Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Anglia, nyugdíj: Gondoltatok...

Anglia, nyugdíj: Gondoltatok már nyugdíjas éveitekre anyagilag? Valami extra megtakarítás?

Figyelt kérdés

Már egy ideje gondolkozok azon, hogy vajon kéne e valami pluszt fizetnem. Ma olvastam egy cikket, utána akartam járni, mai állás szerint mennyi járna. Egy, a GOV oldalán talált kalkulátor segítségével ki is számoltam, és elképedtem, milyen keveset dobott ki. Egyik oldal azt írja, hogy kábé 140 körüli az alapnyugdíj maximuma, amit kaphatsz-ezért javasolja is, hogy egyéb megtakarításba is kezdjél-másik oldal meg azt írja, ez a minimum, amit kapsz....szóval nem értem. Őszintén szólva, ha ennyi lenne, akkor kábé el is lennék belőle, mert most is kábé ennyit keresek. Persze addig sok minden változni fog. Ti fizettek valami extra megtakarítást nyugdíjas éveitekre?

Most egységesíteni is akarják, ami megint csak a kormánynak jó ugye, és amögé bújnak, hogy ez egyszerűbb lenne az embereknek, mert a mostani rendszer túl bonyolult. Olvastátok ezt, mit gondoltok erről?


2015. febr. 2. 14:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
alapnyugdíj semmi . mindenképp valamilyen magánnyugdíj alapba pakolj legalább havi 40-60 fontot.
2015. febr. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Te mennyit fizetsz, hova fizetsz, mit ajálasz, esetleg konkrétum?

Az a baj, hogy jelenleg nincs 40-60 font pluszom, amit be tudnék fizetni. Ezt úgy mondom, hogy én és a férjem fizetését együtt veszem, tehát még 20-20 font is sok lenne. Elkezdtünk valami megtakarításon gondolkodni az utóbbi időben, de 30 fontra tettük a maximumot. Annyit talán ki tudnánk csikarni magunkból-le tudnánk mondani esetleg erről az összegről de pl 120 fontról képtelenség lenne. Az interneten is azt írja, hogy havi 300-at kéne fejenként elmenteni, hogy jó legyen a nyugdíj...ki a fene tud annyit eltenni a mindennapi élet mellett?

2015. febr. 2. 15:31
 3/12 anonim ***** válasza:

Én a saját bankom nyugdíjszámláját veszem igénybe, havi 100-120 fontot rakok bele.


Mennyit kerestek ha még 20 fontot sem tudtok erre szánni? Elég veszélyes mert a heti 110 fontos állami nnyugdíj még Magyarotszágon sem ér sokat, nemhogy itt. Az állami nyugdìjrendszer mindenhol összeomlóban, ezért kell(ene) az öngondoskodás.

2015. febr. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Én csak 150-160-at kerestem heti szinten, mert 5 órában dolgoztam, párom teljes munkaidős, gyári munkás, minimálbéres. 270 az átlag hetije. Most szültem a második babát, így most itthon vagyok, maternitit kapok, ami 138 körül van. Plusz két child benefit, összesen 34 font körül hetente, plusz 60 körül chtaxcredit. Amíg nem jöttem dolgozni childminder suli előtt, mert most kezdte, ha visszamegyek jövő novemberben, akkor a nagynak csak suli előttre kell fizetni, de a kicsinek fél napra, amíg dolgozok, de ebből majd remélem visszajár 70%. Meg az alapszámlák, plusz autóbiztosítás két főre 800 per év, meg benzin 60 per hó, plusz internet 40, mobilok 10per hó, mert nem sokat telefonálunk, plusz egyéb biztosítások és lakáshitel. A lakáshitel 260, a biztosítás rá 30, egyéb háztartási gépekre még plusz 15 font körül per hó. 13 őszén vettük a házat 25 évre valamennyire felújíottuk, de még van rajta mit és a kis pluszok mindig arra mennek el. Számlánkon stagnál a pénz, éves szinten a minap számoltam össze és alig mozdult pár fontot fölfelé. Egyszer megyünk haza minden évben, arra megy még el a pénz. Persze kicsit meg tudnánk szorítani a gatyaszárat a kajálásban, odafigyelni jobban. De 120-at semmiképp nem tudnánk összeszedni havonta. Talán a 20-20 menne.
2015. febr. 2. 17:55
 5/12 A kérdező kommentje:
Egyébként azt konkrétan hogy hívják, mert én néztem a bankomnál de semmi ilyesmit nem találtam.
2015. febr. 2. 17:57
 6/12 A kérdező kommentje:
Egyébként mit jelent az, hogy egyedülállóként mondjuk 125 körül kapna most az ember, de párban csak 215...nem értem, ha egy háztartásban a férj és feleség is nyugdíjas, akkor kevesebbet kapnak, mintha egyedülállóak lennének....?
2015. febr. 2. 22:41
 7/12 A kérdező kommentje:

