Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mik a legnagyobb hibák,...

Mik a legnagyobb hibák, kerülendő dolgok állásvadászat illetve motivációs levél írása során?

Figyelt kérdés
Csak érettségim van, a nyelvtudásomra alapozok, meg a külfölddi éveimre. 15 évvel ezelőtt simán megszereztem középvezető, közgazdász szerű állásokat kevesebb tudással, most meg nem megy semmi még az állásinterjúig se jutok el. Mi változott meg, mit csinálok rosszul??

2015. jan. 13. 13:23
 1/7 Komlós Henrietta válasza:

Írtál a motivációs levélbe bérigényt? Ha igen, lehet, hogy azt hanyagolni kéne és majd csak az állásinterjún beszélni róla. Ott is mondhatnál annyit, hogy az eddigi tapasztalatod alapján mit látsz reálisnak.


Hiba lehet a túl terjedelmes és áttekinthetetlen motivációs levél, bár ez főleg kezdőknél szokott előfordulni, te már tapasztaltabb vagy.


Ha van nyelvtudásod, írj azon az adott nyelven is egy önéletrajzot és a magyarral együtt add be! A nyelv sok cégnél előny, de senki sem szeret fölösleges köröket futni és visszaírni mind a 100 jelentkezőnek, hogy legyen szíves egy angol példányt is készíteni. Ha ez magadtól is eszedbe jut, egyből továbbkerülsz a rostán.


Ezen kívül lehet, hogy egyszerűen nagyon telített az a szakma, amelyben elhelyezkedni kívánsz. Ez esetben jobbat nem tudok mondani, mint hogy a nagy számok törvényében bízva keress tovább.

2015. jan. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Rendben!
2015. jan. 13. 18:52
 3/7 anonim ***** válasza:

Én hasonló cipőben jártam, egy évig tartott mire találtam állást.

Én természetesen az angol nyelvű álláshirdetésekre angol nyelvű motivációs levelet írtam, ha kértek bérigényt beírtam, ha nem kértek, nem írtam.

De nekem egy fejvadász megmondta a tutit: látták az önéletrajzomban, hogy 15 év tapasztalatom van 2 jónevű amerikai multinál, és ezek alapján már belőtték a bérigényemet, le sem kellett írni, be sem hívtak.

A közgáz álláspiacon bizony nagy a túltelítettség, és inkább felvesznek egy kezdőt, mert az olcsóbb.

Vezetői állás meg kevés van, és most már elvárás a diploma. Bár nekem van, még így sem tudtam nagyon olyat írni, hogy behívjanak. Vagy legalábbis kb. minden 10. beadott önéletrajzomra hívtak be.

2015. jan. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De nekem elég sok speciális gyakorlatom van mint pl motorkerékpár ill. versenymotor + alkatrész.
2015. jan. 14. 21:41
 5/7 anonim ***** válasza:

Az nagyon jó lehet, ha olyat keresnek, és ha meg nem, akkor hátrány. De gondolom, mindig átírod az önéletrajzodat az aktuális hirdetésnek megfelelően.

Szerintem nem veled van a baj, egyszerűen csak nagyon telített ez a szakma.

2015. jan. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Aha most mondtad a lényeget hátrány! Tehát ha például dolgoztam 5 évet egy USA diplomatának, és a következő munkahelyem egy USA ellenes/ rivális csoport, akkor a munkatapasztalatom nagy része hátrány?
2015. jan. 16. 10:33
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem úgy értem. Én pl. voltam úgy, hogy jelentkeztem egy céghez, és mondtam, hogy mihez értek, erre lerázott azzal a hr-es, hogy nincs náluk a profilomba vágó üresedés.

És képzeld, fél év múlva felvettek ehhez a céghez a nyelvtudásom miatt, és teljesen más pozícióba, mint amit eddig csináltam.

Igaz, konkrét állást pályáztam meg, és érdekes, mégis el tudom végezni.

Szóval keresd meg azokat a munkákat, amelyeket szerinted meg tudnál csinálni, és ha nem olyasmit csináltál eddig, akkor ne részletezd, vagy emeld ki azokat a részeket az önéletrajzodban, amelyek a megpályázott munkához fontosak lehetnek.

2015. jan. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!