Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ertekeli egy uzletvezeto, ha...

Ertekeli egy uzletvezeto, ha egy allasinterjun, az illeto nagyon oszinte es/vagy oszinte e-mailt ir, annak erdekeben, hogy bebizonyitsa mennyire ott szeretne dolgozni?

Figyelt kérdés

Voltam egy interjun, es bar azt mondtak, minden esetben felhivnak, nem hivtak. Mar tobb mint egy het eltelt, es arra gondoltam, irjak nekik egy mailt, oszinten, hogy milyen vagyok, karrierem elejen allok, es tudom, hogy nincs tapasztalatom, de tudom, hogy hamar belejonnek, mert ezt akarom stb.

Felek egy kicsit, hogy nem ilyesmit akarnak hallani. De en nagyon szeretek oszinte lenni, es ugy gondolom ezzel elerhetnem a celom, hiszen ha amugy se vesznek fel, akkor vesziteni valom nincs.


Velemenyek?


2014. nov. 20. 23:06
 1/9 anonim ***** válasza:
78%

- Üdv! Van negatív tulajdonsága?

- Igen van. Őszinte vagyok mindenkivel.

- De ez nem negatív tulajdonság.

- Lesz@arom mit gondol...

2014. nov. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Sajnos ezzel nem sokat segitettel :/
2014. nov. 20. 23:28
 3/9 anonim ***** válasza:
86%

Bocsi, csak jó kedvre akartalak deríteni =-)


Nézd, én úgy gondolom, ha egy cég ennyire semmibe vesz, hogy másfél hét után nem hajlandóak felhívni téged (ami egyrészt megérthető), akkor konkrétan semmibe vesznek.


Ennél fogva, hogy semmibe vettek, a leveledet, amit őszintén kitárulkozva írnál meg, szintén semmibe vennék.


Az olyan csodák, miszerint "mégis megváltozik a véleményük" az esetek 90%-ban NEM fordul elő sajnos.


Valóban tehetsz nyugodtan egy próbát. Tényleg nem veszítesz ezzel semmit: te legalább próbálkozol tovább, és megadod a lehetőséget önmagadnak, hogy mégis megkapd az állást, nem úgy, mint a legtöbb ember (Nem hívtak? Akkor r0hadjanak meg...). Így is fellehet fogni, de mi van, ha éppen abba a maradék 10%-ba esel bele? Ha csoda történik, és mégis megkapod az állást? Ha meggyőzi őket a leveled?


Nyugodtan próbáld meg. Nem veszíthetsz vele semmit, ne feledd: nem a te szégyened, az ő hibájuk. Ha erre sem reagálnak, érdemtelenek arra, hogy foglalkozz velük.

2014. nov. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nagyon koszonom, hogy irtal, aranyos vagy.

Az egyeduli ok, ami miatt irnek nekik egy ilyen levelet, hogy nagyon szimpatikusak voltak. Nagyon aranyosak es kozvetlenek. Mintha egy nagy lanytesoval beszelgetnek. (Ket holgyrol van szo). Emiatt batorkodom irni, csak egy kicsit felek, hogy naivnak, gyerekesnek tunok az oszintesegemmel.

De allandoan csak arra gondolok, mit veszithetek?! Es, arra gondolok, hogy talan oszinteseggel elerhetek valamit ha mar maskepp nem sikerult, hiszen vegigcsinaltam mindent ahogyan a nagy konyvben meg van irva, megse volt meg az a valami ami kelett. Talan nem is lesz meg ezek utan sem, de ugy megprobalnam..., es meg is fogom. Talan benne vagyok abban a 10-%ban, nagyon akarom ezt a melot, es jo lenne tudni, hogy mindent megtettem.

Nem tudom, hogy jol kondolkodom e, mert fogalmam sincs, mit akarnak az ilyen emberek hallani...

Egye fene...

2014. nov. 20. 23:53
 5/9 anonim ***** válasza:
79%

Nézd, az igazságot valahol a kettő között kell keresned.


