Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti kimennétek külföldre...

Ti kimennétek külföldre dolgozni, ha itthon keresnétek havi szinten 250. 000Ft-ot?

Figyelt kérdés
2014. nov. 26. 02:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
52%
Nekem távmunkában volt évi 70e dolláros fizetésem amikor leléptem még 2008-ban... Nem a pénz miatt mentem el, hidd el!
2014. nov. 26. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
18%
250e Ft-ért? :) Amiért újra dolgoznék mo-n, az minimum 800, nem 250...afrikai színvonal. :)) Amíg nincs ember, aki belekötne az államadósságba, amivel sakkban tartanak minket, addig nincs miről beszélni. Ráadásul a magyar gyárakat teljesen leamortizálták és felosztották a piacot az eu-ban egymás között a multik. Még ha termelnénk is, nem tudnánk eladni a dolgokat. Nem véletlenül próbálkozik a fidesz,jobbik is a "keleti nyitással". Na mindegy, aki 800 alatt munkát vállalna, az egész egyszerűen nem normális.
2014. nov. 26. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
nem konkrétan a felső 10.000-et céloztam meg a kérdésemmel
2014. nov. 26. 03:58
 4/18 szántóvető ***** válasza:
47%
netto 250-et?kint mennyivel keresnél többet?egyedül lennél kint vagy vinnéd a családodat/élettársadat?melyik országba mennél?
2014. nov. 26. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
76%
mekkora az adósságod?
2014. nov. 26. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
62%

Nem mennék, ill. nem a pénz miatt mennék. Most ennek kb. a felét keresem, de így is kényelmesen éldegélek a saját igényeimhez mérten.


Szerintem anyagi okokból akkor mennék, ha felajánlanának egy határozatlan idejű, megfelelő munkát, amivel a mostanihoz hasonló életszínvonal megtartása mellett is félre tudnék rakni olyan havi 150-250 ezret. Ez már csábító lenne.

2014. nov. 26. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
48%

Havi netto 300at kerestem otthon multinal (es ez nem is kiemelkedo volt ott hanem atlagos), meg kicsi hitelmentes lakasom is volt, megis eladtam es inkabb leleptem. Hidd el, hogy nem minden a penz.

A 250 ezer feletti kereset meg nem a felso tizezer, budapesti nagyobb cegeknel siman keresnek annyit. Amikor felmondtam az egyik kollega a szemelyzetin mondta, hogy a nagy reszuk akik elmennek a cegtol azok kulfoldre mennek.

2014. nov. 26. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
47%
Szakmunkásként ennek közel kétszeresét teszem félre havonta kint, a megélhetési költségeimen felül. Itthon meg lenne lehetőségem kb ennek a feléért elhelyezkedni napi 10-12 órában. A közel harmadáért meg munkanélkülire tudok menni, otthon lábat lógatni 3 hónapig. A hazai alkalmazotti bér nem motiváló eszköz. Ettől függetlenül a hazai letelepedésen vagyunk most 6 év után, de nem a hazai alkalmazotti bér motivál benne. De ezt sem úgy célszerű, hogy egyik-napról a másikra, mer tervezés nélkül igencsak az lenne, hogy na akkor gyerünk vissza mert valóban, ha hirtelen megszűnik az a kényelmes életmódod és "cashflow-d" amihez könnyű hozzászokni, akkor elég nehéz nemet mondani a könnyebbik útra.
2014. nov. 26. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
A munka londínerkedés lenne havi 350-400.000ért. Ami inkább itthon tartana, hogy kint nem lenne olyan életem, nem tudnék nagyon "mozogni", ugye az ember csak félreteszi amit keres stb. 27 éves vagyok, nincs adósságom. Kint nem nagyon van bulizás, az ember nem igazán tud csajozni stb... család hiánya... nem tudom
2014. nov. 26. 08:34
 10/18 anonim ***** válasza:
65%

Igen, a legfontosabb azt tisztázni, hogy mi a célod.


Idén például egy közgázon végzett, banknál dolgozó srác jött hozzánk felszolgálónak. Ő is azt mondta, biztos helye van itthon, de szezonálisan még vissza akarna jönni jövőre, hiába hogy közel annyit meg tudna keresni itthon a versenyszektorban.Tehát pl. őt sem a pénz motiválná itthon.


Ha célod a pénzgyűjtés, nyelvtanulás, multikulturális környezet,világlátás stb. akkor megéri. Bulizni azért lehet mellette, csak ne költsd el erre az összes pénzed.


Londinernél előny a hotel, ha van szállás, kaja biztosítva, akkor a fizetésed jelentős részét félre tudod tenni. + jobb helyeken van közös és zsebbe is borravaló. Én is abból fizetem az apróbb dolgokat, amik kellenek. A fizetés így teljes egészében megmarad, plusz még a borravalóból is marad.


Ugyanakkor az már megint más kérdés, ha életvitelszerűen is kint akarsz élni, akkor már másabb a dolog. Saját lakás, étkezés, stb. mellett már nem olyan nagy a különbség az itthoni 250 ezer és a kinti megélhetési költségen felül megmaradó között. 3 éve még családostól akartunk kivándorolni Ausztráliába, majd Kanadába, végül letettünk róla, mert a körülményeket figyelembe véve, nem jöttünk volna ki jobban, mint ha itthon devizahitel nélkül élnénk.


A családod lehet nincs veled, viszont támogatni tudod őket kintről, ami itthon az utóbbi években jól meg is mutatkozik. Nem attól "élnek jobban, vagy javul a likviditás helyzetük, mert dübörögne a gazdaság itthon".


[link]



Nemrégiben én is készítettem egy szakdolgozati esettanulmányt (levelezőn mellette fősulit végzek) erről és kérdőíves felmérésben is elég sokan nyilatkoztak úgy, hogy ha tehetnék azért élnének itthon, de a gazdasági és társadalmi helyzet miatt, nem szívesen jönnének most haza és azt a pénzt, amit kint összeraktak nem szívesen fektetnék be itthon. Bár én még hiszek abban, hogy ez lesz a jövőben az egyik meghatározó tőkeerő, csak hát ez nem rajtunk múlik.

2014. nov. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!