Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek jó ez az elképzelé...

Szerintetek jó ez az elképzelésem? Hogyan lehetne kivitelezni? Vagy lenne jobb ötletetek? Komoly válaszokat kérek és mindent leírok részletesen.

Figyelt kérdés
Nos tehát kezdem az elején. 20éves fiatal srác vagyok és hát jelenleg most fogok elkezdeni egy esti gimnáziumot ahol ha minden rendben megy leérettségizek 1 vagy 2 év alatt. Ez az 1 vagy 2év ez attól függ hogy mit választok előtte,mert jelenleg 8általános iskolai végzettséggel rendelkezem egyrészt a saját hibám miatt. Nos lenne egy iskola ahol letudom tenni az érettségit 350ezer forint lenne a suli,na most utána tovább tanulnék igazából olyan szakmát szeretnék tanulni amivel külföldön komoly karriert és emberi kapcsolatokat tudnék felépíteni. Na most igazából ami érdekelne az a színészet, a közgazdaság, azon belül pénzügy számvitel ügyintézés, Pénzügyi termékértékesítés, Banki szakügyintézés, Ezek azok a szakmák szakirányok amik érdekelnének. Na most a színészetről köztudott hogy bele kell születni és igazából nem tudom hogy 20évesen ha elkezdek mindent akkor lesz e időm még arra hogy komoly karriert építsek színészettel. Aztán gondolkodtam egy olyan megoldáson hogy ugyebár ez az esti gimi 350ezer forint lenne amit részletre is lehetne fizetni de pl ha megcsinálnám azt hogy ebből a 350ezer forintból mondjuk letenném a b kategóriás jogsit és egy okj szakmát ami egy személy és vagyonőri okj lenne fegyvervizsgával és mondjuk halasztanék 1évet még az érettségiig és akkor viszont jövőre elkezdeném a sulit mármint az esti gimit és akkor már 1éves lenne mert meglenne egy okj végzettségem amit betudnának számítani. Na de most így persze nem lehetnék színész se pénzügyi szakmán sem mert akkor ezzekkel menne el az idő. Persze ez csak egy ötlet. Mármint itt most nem arról van szó hogy 20évesen annyi eszem van hogy nem tudok dönteni csak igazából néhány komoly élet tapasztaltabb emberek véleményére is kíváncsi lennék. Hogy szerintetek ténylegesen érettségi után mit kellene tanulnom. Mert ez a színészet ami így megfog. Persze az a gond hogy ez nem régebb óta van jelen az életemben hanem tényleg így kb 2éve. Mindegy a kérdés adott konkrétumokat remélem írtam eleget. Ha van kérdés válaszolok rá és persze én is elvárok komoly őszinte válaszokat.
2014. dec. 17. 23:20
 1/6 anonim ***** válasza:

A színészet nem úgy megy hogy jelentkezel filmekbe és majd kiválasztanak.

Hogy rendes szerepet kapj, amiért normálisan fizetnek, előbb valamit le kell tenni az asztalra, legyen az egy dokumentumfilm-sorozat, popszakma, színházi előadás.

Személy és vagyonőr OKJ-hoz meg min. 10. osztály kell, így ez kiesik.

Érettségi a minimum, ha úgyis estin vagy akkor napközben valami munka (persze érettségi nélkül örülj ha egyáltalán kapsz munkát, főleg most hogy márciustól komoly leépítések lesznek a kereskedelemben). Utána esti okj, ha szerencséd van akkor lesz ahol gyakornok címszó alatt alkalmaznak a szakmában suli mellett, így kevés fizut kapsz de legalább lesz szakmai tapasztalatod.

Először eddig juss el, utána jöhet szóba hogy kimész külföldre (persze most is kimehetsz, de érettségi nélkül kint is csak az aljamunka van, és abból sehol sem lehet megélni).

2014. dec. 18. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Keresgélj még iskolát mert én gyorsítottan tettem le az érettségit ami 2 évig tartott, és évi 40 ezer forintomba került csak. Nem tudom te hol nézted a 350 ezret.

A színészetet felejtsd el. Abból megélni nem fogsz tudni hacsak nem Andrew Vajna a nagybácsid.

Inkább valami értelmes szakmát tanulj.

Még valamit. Ha az a cél, hogy külföldön élj, akkor ne erőltesd az érettségit se. Akkor elég egy szakma is. Külföldön sehol nem jó a magyar érettségi. Tudom, kint élek Angliában, és ma már a falba verem a fejem, hogy az érettségi helyett miért nem a jogsit szereztem meg inkább.

2014. dec. 18. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én estin érettségizek kemény 0 Ft a díja ! Nem tudom Te hol akarod lerakni az érettségit... : S
2014. dec. 18. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Munkaügyibe ha bemész tudsz jelentkezni piacképesebb szakmára, vagy akár érettségire is 8 általánossal támogatott képzésre.


Emellett külföldön az érettségi helyett, jobban járnál ugyanennyi idős nyelvi képzéssel + egy okj-s szakmával. Ezzel utána kint el tudsz helyezkedni biztosabban, mint szerencse alapon színészként, vagy kényszervállalkozóként itthon.


Akár biztonsági őrként, pénzügyi tanácsadóként vagy biztosítási ügynökként, itthon vállalkozóihoz kötött munkakörök, amire sem érettségi alatt, sem a tanfolyamokon nem készítenek fel.


Majd pár év után meg még ki tudod gondolni, hogy mész-e tovább érettségire (esetleg a kinti szakmunkád mellett itthon levelezőn is meg tudod tenni) és onnan pénzügy-számvitelre, esetleg azt követően mérlegképes könyvelőire, vagy színművészetire adott esetben.


Ezek már fizetősek, de meg tudod keresni legalább a rávalót külföldön.

2014. dec. 18. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Miért szeretnél színész lenni? Érdekel a csillogás és sztárok világa?
2014. dec. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nos a második hozzászólónak ezt a 350ezres sulit a neten találtam mármint belinkelem a sulinak a honlapját [link] és amikor felhívtam őket akkor mondták azt hogy 8általánossal rendelkezőknek 2éves esti gimi van és 10 hónapra felbontva havi 35ezer forint a suli azaz 350ezer forintot kell kifizetni a 10 hónap alatt de viszont 2évet kell járni. Na most a másik Az utolsó előtti hozzászólónak írnám AZAZ Bak Norbertnek hogy amit írt ezt a Munkaügyi hivatalos dolgot Én ugyebár regsiztrállva vagyok a munkaügyi központban azért hogy legyen Tb.m jelenleg. Na most náluk lehet tanfolyamokra jelentkezni? Vagy akár tudnak ajánlani esti gimit ahol letudom tenni az érettségit? Mert ha igen akkor mivel regisztrállva vagyok és hétfőn megyek le bélyegeztetni így akkor megkérdezném őket. Amúgy pedig ez a szinészet ez már nem téma mert belegondoltam hogy ez akkor lett volna jó ha tényleg fiatalabb kisebb koromban akár eljártam volna színművészeti szakkörre hogy megtudjam van e tehetségem hozzá. De viszont mindenféleképpen olyan szakmát szeretnék letenni amiből karriert saját vállalkozást stabil munkahelyet tudok felépíteni vagy is munkaviszonyt. És az ilyen a szakmákhoz általában az érettségi fontos szóval előtte mindenféleképpen le kell tenni az érettségit.
2014. dec. 18. 10:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!