Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti kimennétek külföldre...

Ti kimennétek külföldre dolgozni, ha itthon keresnétek havi szinten 250. 000Ft-ot?

Figyelt kérdés
2014. nov. 26. 02:01
1 2
 11/18 szántóvető ***** válasza:
100%
ez csak akkor jó ha később el akarsz helyezkedni kint a saját szakmádban ami jobban fog fizetni 1300 eurónál/1000 fontnál.egyébként nem éri meg szerintem.szívás,magány,jobb híján keresed a többi vendégmunkás társaságát.nehéz élet lesz ez.
2014. nov. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Alapvetően nem lenne kérdés, ha 600.000Ft-tól felfelé lenne a kereset tisztán, ami zsebbe is maradna. Sok ismerősöm van kint és mindegyik várja a szezon végét, hogy hazajöhessen. A legtöbbjük a szállodában kuporog a munka befejezte után, netezik stb. De ez igazából nem élet így.
2014. nov. 26. 09:12
 13/18 anonim ***** válasza:
59%
Legyünk őszinték: nem. Igazából ha kiszámolod, hogy itthon mi az az életszínvonal amit elfogadhatónak nevezel és odakint mennyivel lentebb szokták adni az emberek be kell látni, hogy ennyi pénzből igen csak úri módon lehet élni.
2014. nov. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
70%
Saját szakmámba már azonnal kimennék.Ott ennek a 3-szorosa lenne.
2014. nov. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nem mennék ki ha már meglenne egy házam illetve amire még vágyom.

Mivel ezekre belátható időn belül itthoni fizetéssel hitel felvétele nélkül nem tudtam volna elérni, ezért kijöttem külföldre. Itt havonta 500 ezret tudok félrerakni, de ehhez velem együtt 5 kollégával kell együtt élnem. Napi 10 óra munka, szombaton 8 óra. Szórakozni csak a vasárnap esetleg a szombat este jöhet szóba, de én inkább a pihenés mellett döntök. Minden 4 hét után 1 hétre hazamegyünk Magyarországra, ekkor van egy kis idő kikapcsolódni. Nem tervezek örökre kint maradni. Ha összegyűjtöm amennyire szükségem van akkor visszamegyek Magyarországra és egy 250 ezres fizetéssel megelégednék.


Neked kell eldöntened, hogy mit szeretnél elérni. Ha megfelel neked, hogy életed végéig albérletben laksz, akkor maradj. Én is annyi idős vagyok mint te. Ha kimész 3 évre simán összetudsz gyűjteni egy saját lakásra és még 30 évesen nem leszel elkésve semmivel. Én is 30 éves koromra tervezek hazajönni, de akkor már annyi pénzzel, hogy egy normális helyen tudjak egy normális házat venni.

2014. nov. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Volt, hogy közel ennyit kerestem, még is kimegyek 1 hónap múlva. Engem most elsősorban nem a pénz motivál. Szeretnék világot látni és kiszakadni ebből a magyarországi közegből.


Tudom, hogy sok embernek célja a lakás vagy házvásárlás, főleg itthon. Pedig sokkal mobilisabb az ember, ha nem köti le egy ingatlan. Főleg, hogy külföldön már élhetsz 1 albérletben is életed végéig, úgy mintha a tiéd lenne. Ezeket már cégek adják ki, szóval nem szólnak bele a falszínébe vagy, hogy hova kerüljön a szög a falba.


Másrészről meg, ha valaki kimegy külföldre, akkor nem muszáj munka után a 4 fal között gubbasztani (kivéve, ha 12 órázik naponta és csak az ágyra vágyik). Lehet ismerkedni, nyitottnak lenni, ide-oda menni.


Nem is értem az olyan embereket, akik nem is próbálják meg jól érezni magukat legalább egy kicsit, függetlenül a környezettől.


Na a lényeg, hogy én mennék.

2014. nov. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
26%
Én 100.000 Ft-ot keresek, így sem mentem ki. Szóval ha 250-et kereshetnék örülnék, mint majom a farkának......
2014. nov. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
26%
90e-et keresek, és ebből kb 20e elmegy az utazásra, mégse megyek ki.
2014. nov. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!