Légy őszinte, és ha megtudod oldani hazugság nélkül, őszintén (kicsit átalakítva) mondd azt, amit hallani akarnak.


Ha valóban annyira szimpatikusak voltak a számodra, hogy azt látod, megbízhatsz bennük, és nem tudod elképzelni róluk azt, hogy rossz emberek, mert TE vagy ennyire jó emberismerő, akkor nyugodtan mondd el nekik, hogy nagyon kedves embereknek tartottad őket első alkalommal és még mindig érdeklődsz a meló iránt, még mindig szeretnéd betölteni az állást.


Amennyiben mégis azt látod, hogy bármennyire is szimpik voltak, eltudod róluk képzelni, hogy csak a pénz érdekli őket, külsőségre mennek, hasonszőrű, negatív embereket keresnek, be kell keményítened picit.


Például hazudhatsz nyugodtan valamennyit... annyit persze csak, amennyit vállalni tudsz, amennyit érdemes, amennyi megengedett ezügyben.

2014. nov. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ertem, azt hiszem egy tokeletesen kielegito valaszt kaptam most toled. Ezen mindenkeppen el fogok gondolkodni, es inkabb alszom ra meg eggyet.

Legfokeppen azert, mert egyaltalan nem vagyok jo emberismero, sose voltam. Mindenkiben a jot keresem, mindenkiben a jot latom, ugyhogy sajnos nehez dolgom van. Megis annyira szimpatikus volt a no, a fonokno (a masik holgy azt hiszem egy titkarno lehetett), hogy keptelen vagyok azt mondani, hogy nem erdekli az egesz. De mint tudjuk, konnyen tevedhetek... Minden esetre egy mailt igyis ugyis irok nekik, max. az oszinteseg resz kimarad, es csak megkerdem, hogy szandekukban all e meg jelentkezni, vagy ne varjak.


Ugy szeretnem hinni, hogy megbizhatok bennuk, es az a baj, hogy 95%-ban meg is bizom, pedig ha jobban belegondolok, alaptalanul...

Azt hiszem nagy pofonok allnak meg elottem az elettol. :P


Mindenkepp koszonom a segitseget!!!

2014. nov. 21. 00:08
 7/9 anonim ***** válasza:
75%

A logika azt diktálja, hogy erre meghatódnak és látják milyen lelkes vagy közben csak annyit fognak leszűrni, hogy pitizel az állásért, nem tudsz kiállni magadért ami a munka elvégzése szempontjából hátrányos lenne számukra.

Én nem is e-mailt küldenék nekik hanem telefonon keresném fel őket. Ott nincs idejük kifogásokat keresni, a válasz egyértelmű lesz vagy igen vagy nem. Levélben visszaírhatnak egy körmondatot, hogy " nagyon szimpatikus vagy de majd X időszak után visszahívunk a pozícióval kapcsolatban. Ezzel megint nem mentél semmire.

Hívd fel, hogy

- Jó napot kívánok XY vagyok, X hete részt vettem az Önök állásinterjúján ahol közölték velem, hogy visszajeleznek a döntésükkel kapcsolatban viszont ez nem történt meg. Szeretnék érdeklődni, hogy történt-e már előrelépés az üggyel kapcsolatban?

- Sajnáljuk de más jobban megfelelt.

- Köszönöm válaszukat utólag is szeretném megköszönni a lehetőséget, További szép napot ! Viszont hallásra !

2014. nov. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az állásinterju arra van hogy az ember megmutassa legény a gáton. Nem.egy héttel később e-mailben kell ömlengeni. Nem jönnél ki jól belőle. Felemelt fejjel kell a vereséget is tűrni.
2014. nov. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

- Mi a legnagyobb gyengesége?

- Az őszinteség.

- Nem gondolom, hogy az őszinteség gyengeség lehetne.

- Leszarom hogy mit gondol.

2014. dec. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!