Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Fejlesztésből érdemes átmenni...

Fejlesztésből érdemes átmenni gyártástámogató mérnöknek?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy cégnél dolgozom a fejlesztőrészlegen mérnökként. A minap felajánlottak egy munkát egy másik cégnél gyártástámogató mérnök pozícióra természetesen nagyobb fizetést ígérve.

Nem voltam teljesen tisztában, hogy mit is csinál egy ilyen mérnök ezért utána néztem és kicsit elgondolkodtam, mivel nem tűnik egyáltalán érdekesnek. Ahogy a neve is mondja a gyártási folyamatot "támogatja", azonban nekem kicsit aktatologatósnak tűnik az egész. A fejlesztésen kell használjam a logikám, a matektudásom, itt viszont nem erőst látom a kihívást. Előkészíteni a gyártási dokumentumokat meg a beszerzéssel foglalkozni nem tűnik érdekes feladatnak (hacsak a gyártási folyamatot nem ő tervezi). Így hát elgondolkodtam, hogy érdemes-e váltani csupán a nagyobb fizetésért (kb 1,25x nagyobb fizetés)? Valaki ismeri közelebbről ezt a pozíciót? Aki ajánlotta a melót az csak dicséri, de megvan annak a szubjektív oka.


Ha tévedek a fentiekkel kapcsolatosan akkor elnézést ha megsértettem valakit aki ebben a körben dolgozik, nem volt szándékos.


2014. dec. 27. 00:34
 1/3 A kérdező kommentje:
amúgy egy év régiségem van, szóval nem vagyok egy tapasztalt mérnök.
2014. dec. 27. 00:37
 2/3 anonim ***** válasza:

A gyártási folyamatot a folyamatmérnökség, az IE tervezi.


A gyártástámogató mérnök készen megkapja az új gyártósort, és azt kell vinnie, kisebb-nagyobb fejlesztéseket hajt végre rajta, stb. Inkább menedzseri munka, a legtöbb gyártástámogató mérnök műszaki menedzser végzettséggel dolgozik a pozícióban.


Nekem sem tetszik, pedig 2 éve csinálom, gépészmérnök végzettséggel. Még a gépek beállításához sem nyúlhatok, mert arra local szinten ott van a gépbeállító, ha pedig az ő jogkörét már meghaladja, akkor jön az IE jogköre. A gyártástámogató mérnök tényleg inkább csak menedzseli a sort.


Én egy jó fejlesztői munkát nem adnék fel. Ha megy az angol, akkor fel fognak venni másik céghez is fejlesztőnek, komolyabb pénzért, mint egy gyártástámogató mérnököt.

2015. jan. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi, szóval úgy van ahogy gondoltam. Akkor nem váltok, maradok, hogy még szerezzek tapasztalatot, oszt majd meglátom mi lesz.
2015. jan. 1. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!