Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tényleg lehetséges az, hogy...

Tényleg lehetséges az, hogy valaki vendéglátós tapasztalat nélkül, de felsőfokú angol aktív nyelvtudással ki tud jutni oceánjáróra segédfelszolgálóként?

Figyelt kérdés

Olvasgattam a GMN ügynökségnél és ezt ott írják. Az lenne a kérdésem hogy ez a való életben is így van? Tehát ha én 26 évesen odamegyek hogy nagyon jól tudok angolul de könyvelő vagyok akkor is van reális esély kijutni?


Inkább úgy fogalmaznék hogy mi a fontosabb, vendéglátós-végzettség vagy nyelvtudás?


Elsősorban olyanok válaszát várnám akik, ebben a témában jártasak.


Köszönöm a válaszokat!



2014. dec. 24. 21:43
 1/10 anonim ***** válasza:
52%

Munkaközvetítő cégnél dolgozom (Angliában) és régen volt pár alkalommal óceánjáróra munkaajánlatunk.

A nyelvtudásnak adottnak kellett lennie, de amit elvártak az a szakmai gyakorlat. Nincs idő betanítani senkit, így olyanokat vártak a munkára akiknek a szakmájukba vagy gyakorlatukba vágott. Nyilván aki ilyen munkára jelentkezik az tud angolul is.

2014. dec. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ezen a fórumon elég sok rég hajón dolgozó emberke van, tudnak tájékoztatást, adni és tapasztalatról írni, érdemes regisztrálni és velük beszélni, vagy megkérdezni a közvetítő céget, ha érdekel komolyabban a dolog:

[link]

2014. dec. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Hát nekem ugyanilyen háttérrel (+ holland felsőfokú nyelvvizsga + majdnem 1 éves egyéb turizmusi gyakorlat) azt mondták, max folyami hajóra mehetnék vminek, és még a segédpincér se biztos. Azt mondták, hogy rendes pincéri képzettség kéne, és valamilyen pincéri tapasztalat, ahhoz, hogy óceánjáróra mehessek (segéd)pincérnek egyből.

Persze biztos van olyan, hogy így is mehetsz segédpincérnek, de elég nagy mázli kell hozzá, jókor kell lenned jó helyen. De nem jellemző szerintem.

2014. dec. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.


Ahogy így utána olvasgattam csak a Carnival Cruise Lines vesz fel így embereket. :)

2014. dec. 24. 22:38
 5/10 anonim válasza:
Miért nem könyelőnek mész inkább? A segédpincért nem ajánlom. A fizetés 1000-1500 USD havonta, borravalót segédpincérként nem sokat kapsz. A munka elég nagy szívás ehhez képest. Az előrelépés nagyon lassú, több év is lehet. Moshatod a ruháidat, takaríthatod a kabinodat.Könyvelőként 1800 USD-vel kezdessz, takarítják a kabinodat, viszik a szennyest és hozzák a tiszta vasalt ruhádat minden nap, plussz sokkal inkább emberszámba vesznek.
2014. dec. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Igaz rendes pincérként később nagyon jól kereshetsz, de nem könnyű eljutni odáig. (Carnivalnál dolgoztam)
2014. dec. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Érdemes lehet körülnézni a hajóstársaságok oldalain is, és közvetlenül ott érdeklődni/jelentkezni. Sokkal több pozíció van mint a magyar közvetítők oldalain.
2014. dec. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Kedves "5-ös"


Személyes tapasztalatból tudod ezeket? Szerinted van esély magyarként könyvelő pozícióban elhelyezkedni a hajókon?

Én is tudom, hogy a staff helyzete fényévekkel jobb, nekem is közgazdász a végzettségem, első szerződést segédpincérként próbálnám meg, aztán ha az angol magabiztosabb megpályáznám a könyvelő munkát én is, csak azt hittem ezekbe a munkakörökbe az amerikaiak vannak előnyben, hiszen mi csak érintőlegesen tanultuk a nemzetközi számvitelt.

Köszönöm az információkat előre is.

2015. febr. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Nem biztos, hogy később attól könnyebben el tudsz helyezkedni jobb pozíciókban, hogy már dolgoztál a cégnél segédfelszolgálóként. Ez inkább csak az F&B-n belül jelent előnyt. Annak is fennál a veszélye, hogy pl. segédfelszolgálóként nem bírod a strapát, és kapsz egy csomó figyelmeztetést, megrovást stb. Így már gyakorlatilag mínuszból indulsz más pozíciók esetében is. Szerintem érdemesebb az elején kiharcolni a lehető legjobb pozíciót, mert ha már ott vagy, akkor az előrelépés nagyon bizonytalan.
2015. febr. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Ez igaz, köszönöm szépen. Nézegettem a közvetítők ajánlatait, de legtöbbször bárba vagy segédpincéri helyeket hirdetnek.

A határátkelőn olvastam egy beszámolót: a srác könyvelőként ment, de úgy került be, hogy bárba jelentkezett felszolgálónak ő is és az interjúztató felajánlotta neki, hogy menjen inkább könyvelőnek (meg volt a végzettsége).

2015. febr. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!