Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hétfőn megyek másik munkahelyr...

Hétfőn megyek másik munkahelyre. Ez lesz a második és a nő mondta hogy vigyek a jövedelmezőségemről papírt. De én nem kaptam olyat ilyenkor mi van?

Figyelt kérdés

#Jovedemezoseg
2015. jan. 20. 18:19
 1/10 anonim ***** válasza:

Ilyen papír nem létezik... :D

Nem jövedelemigazolást kért?

2015. jan. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A jövedelmezőségedet majd ők kitapasztalják. :) Szerintem jövedelemigazolást kért az előző munkahelyedről. Azt kellett, hogy kapj kilépéskor, hiszen kell majd az adóbevallásodhoz is jövőre.
2015. jan. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Akkor gondolom az :D

És ha nincsen akkor mit fognak csinálni?

2015. jan. 20. 18:42
 4/10 anonim ***** válasza:
Kilépéskor kapnod kellett egy raheldi papírt. (kb. 8-10 db-ot). Nem kaptál semmit?
2015. jan. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
41%

Ha nincs, akkor nincs.

Semmit nem csinálnak, igazán nincs is szükségük rá, csak a több ezer éves megszokás miatt kérik.:)


Semmi gond, anélkül is tudnak bért számfejteni. Ha nem, akkor az ügyintéző hagyja ott az állását, mert alkalmatlan ellátni a munkakörét.

2015. jan. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
5 papirt kaptam plusz egy rózsaszín konyvet. Vissza akarjak nézni hogy mennyit kerestem?
2015. jan. 20. 19:00
 7/10 anonim ***** válasza:
57%

Hát azért ez nem egészen így van, de mindegy.

Ráadásul milyen indítás az az új helyen, hogy kérnek egy ilyen papírt, és nem tudja bemutatni? (Ok, nem a kérdező hibája, de mégis).

2015. jan. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Akkor anélküli is meg irjak a szerződést? Köszönöm szépen a válaszokat :)
2015. jan. 20. 19:01
 9/10 A kérdező kommentje:
Azt nem értem miért kérik. Meg mi közük van ahhoz hogy mennyit kerestem.
2015. jan. 20. 19:03
 10/10 anonim ***** válasza:

Nincs hozzá közük. Ez a papír arra "szolgált" (a többsávos adórendszer idején), hogy szinte forintra pontosan tudják megállapítani a havi adóelőleg összegét. Ehhez kellett előzmény, amely "folytonossá" tette ezt. Ha nem volt, hát nem volt, attól még mindig (most is) tudtak bért számfejteni.


Lehet, hogy ők a Jövedelemigazolás egészségbiztosítási ellátások... fejlécűre gondoltak, nem pedig az ADATLAP X.Y. év nyomtatványra.

Ezt mi innen nem látjuk.


A lényeg: Bármilyen iratod hiányzik, ez nem lehet akadálya, hogy munkaviszonyt létesíts nélküle.

2015. jan. 22. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!