Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek igaza van a...

Szerintetek igaza van a sògoromnak? Rosszul esett, amit mondott!

Figyelt kérdés

26 éves nő vagyok. Főiskola elvégzése után találtam egy álláshirdetés amire jelentkeztem. Fel is vettek egyből. Jól fizető állás volt kezdőként.

A mai napig dolgoztam ott. Mert találtam egy másik munkát, oda is jelentkeztem és fel is vettek. Dupla annyi fizetés, kevesebb munka.

A sógorom szerint, azért vettek fel, mert jó nő vagyok igy előnnyel indultam. Rosszul esett, hogy ezt gondolja és nem azt, hogy azért vettek fel mert jók az eredményeim, jól dolgozom, határozott, talpraesett nö vagyok. Egy szóval jogosan döntöttek mellettem.

Úgy érzem, hogy a környezetem egy része is ezt gondolja. :(

Szerintetek is azért vettek fel leginkább, mert jó nő vagyok? Tényleg sokat számítana?


2015. jan. 30. 21:37
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Az hozzátartozik , hogy sógorom 3 éve nem talál munkát...
2015. jan. 30. 21:39
 2/23 anonim válasza:
30%
Lassan mar az a ciki ha valaki jol nez ki! Az irigyseg beszel beloluk!
2015. jan. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
64%

Szerinted ezt mi innen látjuk, hogy jó nő vagy-e???


Ezek szerint igaza lehet a sógorodnak, mert valóban nem az eszedért vettek fel...

2015. jan. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem ma már nem vesznek fel valakit azért, mert jól néz ki. Lassan a takarítónak is diploma kell, szóval szerintem is csak irigy, mert ő nem talál munkát.
2015. jan. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
69%
Sok helyen sokat számít a külső. De az új helyen honnan tudhatnák, te hogyan dolgozol? Kértek rólad a mostani helyedtől információt?
2015. jan. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
80%
valahol igaza van a szép emberek elönyel indulnak
2015. jan. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim válasza:
40%

Miért nem lehet valaki egyszerűen jó nő, és jó munkaerő? Egyik sem zárja ki egymást. Akkor lenne a gond, hogy ha csak jó nő lennél, és csak protekcióval esetleg nyílt célzások miatt vettek volna föl.

Az is lehet, hogy csak jó munkaerő vagy, és mellette nő, aki lehet, hogy nem jó, de nő.

A sógorodból a rossz indulat beszél, főleg, hogy 3 éve keres munkát, sikertelenül.

Annak idején pár ismerősömmel a párkapcsolatokról beszéltünk.

Ők azt bizonygatták, hogy mennyivel könnyebb egy nőnek, mert minden ujjára akad egy numera, addig szegény pasinak könyörögnie kell,hogy tudjon...szóval érted. Azt már nem vették számításba, hogy esetleg a nő idősebb 20 évvel, vagy olyan kövér, mint egy disznó, ők általánosságból a nőkről beszéltek, aki alapból minden téren jó helyzetbe van.Arra már nem gondoltak bele, hogy minden téren a nő el van nyomva, vagy legalább is próbálják. Kevesebb fizetést kap ( néhány helyen), nem becsülik meg, valamint otthon is elvárják pár helyen, hogy munka után egyedül takarítson, mosson...stb.

Idióta világ ez, a sógorod beszólását fogd fel a savanyú a szőlő esete. Rád vetítette ki a csalódottságát, hogy neki még mindig nincs munkája.

2015. jan. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Részletes szakmai önéletrajz, amiből igen jól látszik, hogy nagyon jól dolgoztam. Nem csak összeìrtam ezt azt, bizonyìtèka van a kiemelkedő munkámnak.
2015. jan. 30. 21:51
 9/23 anonim ***** válasza:
41%

Nem tudom, milyen munkakörben, milyen típusú cégnél dolgozol, az tény, hogy ha jók az eredményeid, akkor valszeg ennek köszönheted az állást, a jó megjelenés előny, de általában nem döntő szempont. Teljesítményorientált cégnél a főnök olyan munkatársat választ, akivel a saját üzleti tervét teljesítheti.

Az irigykedőkkel pedig nem kell foglalkozni.

2015. jan. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim válasza:
23%

A sógorodnak nyugodtan rögtön fel is dobhattad volna a labdát válaszul:

-Mi van ha csak azért alkalmaznak? Tegyél te is a kinézetedért, csinálj kockahasat, és majd a női főnökök kapkodni fognak utánad, mint a lightos szénsavmentes ásványvízért. Ne hagyd magad.

2015. jan. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!