Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vannak itt olyan hölgyek,...

Vannak itt olyan hölgyek, akik azért voltak együtt egy férfival (hosszabb-rövidebb ideig), hogy előrelépési lehetőségük legyen a karrierben? Hosszabb távon bejött? Utólag nem bántátok meg?

Figyelt kérdés
Én nem éltem ezzel a lehetőséggel, nem is akarok. Azonban kíváncsi vagyok, hogy akik ezt megtették/megteszik, hogyan működnek agyilag és lelkileg.

2014. máj. 11. 01:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%

Én sem éltem ilyen helyzettel, de az egyik barátnőm igen. Összejött az egyik japán nagy főnökkel aki munkán kívül is támogatta egy kicsit anyagilag (fizette az albérletet neki, fizette a gyönyörű tetoválását, ruhákat, ékszert stb) Természetesen a cégnél csoportvezetői státuszt kapott. Egészen addig amíg a Fő főnök (aki az egész cég tulajdonosa) nem állította a nagy főnököt kész döntés elé:

Vagy visszamegy Japánba, vagy maradhat de akkor nincs tovább félrelépés. Így a barátnőmet pár napon belül egy nem megfelelően elvégzett csoportvezetői munka miatt kirúgták. (találtak ezer okot, hogy miben hibázott) De nem csak az állását vesztette el. Többé nem találkozott a japán pasival, nem fizetett többé neki, még az albérletét sem. A kis főnök (aki szintén japán) mesélte nekem, hogy a Főnök szereti a családját, és tudja mi a kötelessége.. Hát ennyit erről..

Csak megjegyzem: Ennek már jó 6 éve, de a barátnőm azóta sem tudott igazán talpra állni. Voltak munkahelyei, de képtelen volt sokáig maradni, mert ugyanezt a módszert akarta alkalmazni..

2014. máj. 11. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Annyit szeretnék csak kérdezni Tőled, hogy 6 év után a barátnőd miért nem választ más utat a karrierhez? Vagy őt nem konkrétan a szakmai előrelépés, hanem a pénz érdekli? Mert akkor "egyszerűbb" lenne hozzámenni egy gazdag palihoz, mint mindig főnökökre hajtani... Esetleg szerelmes volt a férfibe?
2014. máj. 11. 01:49
 3/12 anonim ***** válasza:
65%

Barátnőm bár kedvelem, de sajnos nála a könnyen szerzett pénz a fontos. Szakmailag nem tud haladni, mivel sosem képezte magát. Gazda férjet meg nem fog találni, mert annyira nem tűnik ki semmivel. Nem csinos, nem szép (de kedves, és jószívű), nincsen tökéletes teste.. Elmondása szerint, neki olyan férfi kéne, aki nem akar szoros kapcsolatot, de anyagilag támogatja..

De minél idősebb lesz annál nehezebb ilyen férfit találnia..

Amúgy egy régi kedves osztálytársam hasonló elvekkel él. Ő amikor 20 éves volt, kiment Németországba éjszakai bárba táncosnőnek. Ott hamar megtanulta, hogy nem csak táncolással lehet pénzt keresni. Talált magának egy srácot aki anyagilag támogatta. Jó pár évig a szeretője volt, majd a srác lecserélte fiatalabb húsira. Majd talált még egy férfit aki szintén pénzelte.

Jelenleg 40 évesen szintén kifogott magának egy angol férfit, aki nem is olyan régen magához költöztette. Dolgoznia nem kell, eltartják. Ez is élet..Ha nekik így jó..engem nem zavar..

2014. máj. 11. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat, ismét! Engem sem zavar, csak kíváncsi vagyok/voltam ezekre a dolgokra, mert elég sokszor lehet hallani, hogy ilyen módon lépegettek előre és érdekelne, hogy ez mennyire tudatos, vagy mennyire kifizetődő valóban nekik hosszú távon... Illetve bocs, abban az esetben zavarna, ha engem tennének félre így más miatt...
2014. máj. 11. 02:20
 5/12 anonim ***** válasza:
80%

Az egyik ismerősöm férjhez ment a nála 16 évvel idősebb főnökéhez, aki társtulajdonos is a cégben. Igaz, a lány az élettársait is folyton gazdagabbra cserélte (neki nem okozott lelkiismeret furdalást, hogy még az aktuális élettársával él, de már egy másik pasival is kavar) A főnökének is volt élettársa. Gyorsan szült neki 2 gyereket (a pasi előző élettársa nem szült) Most (5 év után) már próbál kikacsintgatni a házasságból is, de már nem megy olyan könnyen, mint gyerekek nélkül. (a történethez az is hozzátartozik, hogy az elmúlt 2 évben rosszabbul ment a cégnek)

Az egyik rokonom hozzáment egy tőle majd 30 évvel idősebb pasihoz, aki a nagyfőnök ott, ahol a rokonom gyakornok volt (most a csaj is vezető beosztásban van) Ő is tudatosan ilyen férjet keresett (a lánynak politikai vonalon elég nagy ismeretsége van és anyagilag is nagyon jól áll, mindent megkapott a szüleitől) Ő egy bizonyos anyagi és karrieri szint alatt nem is állt szóba egy fiúval sem.

