Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Közszférában máshol is ez szokás?

Közszférában máshol is ez szokás?

Figyelt kérdés

röviden: az egyik önkormányzatnál dolgozok rendszergazdaként.

A munkaügyes csajnak elromlott a gépe, gyorsan fogtam magam, kicseréltem egy jó, de használaton kívülire, amég megjavítom az eredetit. Vinyó átrak, jól műküdik, stb (Hogy addig is tudjon dolgozni)

Erre jött a közvetlen főnököm és jól leordított, hogy ők erről miért nem tudnak, meg írásos engedélyt kellett volna két embertől kérnem, és "Azonnal csinálj vissza mindent" azaz a rossz gépet vissza kellett tennem a munkaügyis csajnak, másnap értekezleten meg a többiek előtt csesztek le, hogy "ha mégegyszer megkerülöd a hierarchiát, megválunk tőled"



2014. dec. 11. 08:52
 1/10 anonim ***** válasza:
44%
És mindezt az adófizetők pénzén? Hol és ki ekkor suttyó?
2014. dec. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mindezt kemény nettó 77 ezerért csinálom, de remélhetőleg jövő évben összejön egy jobb munkahely...
2014. dec. 11. 09:11
 3/10 anonim ***** válasza:
72%

A folyamatok be nem tartását sehol nem díjazzák, sem közszférába, sem versenyszférában.

Ha az a folyamat, hogy az ember jelzi, hogy nem megy a gépe, majd az igényt továbbítják az informatikára, ahonnan majd küldenek valakit, akkor ezt az utat kell végigjárni. Gondolom az eszközök is nyilvántartásban vannak, és nem lehet csak úgy egy másik gépet odaadni valakinek.

2014. dec. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
Az önkormányzatoknál sajnos így van. Ahhoz is 3 engedélyt kell kérni,hogy kapjanak 1 csomag A/4-es papírt. Keress gyorsan egy másik melóhelyet, informatikusként nem lesz nehéz.
2014. dec. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy oldalú a beszámoló, ezért a konkrét esetet nem szeretném megítélni, viszont:


Önkormányzatokban, kormányhivatalokban, multiknál az informatikai hálózat kicsit komplexebb, mint otthon. Eleve minden gépet (plusz minden merevlemezt) és a hozzájuk tartozó szoftvereket nyomon kell követni, a hálózati végpontoknak sem mindegy, milyen gépet kapcsolsz rájuk, mert biztonsági kockázatként értékelik azokat a MAC címeket, amiket nem ismernek.


Amikor te naívan első segélyt nyújtottál, vélhetően áthágtál egy csomó olyan biztonsági szabályt, ami azért van, hogy ne tűnhessenek el a gépek (és a rajtuk lévő adatok), ne legyen kérdés a jogtisztaság, ne lopjanak ki hardvert a dolgozók és legalább az elméleti esélye meglegyen a biztonságos hálózatnak.


Ezért még ha elsőre értelmetlennek tűnik is, be kell tartani a munkautasításokat és policyket, különben fél év múlva akkora lesz a káosz, hogy senki nem fog semmit megtalálni.


Próbálj kicsit tájékozódni a nálatok lévő szabályokról és munkarendről, hogy ráérezz, miről szól a dolog, és ne ítélj elhamarkodottan olyan esetekben, amikor kevés a háttérismereted.


Mindezzel együtt, ha egy szabályzat rossz, akkor meg lehet változtatni. De a keresztbe hekkelésből a legnagyobb jó szándékkal sem lesz semmi baráti, és például nálunk is kirúgnának, ha kétszer követnéd el ezt a hibát.

2014. dec. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Azért azt az "Egy oldalút" erősen szégyenlem. Remélem más barbárság nem maradt benne...
2014. dec. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Itt akkora fejetlenség volt, mikor idekerültem, hogy inkább nem mondok semmit. Munkaügyis gép pl nem volt lejelszavazva, csak az nem vitt ki innen bizalmas infókat, aki nem akart. Valamint ez a gép, amit kivittem az én helyiségem leltárában van, és természetesen vezettem, hogy pontosan mikor, hova és miért vittem ki. Éppen bérszámfejtés közben ment tönkre a másik gép, szóval az sürgős volt. Tisztában vagyok a biztonsági dolgokkal, nagy részben ép építettem újra a hálózatot.
2014. dec. 12. 07:53
 8/10 A kérdező kommentje:
*én
2014. dec. 12. 07:54
 9/10 A kérdező kommentje:
Még valamit, nekem ez első rendes munkahelyem.
2014. dec. 12. 07:55
 10/10 anonim ***** válasza:
A közférában minden agyon van bonyolítva, semmi logika és szervezettség.A termelő cégek ezzel a munkaszervezéssel pillanatok alatt csődbe mennének!Rengeteg a papírfelhasználás is, emellett minden gépen van, mégis keveredések vannak stb.
2014. dec. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!