Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 25 éve nincs bejelentett...

25 éve nincs bejelentett munkám, akkor hogy jelentkezzek munkára? Mit lehet m mondani, hogy mit csináltam eddig? és hogy lehet beírni a jelentkezésbe, hogy nem ragaszkodom a bejelentett munkaviszonyhoz?

Figyelt kérdés
Fél-legális tevékenységet végeztem a feketegazdaság területén, azt mégse mondhatom, hogy sefteltem orrba szájba de meguntam és már jó lenne egy kis nyugalom.

2015. febr. 12. 10:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
44%

Megmondod, hogy nyulakat tartottál!

Nem vicc.

2015. febr. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
53%
Jah bármit kamuzhatsz, nem fogja túlzottan érdekelni senkit, ha jó munkaerőnek bizonyulsz és megbízhatónak talál. Nem kell teljesen őszintének lenni, ennyi belefér, ez ilyen élet, senki nem őszinte már, úgy kamuzz, hogy munkához juss! Ez a lényeg
2015. febr. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
67%

Ezt nem tudom alátámasztani. Én őszinte vagyok, és a kollégáim nagy része is. (Multinál, irodai munkakörben dolgozunk)

Van olyan, aki gyakran hazudozik, átvágja a főnököt, hülyének nézi - na, neki eléggé kilóg a lóláb. A hazudozás az élet SEMMILYEN területén nem lehet alternatíva.

Tudjátok, a hazug embert hamarabb utolérik...

Azt gondolod, nem fog kiderülni? Néha csak pislogok, mikor facebook-on megnézek valakit, akit akkor ismertem meg, és látom, hogy mennyi közös ismerősünk van. Kicsi a világ, és tényleg úgy akarsz egy nyugalmat biztosító, de azért jól fizető állást megkapni, hogy kapásból hazugsággal indítasz?

Fix, hogy kiderül, és ha én lennék a munkaadód, már próbaidő alatt repülnél. És hidd el, sokan vannak így vele, senki sem szereti, ha átvágják és hülyének nézik.

Mi lenne, ha megmondanád az igazságot? Sokan sokkal többre értékelnének, mint embert.

Én 5 évvel ezelőtt pályáztam, és megkérdezték, miért épp ide. Mondhattam volna, hogy sok jót hallottam a cégről, régi álmom itt dolgozni. De én azt mondtam, hogy azért, mert ki kell fizetnem a lakáshitelemet. Volt rajtam kívül más pályázó is, hasonló végzettséggel, de szerintem épp az őszinteségem miatt nyertem el az állást.

2015. febr. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

"""""""""Mi lenne, ha megmondanád az igazságot? Sokan sokkal többre értékelnének, mint embert. """"""""""


Mondjam meg, hogy feketén dolgoztam, hogy embereket vittem feketemunkára és zsebbe fizettek és sokat futottunk, amikor jöttek az ellenőrök, vagy hogy benzint csempésztem vagy hogy feketén árultam orrgazdás termékeket és tulajdonképpen azért akarok dolgozni, mert unatkozok és hogy azért nem akarom a legális foglakoztatást, mert úgyis levonná a nav a felét, mert bebuktam és nem fizettem nekik a büntit, amit amúgy is fizethetetlen? Ezt így előre írjam be az önéletrajzba és tegyem fel a professon-re. Meg hogy 25 éve csak igy seftelgetek és eddig senki nem parancsolt és nem is tudom biztosan, hogy viselem majd a munkahelyi viszonyokat, hogy kibírtok-e 1 napot. Meg mondjam meg, hogy a motivációim közül hiányzik a hitel törlesztés, mert nincs hitelem és amúgy is aprópénz amit fizetni tudnak, pusztán meg akarom nézni, milyen az amikor rendesen dolgozik az ember és ha nem olyan szörnyű, akkor csinálnám is.

2015. febr. 12. 13:46
 5/14 anonim ***** válasza:
44%
Minden ember orrgazda, de nem mindenki orgazda!
2015. febr. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
52%

3.-as!

te egy Istenverte tehetség vagy! :-)

2015. febr. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

"""""Minden ember orrgazda, de nem mindenki orgazda!""""""


