Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes kimenni Németországba...

Érdemes kimenni Németországba fogorvosként dolgozni az én esetemben? Milyen fizetésre számíthatnék kint?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy budapesti rendelőben dolgozok alkalmazottként, 15 hónapja dolgozok, havi 700.000 ft körül van a nettó fizetésem.

A lakhatásra, kiadásara elmegy általában 200.000ft, jobb esetekben 500 ezret tudok félre tenni, így 40 éves leszek már, mire lehet egy ugyan ilyen berendezésű, 1 székes magánrendelőm, viszont ezt is be kell futtatni, amivel akár rosszul is járhatok(benne van a pakliban), így 45 éves leszek nagyjából, mire elmondhatom, hogy meg tudok keresni havi 1 milliót, és még mindig nincs saját házam...

Családot is szeretnék alapítani, a gyerekekre is elmegy látatlanul x ft, amit bele se kalkuláltam....


Maradjak a helyemen és örüljek, hogy jó helyen dolgozhatok?(heti6x 9-10 órát), 3300ft-os órabérért.

Vagy menjek ki Németországba szerencsét próbálni?

Van középfokú nyelvvizsgám, viszont 7 éve nem szólaltam meg németül, de úgy gondolom, hogy a szakmával kapcsolatos összes kifejezést és a társalgási dolgokat át tudnám ismételni, így törném ugyan picit a németet, de mindent meg tudnék értetni!

Kint milyen keresetre lehet számítani? Az élet talán ugyan ennyibe kerül, viszont az albérlet rezsivel a mostanimnak (120 ezer ft) a háromszorosa lenne nagyjából!


Kérem írjon olyan, aki jártas ebben!


Köszönöm!

(2013-ban végeztem a sotén cum laudéval, szájsebész is vagyok, nagyon barátságos, eszközöm a kíméletesség, ezért szeretnek a páciensek)


2015. jan. 14. 23:57
 1/6 anonim válasza:

Nem könnyű válaszolni, mert nagyon jól keresel otthon. Ha egy SZTK-ban dolgoznál 120.000 nettóért, akkor egyértelműen az lenne a válasz, hogy menj. Így a pénzen kívül mást is méregelj szerintem. Szakmai fejlődés és a nyelv szempontjából biztos kihívás lenne pár német év. Ez a két tényező érdekel vagy csak a pénz?

Kint albérlet drága. Kisváros garzon 400-500 euró/hó plusz rezsi. Nagyvárosok, München a csillagos ég.

A gyerekvállalás meg nem olyan nagy összeg. Használtan tökéletes cuccokat lehet venni a gyerekeknek. Németo-ban meg még olcsóbban. Szülés kint nem jár ezzel a magyar magánrendelésre járni+hálapénz díjjal. Az ovi tény, hogy drága, de ott is vannak különbségek.

2015. jan. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
én nem tudom, alkalmazottként itt mennyit keres egy fogorvos (Bajoroszág, Münchel alatt élünk) de hossuútávon ha itt van magánrendelésed, biztosan többet, mint otthon. itt jóval drágább minden kezelés. szájsebész is vagy, az nagy előny. hű, de jó lenne egy magyar fogorvos itt a városban :) háziorvos már van
2015. jan. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

2/ Dingolfingban van magyar háziorvos:)

Kár, hogy messze van:(

2015. jan. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Bocs, fogorvost akartam írni, de egy magyar háziorvos is van.
2015. jan. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

2-es, itt lehet, hogy találsz magyar fogorvost:


[link]

2015. jan. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Kedves Kérdező! 700 ezer forint nettóban az rendkívül kedvező, a magyarok túlnyomó többsége közel sem keres ennyit, mégis megélnek, családot alapítanak és boldogok (az ún. középosztályra gondolok, akik kb. nettó 200-500 ezer között keresnek, bár szűk réteg itthon, de jelen vannak). Én is fogorvos vagyok, 4 éve dolgozom állami és versenyszférában egyaránt, alkalmazottként, és még sosem volt akkora a fizetésem mint most Neked. Szerintem ne aggódj :)
2016. máj. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!