Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 1 héttel a munkakezdés után...

1 héttel a munkakezdés után még nincs szerződésem. Ez így mennyire normális és jellemző?

Figyelt kérdés
Egy kis cégnél (nem multi) dolgozom hétfő óta, de még nincs szerződésem. Ez így korrekt? (Egy kis ipari cégről van szó, kb. 30 dolgozóval.) De mondták a többiek, hogy nekik is így volt. Valaki a harmadik napon szerződtetett, valaki csak a következő héten. De ezt így szabad?
2015. jan. 23. 17:26
 1/2 anonim ***** válasza:

A munka törvénykönyve kimondja, hogy a munkáltató kötelezettsége a szerződést írásba, formába önteni.

Persze az lenne a legjobb, ha már rögtön kézhez kapnád, de ha ténylegesen bejelentett munka, akkor nem kell izgulnod.

A dolgozónak 30 napja van arra, hogy felszólaljon a munkáltatónál, ha nem kapott munkaszerződést, és erre tekintettel megszüntetheti a munkaviszonyát, követelheti az eltelt időre járó keresetét a szerződés megléte nélkül is.

Ebből azt tudom levezetni, hogy annyira nem vészes az 1 hetes késés...

Arra figyelj, hogy a szerződés a tényleges munkábaállásod dátumát valahol tartalmazza. Ha nincs benne, akkor a szerződés keltezését követő napot tekinti a munkaviszony létrejöttének a törvény.

2015. jan. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem is egy hét utánn lett,pedig közalkalmazottként kezdtem melózni,szerintem még ne aggódj :)
2015. jan. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!