Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Itthon milyen egyetemi szakmáv...

Itthon milyen egyetemi szakmával lehet a legeslegtöbbet keresni a leghamarabb?

Figyelt kérdés

Vannak szakok, ahonnan kezdőként is egyből munkába állhatsz, és a 4-500 ezres havi nettós fizetés sem ritka!

Mégis melyik azok a szakok, amikkel a leggyorsabban lehet a legtöbb pénzt keresni?


2015. jan. 19. 23:09
 1/5 A kérdező kommentje:
Egyetemi szakkal*
2015. jan. 19. 23:09
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát nem hiszem, hogy olyan szak létezik, amit ha elvégez valaki akkor biztos munka és kapásból 4-500 EFt-os nettó fizetés várja, mert akkor tömegek képeznék át magukat arra a szakra.


Azt tudom, hogy fiatalon nagyon jól lehet már kezdőként is, keresni multinacionális cégeknél, sokféle adminisztratív (HR, PR, ügyfélkapcsolatok) munkakörben. Ezekhez bármilyen diploma jó, csak azt nézik, hogy legyen valamilyen, viszont annál lényegesebb, hogy nagyon-nagyon jól beszéljen angolul és még jól beszéljen két további idegen nyelven (német, francia, spanyol, arab, kínai, portugál). Itt a fellépés, kommunikáció, lelkesedés, rugalmasság, mindentacégért, csapatszellem a lényeges, szakértelemre nem annyira kiváncsiak.

2015. jan. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A leghamarabb nem fontos. Azt a kérdést kell feltenni, hogy mivel lehet a legtöbbet keresni 5-10 éves középtávon. Ezek pedig szerintem a luxusminőségű fogászati illetve orvosi ellátás, illetve a pénzügyi szféra legmagasabb szaktudást igénylő helyei, mint a kvantitatív elemzés, aktuáriusi pozíciók, biztonságmatematika.
2015. jan. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Leírod, hogy vannak azok a szakok, aztán megkérdezed melyikek azok.

Teljesen mindegy, ennyi aggyal úgysem menne.

2015. jan. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Programozó, mérnök. Ha jo egyetemen végzel,,és a papír mögött akad némi tudás, szerintem ezekkel könnyen lehet. Persze, nem nettó 4-500 ezret, hanem inkább netto 160-200e-t, de kezdőként, kb 22 évesen, szerintem ez elegendő, hogyha VAN fejlődési lehetőség. Akkor talán 2-3 éven belül egy 50 ezerrel megugrik a fizetés.

Lehet, hogy teljesen baromságot mondtam, semmi statisztika nincs a kezemben, szóval abban az esetben bocsi. :)

2015. jan. 21. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!