Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha büfészakon végeztem egyetem...

Ha büfészakon végeztem egyetemet, milyen állásokra érdemes jelentkezni? Fornetti? Bolti eladó?

Figyelt kérdés

2015. jan. 23. 14:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
43%
Provokativ kamu kerdes.
2015. jan. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem az. Ha a szakmámba nem tudok elhelyezkedni, akkor hol?
2015. jan. 23. 15:16
 3/13 anonim ***** válasza:
24%
szerinted felsofoku vegzettseggel bolti eladoi allast kell keresned?
2015. jan. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Szerinted ha nincs a szakmámra piaci igény akkor mit csináljak? Bolti eladókra mindig van igény.
2015. jan. 23. 15:29
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Milyen büfészakon?

Először is minden büfészak jó valahová, add be olyan helyekre, ahová azt kérik. Nem mindenhol kikötés a tapasztalat. Ha nincs meghirdetve állás, akkor is meg lehet próbálni. Vagy ha mondjuk olyan szakod van amivel lehet korrepetálni, lehet önállóan ügyeskedni.

Másodszor: vannak helyek ahová bármilyen diplomát elfogadnak, ezek különféle irodai, asszisztensi, ügyfélszolgálati állások.

Harmadszor: érettségit igénylő általános munkakörök, szintén általában iroda.

A Fornettibe lehet OKJ-t kérnének, van olyan hogy élelmiszer- és vegyiáru eladó, ilyen végzettségűből is van egy pár, na meg olyan, aki nem egyetemre járt hanem már van tapasztalata. Persze meg lehet próbálni, de ha életedben nem kasszáztál, akkor nem biztos, hogy Téged választanak. Ha van használható nyelvtudásod, akkor az ügyfélszolgálati-pultos-recepciós-call center munkakörökre pályázhatsz. Na meg a kereskedelemben mindenféle üzletkötőnek mindig el lehet menni, mondjuk azzal vagy keresel pénzt vagy nem.

Egyébként meg a legcélravezetőbb az ismerősöket piszkálni, hátha tudnak valamit.

2015. jan. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
62%

Van Okj képzés bolti eladóra, és annyian vannak, mint a csillag az égen. Ha van diplomád, nem fognak veled szóba állni, gondolván, hogy úgysem leszel ott elégedett.

Max ne írd be, hogy van diplomád.

Rá kell feküdni a nyelvekre, a legtöbb multi bölcsészdiplomával vesz fel nyelveket beszélő pályakezdőket, bruttó 150.000-ért, mert ha tapasztalt szakembert keresne, annak min. 3-szor annyit kéne fizetni.

2015. jan. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
81%

Ha jól beszélsz idegen nyelvet vagy esetleg nyelveket (főleg angol), akkor egy multicégnél meg lehet csípni egy vevőszolgálatos, logisztikai vagy hasonló állást.

Én is "büfészakon" végeztem (konkrétan kommunikáció), de mivel ez nagyjából semmire sem jó, illetve nagyon nehéz ebben elhelyezkedni, ezért kezdtem el beadogatni olyan multikhoz, ahol a munkakör feltétele volt az angol.

A nyelvtudás volt nálam az egyetlen haszna a felsőoktatásban eltöltött éveknek.

Jelenleg egy multicég export részlegén dolgozom ügyfélszolgálatosként (170 nettó+éves szinten forgalom utáni jutalék), magyar viszonylatban nem panaszkodom.

2015. jan. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
#7: Nekem nem elég jó a nyelvtudásom.
2015. jan. 23. 19:03
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Akkor azt javasolnám, hogy ilyen munkaköröket nézegess elsősorban.

Emellett persze mehet a Fornetti, bolti eladó is, mert nekem pl. 7 hónap volt amíg el tudtam helyezkedni (én részmunkaidős árufeltöltőként dolgoztam 6 órásban, amíg nem jött össze ez a munkahely, és mellette folyamatosan jártam interjúkra, küldtem az önéletrajzomat).

2015. jan. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

"Akkor azt javasolnám, hogy ilyen munkaköröket nézegess elsősorban."


Mondom nem elég jó!

2015. jan. 23. 19:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!