Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van-e felelőssége a kasszahián...

Van-e felelőssége a kasszahiányra a betanulási idő alatt lévőnek, ha nem kap fizetést?

Figyelt kérdés
Kislányom most kezdett diákmunkába.ma volt az utolsó betanulási napja,amikor még ott állt mellette a betanítója és erre a napra még nem kapott fizetést sem.Viszont lett 10000 ft kasszahiány,amit be akarnak fizettetni vele.Felelős ő ezért?be kell neki fizetnie?Fizetést még nem kapott az első 3 nap íidőre,mivel még soha nem volt pénztáros.Tehát a fizetett munkát majd csak ezután kezdi.Be kell fizetnie-levonható-e az ezutáni keresetéből- a kasszahiány,vagy nem ő felelős érte?
2015. jan. 29. 19:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Biztosan nem fizetném be. Alapvetően nem is dolgoztathatnák ingyen.
2015. jan. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

1 ingyen nem dolgozunk

2 nem felelős a kasszahiányért

2015. jan. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Elmélet: Ingyen nem dolgozunk. Mivel pénzt nem kap, nem kötelezhető, hogy kifizesse.

Gyakorlat: Mit írt alá a kislányod???

2015. jan. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Van szerződés? Mi áll benne? Ha van, akkor nem ártana átolvasni, az apró betűs résszel kellene kezdeni.
2015. jan. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Mindig nullás kasszának kell lenni, mert ha ellenőrzést kap, jól megbüntetik, (azaz ha hiány van betenni, ha többet kivenni) viszont a betanítója biztos nem fogja kifizetni neki.

A szerződésbe mit írt alá? Én is megkaptam a fizetést az első napomon amikor betanultam.

2015. jan. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Erről ugatok a sok elnézést, de hü.lyének, hogy szerződés nélkül, meg olyan próbaidős munkát amit nem fizetnek ki nem szabad elvállalni! A kasszahiány dolog is olyan, hogy a zöldfülűeket úgy verik át ahogy akarják! A vezetőség neki úgy számolja át a pénztárát ahogy akarja, úgy csal ahogy akar. Tudom, mert én végeztem el ABC-eladóit és mindig volt gond a kasszával zárásnál, és rengetegszer derült ki, hogy a vezetőség csal, hogy 5-10 ezreket húzzon le a kollégákról! Én sosem ültem be kasszázni, pont ezért, mert én mondtam, hogy nem vállalok felelőséget, nem ülök be, nem kapok fizetést nem tudom miből kifizetni és nem is ültettek be. Ha nincs a lányában határozottság és biztos fellépés és észreveszi hogy a vezetőség csal, akkor agyon le fogják rántani pénzzel később is. Én se fizetném ki a hiányt, mivel betanítva van és még fizetést sem kap, ha nem írt alá semmi olyan papírt, hogy ő felel a hiányért akkor nem tudnak mit csinálni! De ha aláírt valamit akkor fizethettek!
2015. jan. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Utolsó, nem értem a vezetőség hogy tudna beleturkálni, hogy hiánya legyen?

Honnét tudja, hogy mennyi pénznek kell bentlennie? Vagy csak fejből kitalál egy összeget? Mert pl nálunk is egyik nap 600 ezer körüli összeg van a másiknap meg épp 7-800 ezer, akkor ezt honnét találná ki előre?

Zárásos papírnál ami a pénztárgépből jön, ott a pénztáros kezébe (legalábbis nálunk) és ha lezártuk, akkor kell vezetőnek leadni...

2015. jan. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi!Egyenlőre azt a választ kaptam a diákszövetkezettől,hogy mivel betanult,lehet!! nem vonják le tőle.Majd meglátjuk
2015. jan. 30. 10:53
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy működik rendesen a pénztár dolog, mivel én szándékosan kizártam magam akkoriban a kasszai dologból. De láttam, meg a két fülemmel hallottam, hogy minden nap problémák voltak ebből, meg félreszámolások természetesen a szerencsétlen kolléga hátrányára. Ezért volt folyamatos az ott dolgozók cserélődése is, mert a fizetésekből durva összegeket vontak le és azért az érdekes, hogy senki nem tudna kasszázni? Amikor minden érthetően ki van írva, és nem egy kolléga mondta, hogy kétszer is átszámolja már mennyit ad vissza, hogy lehet hiány. Szóval jó nagy ganéjtúrók ám egyesek ilyen helyeken, direkt nem nevezem meg melyik helyről van szó... Ezért nem is megyek többen kereskedelembe, mert nekem ez nem kell.
2015. jan. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Most kaptuk a választ a diákszövetkezettől,hogy le kell -kellene-dolgoznia a hiányt.Így tovább léptünk,mert egy jogász visztont azt írta,a fizetetlen betanulási időben keletkezett hiányért nem felelős.Ez az illető segít is nekünk,továbbította lányom adatait az említett diákszöv.vezetőjének-a fő-fő-nek,aki megígérte neki segíteni fog.
2015. febr. 5. 19:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!