Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ugye h a lányoknak több...

Ugye h a lányoknak több lehetőségük van munkát találni ill pénzt keresni mint a fiúknak?

Figyelt kérdés

Kábé egy 20-25 éves lány munkalehetőségei felérnek egy diplomás fiúéval. Lányoknak mindig; titkárnő, műkörmös, NŐI eladót, NŐI segédet, NŐI sofört, NŐI pincért, NŐI rendezvényszervezőt, NŐI alkalmazottat keresünk...

Úgy vettem észre hogy bármi is a végzettséged, a nő az egy szorzó. Persze nullával nem lehet szorozni, ezért ha nincs szakmája nőnek akkor marad azzal a szakmával amivel minden nő születik; az a szakma ami a lába közt van, ill "mellbedobással nyert"... Mig egy diplomás közgazdász fiú, jobban előnyt élvez ill alkalmaznak egy közgazdász lányt, stb.. Állásinterjúk bájos előny, 25 éves kis csitrik diploma nélküli vezetői beosztásban akik állásinterjún engem diplomást bírálnak el hogy jó leszek-e.. Hogy van ez?!



#állás #munka #női munka #női lehetőségek
2014. nov. 22. 18:12
 1/10 A kérdező kommentje:
Elbírált egy 25 éves lány vezető beosztásban a xxx- nál, hogy jó leszek-e. Nekem minden diplomám megvan hozzá ami neki nincs, csak gimije van! Még 3 év gyakorlatom is van a szakmámban és 30 éves vagyok. Neki semmi végzettségje, DE VEZETŐ ÉS ELBÍRÁL, HOGY MÉG GONDOLKODIK RAJTAM!!! HOGY VAN ez?! Mi, hát hogy van ez?!!
2014. nov. 22. 18:19
 2/10 anonim ***** válasza:
18%
Arra nem gondoltál, hogy a csaj valószínű ismeretségi alapon került be? Sehova nem vesznek fel olyan embert, aki rendelkezik megfelelő végzettséggel, csak max akkor, ha ismerősről van.
2014. nov. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%

19 éves évesen szereztem meg a hőn áhított szakmámat, amiben mindig is szerettem volna dolgozni, elhelyezkedni. Hát, dolgoztam minden már téren, beleérte pl. a napszámos munkát is (kapálás, gyümölcsszedés, tűző napon, nyálkás, hideg sz...r időben), 27 évesen sikerült a szakmában elhelyezkedtem...Ja, és nő vagyok!:)

Szóval rosszul gondolod, a nőknek sem könnyebb...

Sőt, szerintem meg pont egy pasinak könnyebb. És tudod miért? Mert egy pasi szinte bármilyen munkát el tud vállalni, legyen az szellemi, akár fizikai. Míg egy nő azért annyira nem állna jól fizikai munka terén. Illetve míg egy nőt pont azért, mert nő, inkább nem vesznek fel, mert mi van, ha gyereket szül vagy éppen már van egy gyerek, inkább nem kell, mert elmegy szülni, táppénzre megy, stb...Tehát ha engem kérdezel, szerintem a férfiaknak sokkal könnyebb.

És azt hiszed, hogy olyan sok az a munkahely, ahol egy szép pofival felvesznek?:) Sajnos nem, bármennyire is jó, ha valakinek szép pofija van, attól még kell a tudás is...:)

Szóval kitartás, keress tovább!:)

2014. nov. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%

Nézzél rá amit leírtál, és meg is van, miért nem vettek fel. Süt rólad, hogy gyökér vagy, bocs.

Egy dolog a diploma, meg egy az ember mellé. Na te abba sokat nem raktál ma... :D

2014. nov. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Hallod, hogy jössz te ahhoz h engem csak így elbírálj?! Sokat tettem bele és a szakmában dolgoztam éveket, ne bíráljál te is. Azért vagyok itt hogy így megkérdezzem, mert letört vagyok attól az eredménytől, ami az évek alatt mindig rendben volt. Azért itt kérdezem, mert valszeg nem akarok gyökérnek tűnni az életben, így itt infókat gyűjtök anonim. Mindenki másnak köszönöm a válaszokat.

