Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állásinterjún mit kérdezhetnek?

Állásinterjún mit kérdezhetnek?

Figyelt kérdés
Egy szállásfoglalással foglalkozó céghez megyek interjúra, ahol kiemelték, hogy nagyon fontos az angol tudás. számítógép előtt ülős a munka, írni kell java részt. Miként tesztelhetik az angol tudásom? Szóban vagy írásban? És szerintetek ilyen hotel/szálloda témában kérdezhetnek csak? Mert most elkezdtem erre gyúrni és minél több szállásfoglalással kapcsolatos kifejezést újra tanulni.

2014. dec. 10. 13:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Általában megkérdezik, eddigi munkahelyeid. Miért akarsz náluk dolgozni. Miért tartod magad alkalmasnak erre a posztra. Meg hasonló kö.csög kérdések. Akkor kellemes egy ilyen állásinterjú, amikor még nem dolgoztál sehol, tehát nincs tapasztalatod és közben arról kéne beszélned, mekkora tapasztalattal rendelkezel. Cuki dolog nagyon! :)
2014. dec. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%

Utóbbinak igaza van, én is átéltem ezt.

Benne volt az önéletrajzomba, hogy 2014-ben fejeztem be az iskolát így nyilván dolgozni se dolgoztam sehol.

Ennek ellenére interjún azt erőltették milyen gyakorlatom van és az istenért se voltak képesek felfogni, hogy én idáig tanultam nem dolgoztam.

Kérdezték eddig miért nem voltam képes elmenni dolgozni iskola mellett.

Természetesen nem kaptam meg az állást, de lett jobb.


Ha nem vagy pályakezdő akkor könnyebb dolgod lesz sok mindenről tudsz beszélni, kitölteni az időt. Angolul kell majd beszélned és ők is angolul fognak kérdezni de szerintem nem szituációs feladatokat adnak hanem azokat kérdezik meg amiket magyarul is megkérdeznének. (Persze a szituációs feladat sincs kizárva.)

2014. dec. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Pályakezdő vagyok, és mellesleg egyáltalán nem is ez a végzettségem, mert egészségügyis vagyok, de van irodai tapasztalatom. Nem mondhatom azt, hogy a fizu miatt akarok ott dolgozni... :S Szóval kellene frappáns válasz.
2014. dec. 10. 16:36
 4/5 anonim ***** válasza:

Hazudd, hogy mindenben van tapasztalatod, sőt referenciát is tudsz kérni.

Ha pályakezdő vagy akkor meg írd át az önéletrajzodat és hazudd tele, nemlétező szakmai gyakorlatokkal.

A cég a legjobbat fogja akarni (kivéve, ha nincs protekciós), te is tudod, hogy nem te vagy a legjobb, szóval muszáj lesz tele kamuznod, persze csak meghatározható kereten belül.

Én sem hazudtam az első pár évben aztán rájöttem, ha nincs protekció el kell magam adni.


De ne aggódj, ha az első nem jön össze, gyakorlat. A végére profi hazudozó válik belőled ;)

2014. dec. 11. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az egy dolog, ha lehazudja a csillagos égrendszert is, ha aztán ott egy feladat és fogalma sincs mit kell csinálnia. Azt hiszed nem fogják észrevenni? Azon nyomban ki is rúgják. Mert nem tudsz kitől kérdezni, mert az biztos, hogy ki lesz akadva, hogy hogy lehet, hogy nem értesz hozz, ha felvettek, mint szakembert, vagy akármi.
2014. dec. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!