Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit kezdjek a karrieremmel?

Mit kezdjek a karrieremmel?

Figyelt kérdés

Végzős osztályba járok, kb fél év és érettségi. Ha jól sikerül, nyáron lehetőségem lesz Németországban dolgozni és talán nem csak nyáron. Viszont elvileg garantált egy szakmai képzés ami 2 éves (gépgyártás technológus). Viszont minél hamarabb el akarom kezdeni felépíteni a karrieremet, minél hamarabb pénzt gyűjteni, amiből felépíthetem a jövőmet, házat, autót vehetek és rakhatok félre a még meg nem született gyerekemnek belőle. Sajnos nincs tapasztalatom, de nem tudom, hogy mitévő legyek. Az életet úgy értelmezem, hogy valamit valamiért, de most nem tudom, hogy melyiket lenne helyesebb választani a célom érdekében.

18/F



2014. nov. 26. 00:17
 1/2 anonim ***** válasza:
Tanulj tovabb, menj egyetemre. 18 evesen semmi ertelme kulfoldre menni kulimunkara.
2014. nov. 26. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem a mai világban a szakma az, ami jelent valamit. Főleg ha jól csinálod, illetve főleg külföldön.



Figyelj.. Ha most a 18 éves magamnak adhatnék tanácsot akkor azt mondanám, hogy tanulj úgy mintha az életed múlna rajta. Csináld meg azt a nyavalyás emelt érettségit! Mérlegelj, hogy mi az amit szeretsz a szabadidődben csinálni, vagy szeretnél csinálni valamit, ha értenél hozzá.

(Én már 600x megbántam azt a kétségbeesett döntésem, hogy a sulimban maradtam 1 évet az "eredeti" szakmámért.)

SOSE HOZZ KÉTSÉGBEESETTSÉGBŐL DÖNTÉST! SOHA!

Mindig legyen célod!!


Ha NINCS kifejezett célod, hogy mittudomén mindenképpen kertépítő szeretnél lenni, mert szereted a gyönyörű kerteket, a természetet, a fizikai munkát vegyítve művészettel és kreativitással. Akkor vedd magad elé célnak azt, hogy milyen életet szeretnél. Házat autót, és megtakarítást.

Ezt a célt mivel érheted el? Ha olyan szakmát tanulsz ki, amit külföldön hasznosítani tudsz.

Adott 1 nyelv amit jól beszélsz, akkor adottak a célországok. Illetve adott az internet amiben mélyen eláshatod magadat, hogy azokban az országokban kikre is van szükség.

És ha Németországban ácsokra van szükség, mert egyszerűen imádják a kovácsoltvas kerítéseket. És neked van némi indíttatásod, jó a kézügyességed, szépérzéked stb. Akkor lehet, hogy 18 évig nem is gondoltad, de az ács szakmát kell kitanulnod. Evvel pedig megvalósíthatod a célod.


De ha már adott, hogy te mindenféleképpen kertépítész szeretnél lenni, akkor pont fordítva kell elindulnod. Azt kell megkeresned, hogy hol van piaca a kertépítészetnek stb..


Na úgy érzem kellően hülye példákat hoztam fel, hogy teljesen érthetetlen legyen a mondandóm.


Ja még annyit szeretnék mondani, hogy ha abba hagyod az iskolát, egy esetlegesen felkínálkozó munkáért, csak tudd, hogy iszonyatosan nehéz visszakeveredni az iskolapadok világába.


Én a helyedben nem nagyon gondolkodnék hosszútávú munkában. Fiatal az agyad, még szívós mint a szivacs. Most kell jól megtömni. Ingyenes az első szakma.


És ha megvan a szakmád, de változnak az elvárásaid az életedről.. Akkor ott van a jól sikerült érettségid, (emelttel együtt) akkor ott a kapu kipróbálni magad külföldi egyetemen! sok országban ingyenes a külföldi diákok számára is.



Én is mindig attól féltem, hogy elvesztegetem az időm. Túl sok a 2 év egy szakmára. Elvégeztem a sajt szakmám 1 év alatt, itt állok tehetetlenül. Kiaknázatlan Magyarországon, de úgy érzem nem is nagyon lehet kiaknázni magabiztosság nélkül. De szakmai gyakorlat híján nincsenek benne magabiztos emberek. És ezért nincs kiaknázva, senki se tud beleugrani.

No de evvel azt akartam mondani, hogy eddig fogalmam se volt, hogy milyen célra is gyűjtöm a pénzem. Arra, hogy kimenjek Amerikába 1 évre au pairnek, áldozzak 1 évet az álmomra, arra hogy utazzak, lássak, tapasztaljak, önállósuljak. Vagy 2 olyan szakmára amit nagyon szeretnék elvégezni. És amiből esetleg külföldön hasznom is lehetne.

De haló... :D 1 év kemény munka, és pénzgyűjtés, 1 év Amerika, 2 év 2 szakma. Mindössze 4 év. 25 évesen szerintem bőven jó életet befutott lennék avval, hogy bejártam Észak-Amerikát, folyékonyan beszélek angolul, és van 3 szakmám, amik mind a szépségiparon belül mozognak, és annyi lehetőségem lenne velük mint égen a csillag. Lenne mellé élettapasztalatom, jóval több embert ismernék mint most. És csak 25-6 éves lennék. Annyi mint tesóm, aki most gondolkodott el az életén úgy mint te. SEMMI sincs túl későn.

2014. nov. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!