Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen álláslehetőségek...

Milyen álláslehetőségek vannak Magyarországon környezetvédelemmel vagy hasonló dologgal foglalkozóknak?

Figyelt kérdés

Még középiskolás vagyok és a továbbtanulásról gondolkodok, ezért sok fele körbenézek.

Ne olyat mondjatok, hogy az ne legyek mert az nem jó semmire, hanem ha érdekel az ilyesmi mit ajánlanátok és mik az igények?


2014. nov. 3. 20:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

"Ne olyat mondjatok, hogy az ne legyek mert az nem jó semmire,"



Akkor hazudjunk?

Előre leszögezed, hogy nem hallgatsz azokra, akik benne vannak a dologban??

2014. nov. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Én meghallgatok mindenkit, de szerintem nem egyre gondolunk. Volt már több hasonló kérdésem is ilyen témában és csupa olyat kaptam hogy:

Minek akarsz az lenni? Ha ezek érdekelnek miért nem csinálsz mást? Magyarországon akarsz ilyet,mit gondolsz? És mégis ebből akarsz megélni? Ez nem lehet főállás.

stb...stb... szóval annyi hogy nem ezekre vagyok kíváncsi, mert most még csak KERESEK nem kell azt hinni hogy én ebből akarok Magyarországon meggazdagodni.

Aki meg benne van miért ne hallgatnám meg?

2014. nov. 3. 20:52
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem meggazdagodni fogsz ebből Magyarországon, hanem éhenhalni vagy letörni, rájönni, hogy mindenki nagy ívben tesz a környezetvédelemre.



De ha ennyire nagyon akarod, miért nem mész energetikai mérnöknek passzívházat tervezni? Vagy megújuló energiákat?

2014. nov. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ne hallgass a fanyalgókra! Menj környezetvédőnek!

Milliókat fogsz keresni! A profession.hu-n az állások fele környezetmérnöki!

Akkora karriered lesz, hogy csak na.

2014. nov. 3. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Miután meguntad, hogy haldokló delfinekhez láncolod magad, javaslom, hogy nézz körül pár állásportálon, aztán keríts valami olyat, amit keresnek és tetszene is nagyjából.
2014. nov. 4. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nos, tegnap már fáradt voltam, ezért kb annyit volt erőm írni, hogy tényleg ne erre a területre menj. Vagy energetikai mérnök. Érdemes megfontolni!



Ha pl környezetmérnöknek mész, akkor elvégezhetsz egy minőségügyis képzést, szakirány, szakmérnökit vagy TÜV Rheinland képzést. A minőségügy elvileg jól fizető terület és kellenek az emberek. De semmi köze a környezetvédelemhez!

Elvégezhetsz munkavédelmi technikusit vagy szakmérnökit és mehetsz EHS területre. Ez munkavédelem, egészségvédelem, környezetvédelem. Legtöbbet a munkavédelemmel fogsz foglalkozni, néha hívsz egy környezeti analitikai céget, hogy mérje le a ti cégetek kibocsátását.

Fenti kettőnél tudtommal egyszerű-aránylag egyszerű elhelyezkedni.



Mehetsz környezeti hatásvizsgálatokat csinálni meg cégek kibocsátásait mérni, de tele lesz a munka hazugsággal, csalással, le kell húzni mérési eredményeket vagy hamisítani!

És egyébként is csak mérsz, jegyzőkönyvezel, mérsz, jegyzőkönyvezel, jó unalmas, és ha határérték-túllépés van - amit kivételesen nem kellett lehazudni - akkor se csinálhatsz te semmit. Maximum tapasztalhatod, hogy évek múlva se történt semmi az ügyben.


Ilyen cégeknél kevés alkalmazott van és cég is kevés; férfimunka inkább (nem tudom, fiú vagy-e) férfiakat vesznek fel és kevés embert. A fizetés is kevés.

2014. nov. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

3-6. válaszoló,azért az utóbbi válaszod már jóval érdemesebb volt. Ilyenekre gondoltam.

Egyébként lány vagyok és érdekelnek a földrajzzal kapcsolatos dolgok is, a megújuló energiákkal foglalkozó dolgok is! Azért még szeretnék többet megtudni róla hogy hol tudok elhelyezkedni környezetvédőként ha ez nem ANNYIRA rossz lehetőség, persze ha szinte lehetetlen nem tartok ki mellette.

2014. nov. 4. 13:47
 8/11 anonim ***** válasza:

Pedig a 3. válaszom is az igazságot tartalmazza.



Biomérnökként, vegyészmérnökként, biológusként foglalkozhatsz víztisztítással és szennyvíztisztítással, energetikai mérnökként megújuló energiákkal, építőmérnökként környezetbarát építkezéssel, biológia-kémia szakos tanárként taníthatsz biológiát, kémiát és belecsempészhetsz nekik némi környezetvédelmet is.

2014. nov. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 kornytech válasza:
51%

Környezetmérnökként végeztem, és azóta csak azon a területen dolgoztam, és nagyon szeretem. Én kutatókét dolgozom, de sokan dolgoznak hatóságoknál, önkormányzatoknál, cégeknél környezetvédelmi megbízottként, vegyipari cégeknél, laborokban, mérnöki irodában tervezőként. Állást nem egyszerű találni, de nem is lehetetlen, lehet hogy költözni kell esetleg hozzá.

Az egyetemet vagy főiskolát jól nézd meg a jelentkezés előtt, kérdezd meg, hogy akik ott végeznek, milyen munkakörben dolgoznak jellemzően. Nekem ez nagyon sokat segített, mert nem oda mentem, amiről általában azt gondolják, hogy a legjobb hely, hanem oda, ahol már nagyobb tapasztalattal rendelkeztek a környezetvédelmi képzésben, és ez bejött.

2014. nov. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 kornytech válasza:

Hogy milyen munkákat kínálnak jelenleg, azt meg tudod nézni az állásportálokon, pl:

[link]

[link]

de van több is...

2014. nov. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!