Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi a jobb? Kimenni Bécsbe...

Mi a jobb? Kimenni Bécsbe valami egyszerű munkát végezni, vagy inkább Széchenyi Egyetem Műszaki menedzser szakot elvégezni és Győrben munkát találni?

Figyelt kérdés
Szerintem a fizetés majdnem teljesen ugyanaz lenne. Melyik megoldással tudnék jobb életszínvonalat elérni? Németből csak az alapok mennek, ezért is gondoltam valami egyszerű munkára (raktáros, stb...) amíg nem fog jobban menni. Ismerősöket kérdeztem, gond nélkül meg lehet keresni az 1000 eurót, albérletet meg találnék olcsó(bba)n mivel 21 vagyok. Esetleg opció, hogy a barátnőm is jönne velem.

2014. nov. 26. 15:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nem igazán éri meg kimenni raktárosnak, mivel ott nem fizetik se a szállásod, se a kajád. Esetleg szállodában vagy olyan helyen, ahol ez megvan és félre tudod tenni a fizetésed 99%-át. Ha ketten mentek, akkor meg még jobb, mert nem kuporodsz be a szobába munka után, nem leszel magányos, tudsz valakire támaszkodni. Itthon az a pozitívum, hogy tudsz otthonosan mozogni, érted mit beszélnek, el tudsz menni bulizni, tudod nagyjából mi hol van.
2014. nov. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Becsben az 1000 eu nem sok, raktaroskent alaphangon az 1200 mindenhol megvan. Ha mar 2en vagytok es az albit is ketten fizetitek akkor szerintem sokkal tobbre mentek mint otthon.

Bar kerdes hogy az otthoni egyetem utan fogsz-e a diplomaddal egyaltalan munkat talalni palyakezdokent, ehhez nem tudok hozzaszolni.

2014. nov. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Albérletre gondoltam, meg lehet úszni 350-400 euróból. Ezeken a dolgokon már én is gondolkoztam és ugyanerre jutottam. Mindkettőnek megvannak az előnyei és a hátrányai, leginkább a továbblépési lehetőség az, ami nem világos.
2014. nov. 26. 16:38
 4/16 A kérdező kommentje:
Kettes: összedolgozik az iskola több gyárral is (Audi, Rába, stb.), elvileg nem szabadna hogy gond legyen az elhelyezkedéssel.
2014. nov. 26. 16:39
 5/16 anonim ***** válasza:
59%

Attol hogy nem fizetik a szallast/kajat meg megeri kijonni.


Ha mindketten keresnek akkor megvan a havi 2400 netto kb.

Egy 40nm koruli albi olyan 500€ +rezsi, az kb 580€/ho.

Minusz kaja, ha nagyon nem elnek nagylabon akkor felre lehet tenni az egyikuk fizujat.

2014. nov. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
59%
továbblépési lehetőség az csak akkor van, ha megtanultad normálisan a nyelvet és otthonosbban mozogsz kint. De ez azért nem emegy gyik napról a másikra, ráadásul kint akkoris csak egy magyar leszel, akármennyire is kedvesek a németek. Egy jó szakmával többre viszi az ember kint, nélküle csak aljamunkát végeztetnek vele
2014. nov. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
59%
Es akkor a 13-14 havi fizut nem is emlitettem, ami 2 fo eseteben ugye 4 honap pluszt jelent, azaz 4800€/ev.
2014. nov. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
89%

Műszaki menedzser: megtanulsz angolul és németül, mellé megtanulod a szakmát is rendesen, innentől nyitva a világ, lehet vele gyengén is keresni, unalmas helyen, de adott, hogy felsővezető legyél.


Raktáros Bécsben: jobban élhetsz, mint egy magyar raktáros, lesz lakásod, meg kocsid, de jó eséllyel 55 évesen is egy raktárban fogsz rohadni, úgy hogy te leszel továbbra is az utolsó lenézett bevándorló.


A döntés a tied.

2014. nov. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
75%
Nem feltetlen kell raktaroskent dolgoznia evekig, itt is elvegezhet egy egyetemet (jobb feltetelekkel).
2014. nov. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
88%

Egyertelmuen menj egyetemre! Sokkal nagyobb perspektiva van benne.


De ne muszaki menedzser szakot valassz, hanem inkabb normalis mernoki szakot, gepeszmernok, jarmumernok, villamosmernok, logisztikai mernok. Csinald meg a mesterkepzest is!


A menedzseri reszt barmikor hozzatanulod a gyakorlatban ha szukseged lesz ra, viszont "rendes" mernoki vegzettseggel az elhelyezkedesi lehetosegeid megsokszorozodnak. Aztan nehany ev tapasztalattal a hatad mogott mehetsz nyugatra, es 30 eves korodra a tobbszoroset fogod keresni, mintha 18 evesen kimentel volna valami kulimunkara.

2014. nov. 27. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!