Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Olyan nagy szám, hogy egy...

Olyan nagy szám, hogy egy kínai munkás egy gyárban napi 12 órát melózik havi 50. 000 Ft-nak megfelelő összegért? A BBC szerint az és szörnyű. Hát jöjjenek el hozzánk én is ennyiért dolgozom itt Magyarországon, Európában.

Figyelt kérdés

A BBC riportja (Origo is lehozta) hogy kínai városokban napi 12 órás meló van gyárakban kínaiaknak, a havi fizu 50.000 Ft átszámolva, nincs szabi nincs betegállomány, ha a munkás akár csak egy szót is szól a körülmények miatt, ki van rúgva és hát ez szörnyű és tessék megnézni és hova jut a világ stb stb és szegény kínaiak….


Hát b**sszák meg jöjjenek el hozzánk, ide Európába, ide Orbanisztánba (bocsánat akarom mondani Mo-ra). Keressenek meg pl. engem meg még kismillió hozzám hasonlót.

Egy gyárban dolgozom, napi 10-12 órát a havi fizu minimálbér papíron, a valóságban még annyi se mert a főnök még ebből is ellop, nincs szabi csak papíron, nincs betegállomány mert azonnal kirúgnak, nincs semmi, ha egy szót szólsz repülsz.

Még azt se lehet nekem mondani hogy „tetszett volna tanulni és akkor...” Tanultam, diplomás ember vagyok. Aztán mire megyek vele? Még WC-papírnak se jó a diploma, mert kemény.

Édesapáim, nem kell Kínába menni!

Elég csak ide Szarországba!

Közelebb is van a BBC stábjának mint Kínába utazgatni, kevesebbet kell költeni repjegyre.


2014. dec. 22. 17:55
 1/9 anonim ***** válasza:
72%

Ez az Orbán féle munkaalapú társadalom kínai mintára. Nem titkolják, hogy Kína a példakép és ez az általános cél.

Miért nem írsz a BBC-nek? Talán nem is tudják, hogy itt ilyen állapotok vannak.

2014. dec. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
34%
Névtelen bejelentést kell tenni a munkaügyi felügyelőségnek egy netkávézóból.
2014. dec. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez a mesének a duma része! :-)
2014. dec. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Gyere hozzánk dolgozni utána ugass.

Csomagolóüzem Bp egy nyomda mellett Fehérvári út.

Megtalálod.


Aztán ha ledolgoztál egy hónapot és megkapod a minimálbéres fizut, amiből még hiányzik 5-10.000 HUF és a főnök röhög a pofádba hogy elvette és ha nem tetszik elhúzol, majd utána beszélünk.

2014. dec. 27. 09:59
 5/9 anonim ***** válasza:
39%
Miért nem mész el sima bolti eladónak? Egy rakás üzletbe keresnek eladót.
2015. jan. 29. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
71%
Meg Budapesten azért nem olyan hű-de-tyú-de nehéz melót találni, ha összegyűjtöd 20 munkatársad elérhetőségét majd miután felmondtál megmondod a főnöködnek, hogy pert indítotok ellene közösen sikkasztásért lefagyna egyből a mosoly a képéről, nem?
2015. jan. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Budapesten azért bolti eladónak sok embert felvesznek, és még azok is simán keresnek havi 80 ezer forintot, nem? Miért mész te el egyáltalán gyárba?
2015. jan. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ne mond már, hogy diplomával nem tudsz legalább 80-100 ezer Ft-t megkeresni.
2015. ápr. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egyértelműen kamu kérdés. A kérdező mániája ilyen idétlen dolgokat kérdezni.
2015. ápr. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!