Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért csak diplomásokat...

Miért csak diplomásokat veszik emberszámba?

Figyelt kérdés

2 évvel ezelőtt még érettségivel kerestem állást. Kb. 25 helyre küldtem el, egy helyről érkezett visszajelzés, ahova azonnal fel is vettek. Tehát pár százaléknyi volt a visszajelzések aránya, még sima eladói pozícióba is. Hónapokat kerestem állást és végül egy multi vett fel, amikről nekem pl. így jó tapasztalatom lett, mert korrekt munkakörnyezet volt.


Azóta befejeztem az egyetemet, jogi diplomát szereztem, a nevem elé került egy dr. és lám, és lám, 8 megpályázott helyből 5-re be is hívtak interjúra pár nap leforgása alatt. Másfél hét alatt kaptam állást elég jó kezdő nettóval (kétszer annyit, mint a középfokú végzettséget igénylő korábbi állásomért).


Tehát én átéltem mindkét helyzetet és megdöbbent, hogy mennyivel egyszerűbb egy diplomával. De igazságos ez kérdem én?


2015. jan. 30. 18:46
 1/5 anonim ***** válasza:
34%
Ha belegondolsz abba, hogy mennyit tanultál az egyetemen a címed megszerzéséért, szerintem megkapod a választ.
2015. jan. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
21%

Vagy ha azt nézed mennyi ember pályázik állásra mondjuk csak egy érettségivel és mennyi diplomával. Sokkal több akinek nincs diplomája, így ott jobban lehet válogatni. Ugyanakkor látom a diplomások néha elrugaszkodott fizetési igényét így belőlük könnyű ez alapján választani :)

De a jó szakmával rendelkezők is ugyanúgy megbecsültek és könnyen találnak munkát, mint a diplomások.

2015. jan. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem sokkal elszomorítóbb az, hogy szakmával sem lehet tisztességes munkát (megfelelő fizetés és megfelelő munkakörülmények) szerezni. Nekem rengeteg ismerősöm szakmával gyárban dolgozik, szerintem ez az igazán lelombozó, egyszerűen nincs lehetőség a normális életre így. Én még fiatal 21 éves vagyok és egész idáig nem tudtam mi akarok lenni, 1. OKJ-mat otthagytam, a 2. csúszik, egyszerűen semmire sem tudtok építeni, ezért döntöttem úgy, hogy fősulira megyek idén. Azok a velem egykorú ismerőseim akik végeztek szakmákkal a többség gyárban tengődik, akik eltudtak helyezkedni szakmájukban azok többsége annyit sem keres, hogy eltudjon kezdeni valamerre építkezni. Teljesen kaotikus az egész, és évente több ezer diák esik ebbe a helyzetbe akikkel a kutya sem törődik.
2015. jan. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azért csak a diplomásokat, mert az érettségi vészesen devalválódott az elmúlt néhány évtizedben. Gyakorlatilag egy magasabban kvalifikált zoknis majom összefirkál úgy egy érettségi feladatlapot egy ecsettel, hogy kap rá egy hármast. Ilyen feltételek mellett egész konkrétan azt sem lehet megállapítani egy érettségizett emberről, hogy szellemileg épnek nevezhető-e.


Így viszont teljesen igazságos, hogy a diplomát értékeli csak a munkaerőpiac: be kell jutni államira, elvégezni ösztöndíjból meg szoctámból és rögtön kapsz egy élhetőbb életet. Ehhez pénz sem kell, én egész konkrétan 0 Ft otthoni támogatással, diákhitel nélkül szereztem három diplomát hat év alatt és dolgozom annyi pénzért, amennyit a szüleim összesen sem kerestek soha.


Le kell diplomázni. Pont.

2015. jan. 31. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Képzeld el, hogy munkaadó vagy, és válaszhatsz, hogy egy oyan vizsgát végzett embert veszel fel, amit egy 16 éves is meg tud írni, vagy valakit, aki még 3-5 éven át képzésben részesült egy tudományban.
2015. máj. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!