Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ilyen háttérrel milyen munkale...

Ilyen háttérrel milyen munkalehetőségekre számíthatok? (Budapesten)

Figyelt kérdés
6 félév után otthagytam a sulit (germanisztika), még lett volna hátra jó pár tárgyam, mert halasztgattam a dolgokat diákmeló miatt, tehát suli mellett dolgoztam végig. A munkáim mindig kapcsolódtak a tanulmányaimhoz, két nagyobb munkahelyem volt. Az első helyen 8 hónapig voltam, angolul és németül kellett hívásokat fogadni a világ minden tájáról, kisebb problémákat megoldani, adminisztrálni, stb... A második helyen 14 hónapig voltam, fordítgatni kellett kisebb német szövegeket, angolul, németül levelezni, időnként több órás hívásokat bonyolítani angolul vagy németül. Az első egy multi volt, a második egy kisebb cég, de ők jobban fizettek, ezért is mentem át oda. A mostani helyen csak az angolt használom, csak 1 hónapja vagyok itt, ez is diákmeló, de március végén lejár a diák jogviszonyom, ezért kellene egy rendes állás. A spórolt pénzemből még március után 1-2 hónapig kihúznám. Mennyi esély van ilyen munkatapasztalattal és egy félbehagyott germanisztika szakkal havi netto 120 ezer körül teljes munkaidős állást találni? (Diákként havi 100at kerestem)

2015. febr. 10. 08:56
 1/10 anonim ***** válasza:

Sajnos nem túl sok.

Esetleg multi, bankok stb. callcenterében probálkoznék, előnyként a már meglévő tapasztalataimat és a folyékony nyelvtudást emelném ki.

A baj viszont az, hogy sokan vannak így, de már befejezett egyetemi végzettséggel.

Nem opció, hogy befejezed a tanulmányaidat és diákmunkázol mellette tovább?

2015. febr. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Jól értem hogy kb 24 lehetsz, érettségivel és egész jó angol és német nyelvtudással rendelkezel? Ezzel nem lehetetlen elhelyezkedni. Bármelyik motel felvenne éjszakás recepciósnak. Vagy egy csomó hely ahová a nyelvtudás kell, de alapvetően aljamunka, oda jó vagy.
2015. febr. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
És a diploma mit változtatna ezen? Ha semmit, miért fejezzem be a sulit? Egy diplomás bölcsészre mindig azt mondják, mehet utcát seperni, meg mekibe sültkrumplit készíteni. Egy végzett csoporttársam most havi 45ért dolgozik, én ennek több mint a dupláját keresem. A csoporttársaim 90%-ának nincs releváns munkatapasztalata, sokan mondogatják hogy kéne dolgozni, sokaknak tudtam volna munkát adni, de mindig visszamondták, szóval nem is érdekli őket az egész. Szóval szerintetek nincs különbség egy olyan bölcsész között akinek nincs tapasztalata és olyan között akinek van, kuka mindkettő? Komolyan érdekel a véleményetek, nem gúnyolódom.
2015. febr. 10. 09:58
 4/10 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy a félbehagyott szak nem jelent semmit. Diplomád ugyanúgy nincs, ezáltal egy csomó helyről már elvből kiesel. Gyakorlatilag egy érettségid van meg beszélsz két nyelven, ami jó dolog. Ha úgy érzed, hogy semmit nem ér a szak, akkor jelentkezz máshová. Hidd el, hogy diploma + 2 nyelvvel Budapesten 100 ezernél jóval több pénzt is megkereshetsz.
2015. febr. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Azt kifelejtettem hogy ha felvennének valahova, akkor elkezdenék egy harmadik nyelvet is tanulni, franciát vagy hollandot. Néztem most angol-német ügyfélszolgálatos munkákat, nem kell diploma, de persze ez nem is jelenti azt hogy felvennének.

Köszi a választ, még meglátom, mi lesz a sulival, lehet hogy visszamegyek, csak nem tudom, megéri-e a fáradozást.

2015. febr. 10. 10:45
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha folyékonyan beszélsz angolul és németül akkor szerintem a 120 dupláját is megkaphatod multiknál mint pl árubeszerző

A diploma megléte semmit nem befolyásolna ha tudsz nyelveket akkor felesleges tanulni.

2015. márc. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
ha nem fejezted be, akkor is tanultal. Emeld ki milyen modulokat tanultal ami relevans az adott jelentkezeshez, mit csinaltal suli alatt stb. En is igy csinalom
2015. márc. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
jah
2015. márc. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha tudsz angolul és németül akkor könnyen találsz munkát...

és nem 120ert hanem netto 200ért legalább!


Ne becsüld le magad!!! Gondolom az egyetemen olyan közösségben voltál ahol természetes, hogy mindenki több nyelven beszél és azt hiszed ez természetes és semmit se ér.


A valóság pedig még mindig az, hogy kevesen tudnak idegen nyelveket és megfizetik aki tud!

2015. ápr. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
na mindenkinek aki lenézett: most nettó 230ért dolgozom multinál.
2016. máj. 22. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!