Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi történik, ha nem megyek el...

Mi történik, ha nem megyek el egy állásinterjúra?

Figyelt kérdés

Ma hívtak a Duna Hose-tól, hogy megkaptál az önéletrajzom és, hogy várnának egy személyes interjúra is. (Én persze nagyon örültem a lehetőségnek, csak 1-2 dolog eltántorított)

Megmondom őszintén, hogy a jelentkezés elküdésénél figyelmetlen voltam. azt írták, hogy "Kiemelkedő teljesítményarányos kereseti lehetőség (számlaképesség nem feltétlenül szükséges)"

Tehát, ha jól értelmezem nincs fix fizetés.

Utána olvastam a dolgoknak itt és más oldalakon is és nagyon nincsenek jó véleménnyel erről a munkáról.

Ha tényleg nincs havi fix fizetés, akkor nem szeretnék belevágni. Mert nekem imgáznom is kellene Budapestre.


Nektek van valami tapasztalatotok ezzel az irodával munkával kapcsolatban?


Valamint lenne valamiféle következménye, ha nem mennék el az interjúra, persze előtte felhívnám őket, hogy nem tudok megjelenni, mert már nem aktuális???


Köszönöm előre is a segítséget!



#állásinterjú #Duna House #értékesítési állás
2015. febr. 3. 17:06
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem az volna a legtisztább, ha elmennél és tőlük tudakolnád meg, hogy mire gondoltak. Ha azt is mondanák, hogy felvesznek, attól még nem vagy köteles dolgozni náluk, de legalább gyűjtöttél egy újabb tapasztalatot.
2015. febr. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Bizony, mar csak a tapasztalatszerzesert is erdemes elmenni. Sokakat 100 jelentkezesbol egyszer sem hivnak be, hasznald ki az alkalmat!
2015. febr. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm!


Persze tapasztalatnak jó, de voltam már interjún tehát abból van némi tapasztalatom.

Azért nem is szeretnék elmenni, mert ez nekem kb. 5000 Ezer forintomba kerülne, ami nekem most igencsak nagy kiadás pláne ugy, hogy jutalékos rendszerben nem szeretnék dolgozni, mert nem egy fix megélhetési lehetőség.

2015. febr. 3. 17:38
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi probléma nincsen abból, ha felhívod, és elmondod, hogy elsőre valszeg félreértetted a hirdetést, és ha úgy van, ahogy gondolod, akkor tárgytalan.
2015. febr. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Felhívod őket hogy nem mész és kész. Semmi kötelezettséged nincs.

Valószínűleg több 100 más álláskeresőt is behívtak, ha ők keresnek meg akkor biztos teljesítményarányos ingatlanügynöki munka lesz.

Ügynöki munkákra pedig aki el is megy az se biztos hogy belevág, pedig kb. mindenkit felvesznek, aztán vagy nem ad el semmit és lemorzsolódik, vagy sikeres ingatlanügynök lesz belőle és pénzt is tud keresni.

2015. febr. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%
El nem menj, ne hallgass azokra akik mondják, hogy milyen jó tapasztalatszerzés, megg 100 közül egyre sem hívnak be, én a Zepternél voltam, gondolom hasonló lenne ez is, terembe kb. 25 ember egy előadó és elmondja, hogy milyen jól lehet ezzel keresni...stb., ha nem akarsz úgysem belevágni inkább hanyagold :) már én is megbántam az a fél napot utazással együtt. Következménye természetesen nem lenne.
2015. febr. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
78%
Ha 5000 neked felmenni Pestre, akkor több, mint 100 km-re laksz? Akkor ne menj fel, ha ingatlanirodánál dolgoznál is, az van hozzád sokkal közelebb is. Talán még DH is.
2015. febr. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Végül felhívtam őket, hogy nem tudok menni. Szerintem nem volt belőle semmi baj, gondolom nem én vagyok az egyetlen, aki így járt.


Igen kb. 5000 Ft-ra jönne ki, a tömegközlekedést is hozzászámoltam.

2015. febr. 4. 12:15
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyébként érdekelne az ingatlanügynökösdi akkor megkeresheted a településeden levő bármelyik irodát, az ilyen jellegű munkákra tárt karokkal szokták várni az embereket bárhol, nem kell hozzá Pestre menni. Úgy talán a nem fix fizetés is tűrhetőbb, bár dolgozni mindenképpen kell, de nagyobb eséllyel jön vissza a befektetett pénz-energia.
2015. febr. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Jól tetted, hogy visszajeleztél neki, hogy nem mész interjúra. A teljesítményarányos állások nem megbízhatóak, sőt! Én már sok ilyennel találkoztam, vagy is meg volt adva h milyen munkakörre keresnek kollégát én jelentkeztem aztán küldték az emailt, hogy menjek be aztán lesz előadás termékekről meg ilyen hülyeségek, na mondom akkor küldök vissza emailt, hogy már nem aktuális aztán ennyi. Sok hirdetésbe meg hazudnak, mert miután elmentél hozzájuk interjúra akkor közlik csak veled, hogy teljesítményarányos.....
2015. márc. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!