Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Dolgoznál 50 vagy 47 ezer...

Dolgoznál 50 vagy 47 ezer forintért?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy felvesznek, mint közmunkást és lébecolnál,kicsit dolgozgatnál ennyi pénzért vagy odatennéd magad?

Mint ha többet kapnál.

Dolgoznál, mint akitől sokat várnak,igyekeznél bizonyítani,keresnéd a lehetőséget, hogy csinálhass még valamit vagy csak ellenél a meleg vízben?

Vállalnál túlórát,hétvégét,ünnepnapot ennyi pénzért úgy, hogy lecsúszhatod majd?

Vagy azt mondod, hogy ilyen kevés pénzecskéért te nem fogsz hajtani?

Ha 65 ezerért annyit kell dolgozni amennyit akkor 50 ért is dolgoznál ugyan annyit vagy arányosan kevésbé erőltetnéd magad?

Eleve nem értem, hogy ha segély gyanánt adják, miért számít munkának és foglalkoztatásnak? Csak a statisztika miatt a kormánynak?

Inkább az első kérdésre válaszoljatok.



2014. dec. 13. 11:26
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
64%
A közmunka az átnevezett segély, hogy közbe valami hasznot is termeljenek az emberek plusz ugye bele lehet írni a foglalkoztatottsági statisztikába. Egyébként pedig láthatod, hogy mennyire erőltetik meg magukat azok akik ezt a melót végzik.
2014. dec. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
95%
Nem, én sem erőltetném meg magamat és érthető, hogy lébecolnak ahogy tudnak, mert ennyi pénzből max. egy hajléktalan tud elleni 1 hónapban. Tud venni magának kaját meg egy, két ruhadarabot, vagy tisztálkodási, egyéb cuccokat és kész el is fogyott a pénz és ezt is ki kell számolja ft-ra. Főleg ha nem akar mondjuk a hajléktalan szállón vagy utcán aludni, de normális élethez kevés ennyi pénz, mert kifizeted a számláid és nem marad másra, vagyis éhenhalsz.
2014. dec. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
91%
persze, két vagy három napot :-)
2014. dec. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
73%
Nem, azt hiszem inkább gyorsan elkezdenék tanulni valami jobban kereső szakmát, akár hitelből.
2014. dec. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
16%
A közmunkások túlfizetettek az utcaseprséhez képest
2014. dec. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
Nem még a csempészettet is nívósabb meló (ha 1 milláért persze)
2014. dec. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
30%
Igen, odatenném magam, egyértelmű, hogyha pénzt kapok valami elvégzett dologért, akkor azt tisztességesen végzem el.
2014. dec. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
60%

Ha nem lenne más akkor igen.


Na igen, magyar vagyok, szóval nekem dolgoznom kellene, ha akarnék ha nem. Ez nem választás kérdése, mint más népcsoportnak ebben az országban!

2014. dec. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
70%
Én sajna ezt csinálom (2 diplomával...), egyelőre nincs jobb, más...de beleadok mindent, ugyanúgy mint minden munkába, ami kikerül a kezem közül...nem lébecolom el.
2014. dec. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 Sándor G ***** válasza:
68%

kérdezőnek, na megint egy csomó érthetetlen idióta kérdés,

Mi az hogy hétvégén lecsúszhatod magad?

Miért gondolja azt bárki is, hogy segély gyanánt adják a közmunkásoknak, azt a nyomorult 50600Ft.ot.

Nem inkább a 22800Ft. F.h.t.helyett adják, ?

dehogynem, a munkáért munkabér jár, aminek semmi köze a segélyhez, egyébként ezt a foglalkoztatésrt felelös Comba S.államtitkár et. Sokszor elmondta már, a rádióban, tv.ben.

Nem lehet megérteni?

Mi olyan furcsa benne, hogy mindenkinek dolgozni kell, 2011óta, még ha nem sok látszatja van akkor is.

Én spec. iskolában vagyok karbantartó, több szakmám+gyakorlatom is van, mégsem tudnék elhelyezkedni versenyszférában, vagy egy autógyárban, mert 48évesen a kutyát nem érdekli mit tudok, mihez értek.

Úgyhogy ez marad,havi 65ez.ft.ért elvégzem a munkámat, a kisebb javításokat, festést, zárcsere, villanyszerelés, stb.

Örülhetek hogy van munkahelyem, nem kell az utcán fagyoskodnom, egész nap.

2014. dec. 14. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!