Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen egyetemi szakot tanulja...

Milyen egyetemi szakot tanuljak, amivel esélyem van létrehozni egy saját, több 100 milliós vállalkozást?

Figyelt kérdés

Kiskorom óta a pénz foglalkoztat legjobban és szerencsére jó adottságokkal vagyok megáldva. Most 12-es vagyok, lassan érettségi, és választanom kellene szakot, azonban képtelen vagyok.

családi körömben egy sikeres, gazdag ember sincs, nincs kitől tanácsot kérnem.

5.0-ás átlagom van, 80%-os emelt érettségit tudok már írni bioszból, kémiából, matekból, töriből, németből..

Ha tudnám melyik 2 tárgyat viszem tovább, már be lenne biztosítva az állami helyem az egyetemen.

Mensa tag vagyok, 140-es iq-ról van hivatalos papírom, így jó rálátásom van a logikai dolgokra. Matek órán, a pénzügyekkel és logikával kapcsolatos dolgokat szinte azonnal, gondolkozás nélkül megválaszolom, míg az algebra néha elég nagy fejtörést okoz..


A célom, hogy a munkámban nagyon sikeres legyek, ha kell, napi 14 órákat is dolgozok heti 6x, de lássam az előre haladást és a távolabbi célokat.

Biztosan évekig kell dolgoznom, az elején nem is lesz szinte fizetésem, mert a saját cég mindent elnyel, de hosszútávon meg fog térülni!


Milyen munkakörben lehet elhelyezkedni, amivel saját céget tudsz alapítani kapcsolatok hiányában?

Ahol tényleg, csak nagyon jól kell teljesíteni, és a feltörekvést látva elismernek majd a mamutvállalatok és szerződtetni fognak, vagy valami hasonló...


Érdekel az orvoslás is, jó a kézügyességem, a fogorvosin gondolkoztam, mivel ők elég jól keresnek mind itthon, magán praxisban, mind külföldön..

viszont ehhez már elég nagy kezdőtőke kell, hogy lehessen saját, illetve nem hiszem, hogy idővel lehetne annyira fejleszteni egy, esetleg több praxist, hogy 40 éves koromra már megvalósulhassanak álmaim.


Politika és jog nagyon messze áll tőlem és nem is szeretnék az ország ellen dolgozni.


Számítástechnikából csak az alapokat tudom, emelt érettségire rengeteget kellene tanulnom, így emiatt szerintem ez kilőve!



Szóval, a kérdésem: Milyen szakot válasszak, amivel tudok olyan céget alapítani a későbbiekben, amivel nagyon jól menő, elismert, híres cégtulajdonom lehetne?


Havi 2 millió nettó körüli keresettel lennék igazán boldog.

Így tudnám támogatni testvéremet is, aki sajnos munkaképtelen, és szüleimet is, akik kisgyerek koruk óta kemény fizikai munkát végeznek, hogy tanulhassak.

Így el tudnám érni, hogy ők is luxusban élhessenek, amivel meg tudnám hálláni az értem tett dolgokat.


2014. dec. 6. 15:33
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
legyél prosti! napi 14 vendég 6 napon keresztül az 84 vendég/hét, mindegyik 10e-et fizet, az 840e/hét. 4 hétből áll egy hónap, szóval ~3,4 millát összekaparsz, és még csak "egyetemi szakot" sem kell tanulni hozzá!
2014. dec. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Hallottál már olyan vállalkozóról akit megkérdeztek hogy indult és azt mondta: "Haverom azt mondta nyissak egy üzletet." vagy "Azt olvastam sok pénz van a fémkereskedelemben, szóval hát belefogtam."


Ha vállalkozó akarsz lenni, akkor nem kérdezősködni kell a lehetőségek után, hanem észrevenni azokat.


De amúgy én olyat se hallottam még hogy "Apukám szerint a fogorvosok jól keresnek, így hát én az lettem."


Mire költenéd a sok száz milliót?

- Autókra? Foglalkozz autókkal.

- Üdülésre? Foglalkozz utazásszervezéssel.

- Játékokra? Foglalkozz játékfejlesztéssel.


A gazdag emberek nem úgy kezdtek bele, hogy na, nyitok már valami sz-r vállalkozást, mert milliomos akarok lenni. Érdekelte őket valami, k-rva sokat foglalkoztak vele, volt rengeteg rálátásuk és belefogtak egy saját dolog megvalósításába.

2014. dec. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Az egyetemi végzettség legfeljebb eszköz lehet, de önmagában nem elég több száz millióhoz. Ahhoz üzleti érzék kell, amire jó alap a kellő gazdasági ismeret. Meg kell érteni a gazdaság, az üzlet működését és alapszabályait ahhoz, hogy sikeresen vállalkozhass.
2014. dec. 10. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Közgazdász, uyganis ott hozzáférhetsz nagy pénzekhez és aki nagyot sikkaszt, annak nagyobb valószínűséggel lesz 100 milliós vállalkozása lást Tosik
2014. dec. 10. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Hogy állsz most?
2015. júl. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!