Nem bírom, amikor gyerekek helyezkednek el azonnal az én "trónomon" a vezető beosztásban, ami engem illet minden tapasztalattal és végzettséggel. Olyan gyerekek, akiknek a végzettségük sincsen meg hozzá. De ha még meg is lenne, még akkor is kevés hozzá a 25 évével, mit szórakozik velem hogy "állásinterjuztat". Olyan kérdésekkel hogy melyik a kedvenc színem.. azt semmi szakmai kérdést nem tesz fel. Ő a nagy pszichológus, majdő megmondja mert elolvasott 2 Popper Péter könyvet, jólvanperszepersze. Jobban örültem volna ha az apja állásinterjuztatott volna, vagy aki behágtatta a "főnökbácsi", azok tuti legalább kérdeztek volna valami értelmeset is a szakmából. Melyik a kedvenc színem, apás vagy anyás vagyok-e, hallod takarodj, azt még azt mondja délutánig átgondolja h alkalmas vagyok-e logisztikusnak. Takarodj!

2014. nov. 22. 19:17
 6/10 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem kedves kérdező túl kéne lépned pár dolgon először is...

Sz..r világban élünk és igen, van olyan, hogy fiatalabb a főnököd, mint te magad vagy, van olyan, hogy valaki a szép pofijáért vagy apuci, anyuci révén kerül bizonyos pozícióba és lehet ezen mérgelődni, de attól, hogy ezen agyalsz és mérgelődsz, attól ez még nem fog változni.

Tovább kell ezen lépni és küzdeni, bízni a legjobbakban.

És lehet hogy egy 25 éves érettségizett interjúztat téged, de lehet te egyszer megfogsz egy állást, dolgozol majd benne éveket, ő meg lehet 2 év múlva nem lesz sehol...

Kár ezen agyalnod...

2014. nov. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ja, és a kezdeti jókedv azzal kezdődött hogy levettem a zakómat és felakasztottam a fogasra. Kilány: "..talán előtte úgy kezdődik hogy megkérdezzük hogy használhatom-e a fogast, a zakólevétel nem volt feladat". Talán ezt hívják hatalommal való visszaéléssel, persze kicsiben. Folytatódott azzal hogy parancsoljak, foglaljak helyet. Le is ültem az íroasztal előtti székre ahogyan azt kell. "Fiatalember, székről senki nem beszélt, csak arról hogy foglaljon helyet. Én az asztal melletti székre gondoltam, az a kollegám helye". És mikor mondtam hogy sajnos ezt nem tudhattam akkor az volt a válasz hogy: "tevékenységeink előtt szoktunk kérdezni, azért van a szánk".. Jól kezdődött az állásinterjú. Aztán folytköv melyik a kedvenc színem, családcentrikus életet élek vagy sem. hát eccsém, mijjez?!
2014. nov. 22. 19:27
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem az a gond, hogy épp fiú vagy vagy lány. A fenti irományodból ítélve te egyszerűen nem tudsz fogalmazni, tisztán kifejezni magad. Valószínűleg ez ellenszenves a HR-eseknek és ezért lekezelőek. Próbálj meg elmenni valami kommunikációs training-re, jobbat nem tudok.
2014. nov. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Te diplomás??? És hol vetted a diplomádat kérdező, melyik piacon? Mert ennyi iq-val mint amennyi neked van, azon is meglepődnék ha a 8 általánosod meglenne. Ezzel meg is van a válasz a kérdésre.
2014. nov. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A nekem szánt válaszoddal még jobban bebizonyítottad, hogy neked problémáid vannak, nem is kicsik. Miről beszélsz te, hogy téged megillető hely, meg stb.? Ahogyan itt is, gondolom élőben is süt rólad hogy idióta vagy, nem hiába nem kellesz te sehova. Lettek volna ott szakmai kérdések is, csak te nem jutottál el addig se, ez a nagy igazság. Ha te tényleg akkor király lennél, mint amekkorának szeretnéd beállítani magad, lerendezted volna a kiscsajt meg a hülye kérdéseit aztán átlépsz rajta, de neked oda-vissza a szádba adták...:D
2014. nov. 24. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!