Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Önéletrajz beadásnál, állásint...

Önéletrajz beadásnál, állásinterjúnál volt már arra példa valakinél, hogy direkt nem írt be, vagy említett meg tapasztalatot vagy végzettséget? Az ilyen emberek miért nem jelntkeznek jobb helyekre?

Figyelt kérdés

2015. jan. 23. 20:45
 1/3 anonim ***** válasza:
78%
Azert, mert visszatero elutasitas a 'tulkepzett', azaz attol felnek, hogy mivel jobb a kepzettsege, mint az adott munkahoz kell, nem tudjak megfeleloen megfizetni, ezert az elso adando alkalommal le fog lepni.
2015. jan. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
71%

Hát persze, elvégzel valamit, aztán a szakmádban nem kellesz, mert túlképzés van, vagy mert nincs tapasztalatod. Ha meg alacsonyabbrendű állásokra jelentkezel, ott meg azért nem állnak vele szóba, mert szerintük az nem lesz neked elég jó.

Én diplomával managerasszisztensnek jelentkeztem, be is hívtak egyszer, és megkérdezte a csaj, hogy miért nem szakirányú állásokat pályázok. Na, jó vicc, hiába is tettem, be sem hívtak, mert nem volt tapasztalatom.

2015. jan. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Gondolom jelentkeznek jobb helyekre is, csak valami miatt nem veszik fel őket. Most van egy kérdés, hogy letagadja-e a diplomáját, ha a Tescoba jelentkezne (gondolom árufeltöltőnek, vagy hasonlónak). Majdnem megírtam neki, hogy ne, mert még ajálhlatnak neki jobb pozíciót is idővel (és ezt ők is tudják), de mit csináljon az ember, ha nagyon kell a pénz és hiába jelentkezik "jobb" helyekre? Hát megpróbálja a kevésbé jobb helyeket, ahol meg rásüthetik, hogy túlképzett és nem fog sokáig megmaradni a pozícióban, így inkább választanak olyat, akihez jobban passzol a pozíció. Szóval szerintem ezért. Én még sosem tagadtam le semmit.
2015. jan. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!