Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályakezdőknél (22-25 év)...

Pályakezdőknél (22-25 év) mennyi idő az átlagos álláskeresési idő kb?

Figyelt kérdés

Aki azért nem egy 8 általánossal, vagy egy sima érettségivel rendelkezik. Aki ténylegesen a szakmájában akar, protekció nélkül állást találni azoknál tényleg nem ritka a fél éves álláskeresési idő sem?

Mik a tapasztalataitok? Tényleg ennyire nehéz normális munkát találni ha az ember a szakmájában/diplomájával akar dolgozni szinte 0 gyakorlattal?


2015. jan. 13. 20:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez a 7. hónap, hogy állást keresek, és még mindig nincs semmi, holott egyre lejjebb adom az igényeimet. Már a fejvadászokkal is próbálkoztam. Kb. 10 interjún voltam, meg egy próbanapon. Úgy vettem észre, az úgymond határozott embereket keresik mindenhol, de ezek leginkább csak arrogánsak, akik a nagy szájukkal elterelik a figyelmet a tudatlanságukról.


(Ha persze prostinak akarsz állni, vagy ingatlanügynöknek, akkor gondolom hamarabb találsz munkát...)

2015. jan. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
34%
ha ertessz a szakmadhoz junior szinten 1 honap alatt talallni fogsz.
2015. jan. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én egy hónap alatt találtam, kisebb egyetemi projektjeim voltak, de nem szakirányú tapasztalat.
2015. jan. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Akkor jó hamar :) Mert ahogy olvasgatom egy csomó mindenkinek fél év, vagy még annál is több mire állása lesz.
2015. jan. 13. 21:00
 5/10 anonim ***** válasza:
72%

A statisztikák szerint még egy tapasztalattal rendelkező, jó szakember is fél-egy év mire talál munkát. Nyilván ő nem vállal el akármit.

Én felsőfokú végzettséggel, diplomával, tapasztalattal fél év alatt tudtam elhelyezkedni GYES után. Igaz, volt egy határozott bérigényem, és sokan azért nem szeretik a gyerekes nőket.

Ha hiányszakmában tevékenykedsz vagy van protekciód, akkor hamarabb is el lehet. De sajnos az az igazság, hogy még az 1 év is normális...

2015. jan. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ez nagyon szakmafüggő, illetve az sem mindegy hol szerzed a diplomád. Nyilván nem mindegy, hogy egy andragógia diplomával akarsz elhelyezkedni vagy egy mérnökivel. Nem mindegy, hogy egy vidéki főiskolán szerezted a gazdasági diplomád vagy a BCE-n, BGF-n, illetve az sem mindegy, hogy Miskolcon vagy Budapesten akarsz elhelyezkedni.


De amúgy igen, általánosságban véve nehéz elhelyezkedni. Középszintű végzettséggel (tehát sima szakmával) nagyon nehéz elhelyezkedni, nekem a legtöbb ismerősöm szakmát szerzett és 1-2 ember kivételével mindegyikük gyárban dolgozik betanított munkásként (szakács, CNC forgácsoló, karosszérialakatos, autószerelő, pincér, különféle ügyintézői szakmák, fodrász és kozmetikus, festő, pék). Sőt olyan is van aki közmunkára ment (ketten is), mert nincs más.

2015. jan. 14. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
48%

Jó, hogy megint lepontozzák azt aki nem a siránkozást írja.

Nyugtassátok csak egymást, hogy protekció nélkül nem lehet dolgozni, és meg is van magyarázva a sikertelenségetek.

2015. jan. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
72%

Én 3 hónap keresés után találtam munkahelyet, de protekcióval, előtte minden interjúra feleslegesen mentem el, sőt, volt ahonnan még interjúra se hívtak be és annyit sem mondtak, hogy bocs de nem kellesz... Keserves volt az a 3 hónap, de szerencsére már 4. hónapja van hol dolgozzak. (Nem a szakmámban!)


22/L

2015. jan. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
50%
Én a szakmámban (biológus) 4 hónap utánn találtam munkát,igaz csak közférában,és csak egy éves félállás,de indulásnak ez is valami. :)
2015. jan. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
22%

Három hét alatt találtam, eléggé az átlag feletti fizetéssel. Humán területen szereztem diplomákat, aztán meguntam a mesterképzést és dobtam pár helyre önéletrajzot.


Mondjuk volt öt év tapasztalatom egyéb területen, de azt egészében a nappali képzés alatt szedtem magamra, amit bárki megtehet és jó nagy baklövés nem jelentkezni legalább a kismillió gyakornoki pozícióra, ami hónapokkal (súlyosabb esetben évekkel) rövidítheti le az egyetem után álláskeresést.

2015. jan. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!