Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan váltsak munkahelyet,...

Hogyan váltsak munkahelyet, ha jelenleg is dolgozom?

Figyelt kérdés

Ok, hogy mondjuk szabit veszek ki az interjú napjára, de


- mit lehet mondani egy leendő munkáltatónak, azon túl hogy "fejlődni szeretnék", hogy miért hagyom ott a jelenlegi munkámat


- ha sikerülne egy másik állás, hogyan lehet megmondani a jelenlegi helynek, hogy köszi, de ennyi volt.


Elnézést ha kicsit amatőr kérdés, de ez az első munkahelyem, 1,5 éve dolgozom itt, de nem igazán áll közel a szívemhez, így váltanék (a munkatársaim nagyon jók, csak a munka nem passzol hozzám).


2015. jan. 19. 20:27
 1/3 anonim ***** válasza:
26%
Milyen munkakörről van szó? Ez sem lényegtelen. Azzal azért számolj, hogy a jelenlegi munkáltató mondhatja, hogy felmondás után még dolgozz 30 napig.
2015. jan. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
52%

Állásinterjúra kiveszel szabit. Ha megkérdezik miért akarod ott hagyni a munkahelyet, akkor lehet nyugodtan mondani, hogy

- fejlődni szeretnél

- váltanál

- messze van

- elköltözik a cég, és neked túl messze lenne (úgy sem fogják tudni, hogy igaz vagy sem)

- gondok vannak a bérkifizetésekkel


Bár elég csak egy dolgot mondani, nem fognak nyaggatni, hogy már pedig kevés az, hogy fejlődni akarsz.

Természetesen az interjún jó ha tudják, hogy jelenleg is dolgozol, mert így fel lesznek készülve a várakozásra, amíg a felmondási idődet töltöd.


Ha felvesznek akkor meg a jelenlegi munkahelyednél szépen beadsz egy írásos felmondó levelet. Ha már nem vagy próbaidős akkor írni kell, és indokolni a távozásod okát. Ide elég azt írni (és ebből nincs sértődés), hogy "családi okok miatt" vagy "magánjellegű okok miatt" vagy leírhatod, hogy "munkahely váltás miatt" akarsz felmondani. A levelet dátummal, aláírással adod át. Majd meg dumáljátok a 30 napos felmondási időt. Ha a főnök rendes, akkor elengedi a felét, és csak 15 napot kell ledolgoznod.

2015. jan. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az állásinterjún bármit mondhatsz, ami nem negatív, tehát nem szabad a főnököt, a kollégákat, a fizetést felhozni, még azt sem, hogy monoton a munka, amit csinálsz. Feltéve, ha nem akarsz monoton munkát.

Én volt már úgy, hogy volt állásom, de nem tetszett, és meg is mondtam az interjún, hogy mi a bajom vele, erre csak húzkodták a szájukat, hogy ez a munka is hasonló. Ja, jó, hogy már interjún kiderült, cseberből vederbe meg nem esnék.

Szóval, ha van állásod, nincs vesztenivalód, mondd meg bátran, hogy mit vársz egy jó munkahelytől, és hogy a jelenlegi munkádban úgy érzed nem tudsz kiteljesedni.

Kellemetlen a felmondás, de hidd el, hogy fordított helyzetben a hr-es, a főnököd szívfájdalom nélkül kitenne, ha létszámleépítés van. Szóval ez csak egy munka, semmi személyes. Én még akár finoman azt is megmondanám, hogy a munka nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. Azért azt mindenképpen nézd meg, hogy mennyi a felmondási idő, mert lehet, hogy van olyan cég, amelyik nem vár 30 napot rád, hiszen nagyon sok az állásnélküli, aki akár már holnap is tud kezdeni. Sőt, én voltam olyan interjún is, ahol mondták, hogy 3 hónap a felmondási idő, és ehhez ragaszkodnak is. Na, köszi, ha el akarok menni, ki vár ennyit rám?

2015. jan. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!