Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Meghívót kaptam egy ausztriai...

Meghívót kaptam egy ausztriai állásinterjúra, mit tegyek, ha nem vagyok perfekt németből?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jelentkeztem több ausztriai állásra, és egy nekem nagyon is tetsző (értékesítési asszisztens) pozícióra be is hívtak interjúra. CSak e-mailben kommunikáltam a kapcsolattartóval, írásban nincs is gond a nyelvtudásommal. De a cég Tirolban van, és tudom, hogy az ottani nyelvjárás köszönőviszonyban sincs a hochdeutsch-al, amit mi tanulunk. Másik problémám, hogy nem beszélek felsőfokon, kb középfokon vagyok most, bár folyamatosan fejlesztem. A nyelvtudásom szintjét bele is írtam az önéletrajzomra, és most bizonytalan vagyok, hogy egyáltalán el merjek-e menni az interjúra, vagy iszonyatosan beégetem csak magam. VAgy esetleg kérdezzek rá, hogy biztos látták-e, hogy nem vagyok perfekt? Ti mit tennétek?



2015. jan. 9. 10:13
 1/3 anonim ***** válasza:

ha beleirtad h milyen a nyelvtudasod, azt nyilvan figyelembe vettek, mikir visszahivtak.

de ha nem tudsz megstolalni, h leszel ertekesitesi asszisztens? ott beszelni kell sokat.

szerintem menj el, ha mas nem, tapasztalst szerzesnek jo lesz, es legkozelebb mar tudni fogod mi var rad egy interjun. nincs mit vesztened.

2015. jan. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Arra ne kérdezz vissza, hogy biztos látták-e, mert a munkaadók nem szeretik ha olyan hülyének nézik őket, hogy nem tudnak elolvasni és értelmezni egy CV-t.


Ha KORREKTÜL beleírtad a nyelvtudásod szintjét és azt tényleg tudod is teljesíteni akkor menj el nyugodtan. Bár őszintén nem értem, hogy egy középfokú nyelvtudás hogy lenne elég egy sales állásba...

2015. jan. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Tirolba a felsőfok is kevés ezt tapasztalatból mondom neked, sőt beszélgetek nyugat németekkel ők maguk sem értik a Tiroliakat vagy a Svájciakat, ha csak nem Hochdeutsch-ot beszélnek. Tirolban sok munka van de éppen ez a probléma ott véleményem szerint, hogy érthetetlen az ottani német és én személy szerint nem kedvelem az ottani emberek hozzáállását a külföldi munkásokhoz. Ahol én voltam ott azt nézték, hogy honnét származom, nem pedig azt ahogyan dolgozom.
2015. ápr. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!