Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ledolgozhatom a felmondási időt?

Ledolgozhatom a felmondási időt?

Figyelt kérdés

Tudom furán hangzik, de arról van szó, hogy nekem 2 hónap múlva el kell utaznom egy hosszú időre. Fel szeretnék mondani a munkahelyemen, de nem akarok ölbe tett kézzel ülni és a pénz is kellene ezért le szeretném dolgozni a 30 napos felmondási időt.

Milyen reakcióval számoljak a főnök részéről? Elhajt a fenébe? (tudom, hogy ez emberfüggő de próbáljunk a nagy számok törvénye alapján gondolkodni)

Azt tudom, hogy méltányosságból elengedhet akár az egész felmondási időről is, azt is tudom, hogy bevett dolog a 30-ból 15 napot ledolgoztatni, de én igazából arra lennék kíváncsi, hogy általában hogyan állnak az ilyesmihez. De úgy is kérdezhetném, hogy ti nektek - akik kicsit jobban átlátják az ilyesmiket - mit diktál a józan ész?

A válaszokat előre is köszönöm!

(Ja még annyi, hogy jogi maszlagot légyszíves ne írjatok mert nem akarok a főnök orra alá paragrafusokat dugdosni, hogy "márpedig nekem jogom van ezt az időt ledolgozni - már ha van - rohaggyámeg' " :D )


2015. jan. 15. 07:52
 1/4 anonim ***** válasza:
63%
A felmondási időt általában le kell dolgozni.
2015. jan. 15. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Amikor a felek békében válnak el akkor általában nem szokott problémát okozni a felmondási idő ledolgozása.


Nálunk mindig úgy volt, ha normálisan bejelentette valaki, hogy bocs főnök, mennék máshova, költöznék, akármi 2 hónap múlva, tudjuk úgy csinálni, hogy március 1-el vége? Akkor mindig megegyeztek.


Csak azokat küldték el azonnal akik konkurenciához mentek vagy sunyultak.

2015. jan. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

#2-nek igaza van.

Ha megbecsüli a főnököd a munkádat, akkor nem fog csak úgy elengedni. Ahhoz is kell idő míg valaki betanulja a te munkakörödet.Illetve neki is kell idő míg talál valakit a helyedre.

De jobb előbb szólni neki és tisztázni a dolgokat, hogy mik a terveid.

2015. jan. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ment a zöld mancs mindenkinek :)
2015. jan. 17. 02:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!