Az első csajnál a pénz számított, a másodiknál a karrier.

Van egy rokonom, aki egy jól menő külföldi cég magyarországi leányvállalatának a nagyfőnöke. Ő is gazdasági alapon vett feleségül egy lányt. Van 3 gyerekük, a srác meg az aktuális barátnőjét mindig felveszi a céghez (egy bizonyos típusra bukik, ami pont ellenkezője, mint ahogy a felesége kinéz)

Itt mondjuk szívják a barátnők, mert amikor újabb csajt talál, akkor az előző repül a cégtől is és a lakásból is ki kell költöznie. Mondjuk, amíg együtt vannak, anyagilag jól járnak.

2014. máj. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
61%

én 26 évesen összejöttem egy , mindent fizetett, lakást, kocsit vett, és idén kaptam tőle egy nyaralót is pedig már 3 éve nem vagyunk együtt, néha beszélünk telefonon

több lányt is ismerek akik hasonlóan élnek, nincs ezzel semmi baj csak olyan pasi kell akivel amúgy is lefeküdnél, a többi csak hab a tortán

2014. máj. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nektek is koszonom szepen a valaszokat! Minden valaszolonak ment a zold kez! Egyuttal szeretnem megkerni a valaszokat olvasokat, hogy ne pontozzak le a valaszolokat, mert sokan nem is magukrol irnak! Az oszinteseget pontozzuk mar, ne a sztorikat iteljuk!!!


Erdekes olvasni a soraitokat. Nekem a tapasztalatom az, hogy ezek a nok hiaba elnek anyagilag boldogtalan eletet, sokszor panaszkodnak, hogy erzelmileg ures az eletuk. Erdemes ugy leelni egy eletet, hogy erdek alapjan vagy valakivel? Gyereket szulni? Ezek a holgyek vajon meg tudjak tartani a poziciojukat mashol ha veget er a viszony? Szakmailag megfeleloek? Altalaban vezeto beosztasban agresszioval probaljak palastolni a szakmaiatlansagukat, nem teher ez nekik?

2014. máj. 11. 13:41
 8/12 anonim ***** válasza:
45%

Érdekes sztorik,ilyenkor sajnálom,hogy nekem pasiként nehezebb nekem megállás nélkül tovább kell képeznem magam,és tepernem,hogy gondtalan életet éljek,mondjuk ha lenne egy lehetőségem,hogy karrierért lefeküdjek a főnöknőmmel akkor simán megtenném,kielégíteném megkapna mindent szexben,extrém esetben még heteróként pasi főnökömnek is megengedném,hogy hozzám érjen de ehhez nagyon komoly szintű karriert kell adjon és nagyo jó pénzt.


26 heteró ffi

2014. máj. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló, érdekes, amiket írsz. Én nő vagyok, és mivel nem élek ezekkel a lehetőségekkel, illetve nem is keresem azokat, ugyanúgy kell tepernem nekem is, mint neked - továbbképzés önköltséggel, túlórázni, extrán teljesíteni, stb. A férfiak nagy része relatív könnyen mondja, hogy nőként simán lefeküdne a jobb pozícióért, ez olyan, mint amikor azt mondjátok, hogy ha nők lennétek, biszexuálisok lennétek - mégis, csak a női társadalom elenyésző hányada az.


Félreértés ne essék, nem erkölcsi kérdést akarok ebből csinálni. De Te bevállalod, hogy hetero férfiként megtennéd ezt egy férfi főnökkel. Megkapod a pozíciót, a jó pénzt stb. És azután? Garancia egy numera arra, hogy ezt meg is tudod tartani? Amikor majd a szép házadra a jó kocsidra és a magániskolás gyermekedre nézel, eszedbe jut majd az, hogy ezt egy 15 évvel ezelőtti behatolásnak köszönheted? Amikor a gyermeked megkérdezi tőled: "Apa, igaz, hogy szexszel előrébb lehet jutni?" - Mit fogsz neki válaszolni?


Nekem nőként ezek biztosan eszembe jutnának.

2014. máj. 12. 11:37
 10/12 anonim ***** válasza:
41%

Hmm érdekes kérdés,megpróbálok válaszolni.

Ha úgy adódna,hogy netalán azt mondaná a vezetőm,hogy kaphatok egy komoly szintet,de cserébe muszály vele többször együtt lennem,akkor valószínű bevállalnám.

Nyilván nem lenne elég,tehát szakmai tudás nagyon kell főleg nekem mert mérnök vagyok.Csak valószínű ha ez lenne az egyetlen lehetőségem a Hawaii dizsi napszemcsi életre mindenképpen bevállalnám.


Mert én nagyon szeretem a sikert,a pénzt,a luxust,a szép dolgokat,a luxus nyaralást.Mondhatom eléggé pénzéhes vagyok.

Ebben benne van,hogy én Szabolcsból származom a ,,putriból" és láttam mennyi ismim már Audi,Bömös,ilyen olyan luxus szállodába járnak,és mindig is ilyenre vágytam,hogy pazar életem legyen,sikeres legyek.


26Ffi

2014. máj. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!