Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi a jobb? Kimenni Bécsbe...

Mi a jobb? Kimenni Bécsbe valami egyszerű munkát végezni, vagy inkább Széchenyi Egyetem Műszaki menedzser szakot elvégezni és Győrben munkát találni?

Figyelt kérdés
Szerintem a fizetés majdnem teljesen ugyanaz lenne. Melyik megoldással tudnék jobb életszínvonalat elérni? Németből csak az alapok mennek, ezért is gondoltam valami egyszerű munkára (raktáros, stb...) amíg nem fog jobban menni. Ismerősöket kérdeztem, gond nélkül meg lehet keresni az 1000 eurót, albérletet meg találnék olcsó(bba)n mivel 21 vagyok. Esetleg opció, hogy a barátnőm is jönne velem.

2014. nov. 26. 15:58
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Teljesen egyértelmű, hogy hosszabb távon jobban jársz, ha tanulsz és egyetemi diplomát szerzel.
2014. nov. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Kemikália ***** válasza:

Már az egyetemen tanulsz, vagy még csak fogsz jelentkezni? Ha már tanulsz, szerintem érdemes elvégezni, és utána bárhol munkát vállalni. Ha német területen szeretnél elhelyezkedni, érdemes megfontolni, hogy a munkaadók nem szeretik a "lyukakat" az önéletrajzban, ha valami tök mást csinálsz, mint amit tanultál, vagy amiért hozzájuk jelentkezel. Illetve, szintén érdemes végiggondolni, hogy ha párod magyar, és kinn is magyarul fogtok beszélgetni, lassabban fogsz haladni az osztrák nyelv tanulásával, és így "kitörni" egy raktáros létböl elég nehéz lesz.


Ha még nem kezdted el a sulit, akkor meg érdemes lehet körülnézni a külföldi egyetemeken, vagy távoktatásban hazaira járni.

2014. nov. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Kicsit bonyolultabb a helyzetem. Felvidéki vagyok, 1 évet jártam Pozsonyba a Műszaki Egyetemre építészet szakra (a középiskolám is építészeti). Nem tetszett és nem is ment (főleg a szlovák nyelv miatt - nem okoz különösebb gondot beszélni, de annyi tananyagot bevágni szlovákul egyszerűen nem ment), ezért otthagytam és édesapám háztartási elektronikai boltjában dolgoztam, most májustól pedig egy számítástechnikai boltban vagyok. Osztottam-szoroztam és arra jutottam, hogy a fizetésemből csak saját magamat tudom eltartani úgy, hogy a szüleimmel lakom, ergo nem tudnék elköltözni otthonról, családot alapítani, stb. Végzettségem miatt nem is tudnék jobb munkahelyet elérni. A szakmámban nem tudok elhelyezkedni mert az építőipar döglődik, így hát vagy egyetem vagy Ausztria. Engem valahogy jobban vonz az egyetem, bár a matektól tartok, az Pozsonyban sem ment. Bár ha más is meg tudja csinálni, akkor én is meg tudom, ha igazán akarom.
2014. nov. 27. 12:57
 14/16 Kemikália ***** válasza:

Ne haragudj, elfelejtettem válaszolni, és most jutott eszembe. Az alapkérdéshez visszatérve, figyelembe véve a válaszod is, változatlanul tartom, hogy érdemes a sulit (tök mindegy, mit) elvégezni, közben megtanulni angolul és/vagy németül, és úgy elhelyezkedni külföldön (vagy, külföldi cégnél elhelyezkedni).


Kicsit jobban kifejtve, hogy a sulit otthagyod, még nem jelent semmit. Nekem sincs befejezett végzettségem az érettségin kívül, mégis volt, hogy többdiplomás jelentkezök mellett engem vettek fel egy pozícióra, mert így kevesebbe kerültem nekik, viszont nekem böven megérte, és semmi olyat nem csinálok (informatikai területen), amihez olyan nagyon kellene a papír a végzettségröl. Nyilván müszaki pályán azért más a helyzet, ezért ha abban szeretnél elhelyezkedni, szerintem ha szívás is, csináld meg mindenképp, mert a suli alatt kapcsolatokat építhetsz, tudsz ugye nyelvet tanulni, Erasmussal külföldre menni gyakorlatra, és a cégek is vadásszák az utolsó ill. utolsó elötti éveseket.

Ha a matek nem megy, akkor próbáld meg kitalálni, miért nem. Lehet, hogy csak nem jól magyarázták el, és magyarul jobban menne, nem gondolod? Az eddigi tapasztalataim alapján az eltés prog.mat egy tömény szívás, viszont Gödöllön nagyon jól tanították (gépészmérnök szakon), ahogy Szegeden is tök érthetö a matek 1-2. Ha nagyon nem megy, akkor meg ne eröltesd, felesleges magadat szívatni, böven sok egyéb, nagyon izgalmas dolog van, amihez elég a matek alapfokon, és nem kell mindennek a természetes alapú logaritmusát venni.

És, mindezek tetejébe ugye ott vannak a távoktatás tagozatok (Szegedröl van tapasztalatom, az nagyon jól meg van csinálva), így munka mellett tudsz tanulni, és gyakorlatod is lesz, pénzed is, meg tudásod. A mai eszemmel soha többet nem ülnék be nappali tagozatra, tiszta felesleges idöpocsékolás.

Februárig még van idöd végiggondolni, és drukkolok, hogy olyat válassz, ami a szívedhez igazán közel áll. :)

2014. dec. 31. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Kicsit megkésve, de én is válaszolok :) Időközben már eldöntöttem, hogy beadom a jelentkezést Győrbe a Széchenyi Egyetemre műszaki mededzser szakra távutasra. Mellette megmaradna a jelenlegi munkahelyem. 1 évet voltam már Pozsonyban a Műszakin, de nem ment, szerintem leginkább a nyelv miatt (szlovákul tanultam ugye). Köszi a választ :)
2015. jan. 14. 22:22
 16/16 Kemikália ***** válasza:
Szia! Sok sikert, és gratula a döntésedhez!
2015. jan. 29. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!