XD

2015. febr. 12. 14:56
 8/14 A kérdező kommentje:
Szerintem is kifejezetten előny, ha valaki bevallja, hogy hitelcsődös, mert azokról tudni lehet, hogy kaparnak és mindent bevállalnak, hogy fizetni tudják a részleteket. Persze az is igaz, hogy ezek az emberek labilisak és többnyire részük van a balesetekben és a káreseményekben a tevékenységük során, mert a hiteleik miatt gyötrődnek és egyéb problémákon jár az eszük, emiatt beszűkült a gondolkodásuk, nem figyelnek, félnek.
2015. febr. 12. 15:03
 9/14 anonim ***** válasza:
32%

Nem félek, és jól végzem a munkám. Nem vagyok "hitelcsődös", mindössze előrelátó. Előtte is volt munkám, de ez a mostani jobban fizet, mellette még lazább, nyugisabb is. Nem mindenki került csődbe, aki vett egy házat (részben) hitelből. Én pl. a mai napig fizetem, mert tudtam, hogy sosem fogok örökölni, de albérletben sem akarok lakni. Most van egy saját házam, nem vagyok kétségbeesve, nem őrültem meg, mert hitelem van, hisz biztos állásom is van mellette.

De ha ennyire ellene vagy annak, ami eltér a te véleményedtől, akkor minek tetted fel a kérdést? Arra számítottál, hogy mindenki majd bólogat és igazat ad neked, és helyesel, hogy milyen okos, ügyes, tapasztalt, bölécs férfi vagy?

Te nagyon jól tudod, hogy valami kamut fogsz kitalálni, lelked rajta. Viszont ilyen stílusban lerohanni azt, aki normálisan dolgozik, aki nem buzdít másokat hazugságra, aki tisztességesen próbálja élni az életet... már ne is haragudj, de neked valószinüleg nem csak azért nem volt munkád, mert nem akartad (ez csak a duma része), hanem mert önfejű, öntörvényű, makacs, buta ember vagy a válaszod alapján, és sehova nem kellettél.

Kitalálhatsz akármit, de most komolyan, ha te munkáltató lennél, akarnál egy ilyen emberrel együtt dolgozni? Mindenki kombinálni fog, egy 25 éves lyuk az önéletrajzban már valami komoly hiányosságot sejtet, és a te esetedben be is igazolódott. Én próbáltam normálisan reagálni a kérdésedre, de letámadtál, hát akkor népszerűsítsd ezt a hozzáállást, de biztos lehetsz benne, hogy nem lesz sikered az életben, nem fogsz normális munkát kapni, mert ilyen stílussal kipenderítenek bárhonnan, ha meg nem leszel bejelentve, majd nem fizetnek ki és futhatsz a pénzed után, szerződés hiányában még bizonyítani sem fogod tudni, hogy valaha dolgoztál. (ajánlom figyelmedbe a munkahelyiterror blogot, ahol a hozzád hasonló éles eszű emberek panaszkodnak UTÓLAG, és könyörögnek, hogy valaki segítsen nekik hozzájutni a pénzükhöz, mert átverték őket)

De a leírásod alapján nem is tudod, mi az a munka. Írhatnám, hogy sok sikert kívánok a munkakeresésedhez, de nem, nem kívánok, ilyen ember meg sem érdemli, van épp elég tisztességes, dolgozni TUDÓ és AKARÓ ember, aki nem azt nézi, hogy lehetne a dolgok könnyebbik végét megfogni. Írhatsz akármit, dühöngd ki magad, nem jövök vissza ehhez a kérdéshez. Nem egyszer láttam már ezen az oldalon, hogy a normális választ adó embereket elkezdik oltogatni meg lepontozni, mert nem egyezik a véleményük a kérdezőével. Meg kellene tanulni elfogadni, hogy nem lehet mindig igazad, de erre sok ember nem képes. Te sem. Menj a saját fejed után, de garantálom, hogy nem leszel sikeres.

2015. febr. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

nekem eszembe se jutna azért az 1 havi fizetésért bármit is tenni, amit legutoljára nem fizetnének ki. max egy havi bér, amiről beszélsz. Olyan munkaadó nem létezik, aki azért bocsát el valakit, hogy az utolsó fizetését ne keljen kifizetnie és az az ő nyeresége lesz és boldog tőle, hogy megspórolt egy havi bért. Az hogy nem fizetné ki, az esetlegesen mellékes körülmény. Egy munkavállaló munkába-állítása amúgy is hónapokig tart, mire hasznot hajt neki. Azért bocsát el a munkaadó, ha elbocsát, mert nem éri meg neki, mert nem hasznos a tevékenységem az ő számára vagy talált valakit, aki még hasznosabb vagy reménykedik benne, hogy jobbat kap.


Én nem kételkedem benne, hogy te egy jóravaló ember vagy és szorgalmas vagy és hasznos stb stb.


Abba azért belegondolhatnál, hogyha valakinek 25 éven át nem volt legális tevékenységben, se vállalkozó, se munkavállaló nem volt és ezen kívül semmit se tudsz róla, ebből nem következik, hogy az az illető olyan ember, amit te itt feltételezel az írásod alapján.

2015. febr. 12. 15:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!