Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan osszam be jobban a 85....

Hogyan osszam be jobban a 85. 000 forintos fizetésem? (21/F)

Figyelt kérdés

Nagyjából 85.000 forintnak megfelelő lejt keresek havonta, napi 7-8 órás, irodai melóval. (1200 lej).

21 éves vagyok, és a telefonszámlám meg az interneten kívül nem kell másra költenem, (szüleimmel élek) ez nagyjából 15-17.000 forint.

Még sem tudok félretenni... mindig van mit megvegyek és alig "húzom" ki egyik hónapot a másikig...

Most is, december 28. van és január 15-16. előtt nem kapok előleget és alig van 15.000 forintnak megfelelő lejem...

Van valami tanácsotok, hogy hogyan spóroljak?

Tegyem bankba? Mi alapján tegyek félre?

Szeretnék autót vásárolni, nyaralni, és lassan házat építeni (igaz ebből a havi 850.000 forintból nemigen, de a 10 éves tervben benne van).


21/F



2014. dec. 28. 13:07
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Ne költsd el sz@rságokra.
2014. dec. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Nem írtál semmi konkrétumot hogy miket vásárolgatsz állandóan. Így mi is csak annyit írhatunk, hogy ne vegyél annyi mindent...
2014. dec. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Való igaz, hogy "szóróm" a pénzt...naponta elköltök kb 1500 forintot... nagyjából.

És buli bulit ér, minden hétévégén megyünk valahová a barátokkal és minden pénzbe kerül. Barátnőm is van aki messze lakik tőlem és ha naponta 1x lemegyek hozzá az 2400 forintba kerül, taxival. No meg mindig mindenbe benne vagyok de... úgy gondolom most vagyok fiatal és "szemberöhögnének" a haverok ha aztmondanám, hogy nincs pénzem (holott én keresek a legjobb a társaságban) és ha aztmondanám, hogy kell majd a "családra"...

2014. dec. 28. 13:15
 4/8 anonim ***** válasza:
79%

Ha nem marad pénzed, pedig havi ~70.000-et költesz el, az nem 1500ft/nap..

Nézd, neked kell eldöntened hogy most mit is akarsz. Te is lírtad, hogy buli buli hátán, barátnő, és már el is ment a pénz. Na szerinted akkor min spórolj? Vegyél kevesebb levegőt vagy csak száraz kenyéren élj? Hát ha nem az általad leírt dolgokon spórolsz, akkor sehogy. Az igazi barátok megértik, aki meg nem, az nem barát...

Erre most őszintén nem tudom milyen választ vártál.

2014. dec. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%

"messze lakik tőlem és ha naponta 1x lemegyek hozzá az 2400 forintba kerül, taxival"


Vagy nálatok nagyon olcsó a taxi vagy nem lakik messze. BP-en ennyi pénzből kb 6 km-t tudsz taxizni. De 5-6 km-eket még cudar időben is simán le lehet bringázni, ha nincs helyi tömegközlekedés.


Amúgy meg kezd el vezetni, hogy mire, mennyit költesz és ki fog bukni mire megy el feleslegesen sok.


Bár ha buliról bulira mászkálsz akkor ne csodálkozz, hogy ilyen kevés pénz hamar elfogy.

2014. dec. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%

21 évesen én kvára nem arra alapoznék, hogy a haverjaim mennyire fognak kiröhögni..ha nekem vannak úgymond álmaim, aminek a megvalósításához pénz szükséges, akkor nem fogom másra elszórni csak azért, hogy a haverjaim jobb fejnek higgyenek.


Nem járok bulizni, nem iszok, nem cigizek, nem krvázok, és tök jól el vagyok, mindig van pénzem arra, amire kell.

2014. dec. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
68%
Kevesebb buli, kevesebb pia. Barátnőhöz meg menj busszal.
2014. dec. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyszeru akkor kell takarekoskodni amikor van penzed, ha nincs nyilvan nem lehet:) Nyiss egy megtakaritasi szamlat es fizetes utan azonnal vezesd at azt az osszeget amit meg akarsz takaritani. Aztan a maradek penzedet nyugottan elszorhatod.
2014. dec. 29. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!