A sok utánaolvasás után arra a következtetésre jutottam, hogy egyszerűbb és biztonságosabb, ha nem kifejezetten nyugdíj számlára fizetek be, hanem mondjuk ISA-ra, amit most megváltoztattak NISA-ra egy cikk szerint-mindegy. Mire én ledolgozom az éveimet olyan sok kormányváltás lesz, annyit változik még az egész, hogy senki se tudja megmondani előre, hogy mi lesz. Ha most egységesíteni akarják a nyugdíjat, jelen állás szerint jobban járnék. Valószínű, ha életem végéig ilyen keveset keresnék, akkor jobban járnék az egységesített nyugdíjjal. Még úgy is, hogy most azt mondom, pár év múlva szeretnék majd megint 8 órában dolgozni és jobb fizetős állást keresni. (Jelenleg a gyerekek miatt gondolom, hogy még pár évig 5 órában maradok. 1 éves korában a második gyereknek visszamegyek dolgozni, 2 év után váltok, mikor 3 éves lesz és kap az államtól 15 ingyen órát hetente az óvodában. A childcare nagyon drága, még akkor is, ha az ember visszakap valamennyit belőle)

Neked egyébként van gyereked? Milyen állásod van, hogy 120 fontot be tudsz rakni. Lakáshitelt fizetsz?

A házunk ki lesz fizetve bőven, mire nyugdíjas leszek, így tulajdonképpen az is egyfajta spórolás, megtakarítás.

2015. febr. 3. 09:20
 8/12 anonim ***** válasza:

Az alap nyugdij nevetségesen alacsony idekint,ennek már én is utána jártam.

Mindazon által eléggé pengeélen táncoltok anyagilag szerintem. Mi a párommal gyerek nélkül 900-1000 fontot teszünk félre jelenleg,de ez még fejlődni fog mert Ő még csak part time -os. Rengeteg pénzszerzési lehetőség van idekint,nézzetek szét jobban. Millió part time job van amiket a párod és Te magad is tudsz még vállalni a gyerekek mellett. Megéri a megerőltetés. Egy part time is már plusz 300-400 font havonta,ami nem rossz.

Egyébként hol vettetek annyiért lakást? Milyen lakás az?

2015. márc. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nem érzem, hogy pengeélen táncolnánk, már bocs. Szerződéses melója van a páromnak kábé 8 éve, nekem 2 éve, de most ugye gyesen vagyok, otthon 2milliónk van tartalék, itt kábé 3000 ISA-n, plusz állandó 2000 a számlán...ez hol pengeél?! És bocs, de nem minden a pénz, az összes szabadidőnket nem fogjuk pénzkereséssel tölteni. Mikor foglalkozzunk a gyerekekkel? Szeretnék megtakarítani valamennyit, de nem minden áron. A múlt hónapban kitaláltuk, hogy az Isa-ra utalunk havi szinten, autómatikus átutalással. Most egy nevetséges 10-10 fonttal kezdtünk, de szeretnék majd idővel duplázni, triplázni...

Lancashirben lakunk. Úgy kérdezed, mintha nem hinnéd el, hogy ennyiért vettünk...nem mindenütt olyan drágák a házak, mint Londonban. Kisvárosban lakunk, és kertes és normális, nem lepukkant. Egyébként meg nincs túl sok közöd hozzá.

Egyébként elég könnyen beszélsz gyerek nélkül. Mit gondolsz, hogy gyűjtöttünk 15 ezer alapot a házunkba? Igen, főleg abból az időből, mikor még nem volt gyerek, meg egy gyerek mellett. Majd akkor mondjad, hogy 900 fontot félreraksz, ha már legalább lesz egy gyereked és ha ezt nem tudod biztosítani, akkor te is pengeélen táncolsz?

És per pillanat eszem ágába sincs elmenni part time-ba, mivel gyesen vagyok és elveszik a gyest, ha elkezdek dolgozni, plusz childcare kell. Direkt azért dolgozok part time-ba, hogy tudjak velük foglalkozni.

Engem azok a módok érdekeltek mikor feltettem a kérdést, hogy ki hova teszi a pénzét-csak gyűjti számlán, isa-n, vagy valami biztosításban?

Ha novemberbe letelik a gyesem-az egyszerűség kedvéért hívom így-akkor próbálok majd munkát váltani, idővel jobban fizető állást keresni, de ahhoz még képeznem kell magam-jelenleg is ezt teszem.

Örülj neki, hogy 900 fontot félreraktok, de azért nem kéne leszólni a másikat.

2015. márc. 11. 12:56
 10/12 anonim ***** válasza:

Azt mondjuk nem értem miért kell ilyen arrogánsnak lenni... :) Engem a segítőszándék vezérelt, de ahogy gondolod. Ha már jó magyar módra belefogtál akkor folytatom én is. Az összegek biztosan nagyon szemet csillogtatóak amiket felsoroltál, de idekint ez pengeélnek számít, mint sok minden mással - ez a leírásodból kiderült - ezzel sem vagy tisztában. Az életetek a Ti kezetekben van, azt csináltok amit akartok. Alapvető dolgokban hibádzik elég komolyakat a számításod, ezért mertem pár dolgot szóvá tenni. Ha nem vagy fogadó képes a tanácsokra akkor ne vállalj kérdést publikus felületen, ellenkező esetben vállald hogy lesz 1-2 ilyen hülye mint én és köteles vagy elviselni. ;)

Én sem londoni vagyok egyébként. Szerencsétek volt a lakással amihez egyébként gratulálok.

El kell gondolkodni, és szerintem ezt megmondja mindenki aki idekint él, hogy ha havi 10-20 fontokat ennyire mérlegelnetek kell, akkor valami nem okés...

2015. márc. 12. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!