Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Reális ez a bérszint ilyen...

Reális ez a bérszint ilyen feltételek mellett?

Figyelt kérdés
Közgazdász diplomám lesz hamarosan pénzügy mesterszakon, valamint beszélek angolul, németül, oroszul és kínait tanulok. Valaki itt azt írta, hogy Ausztriába menjek ezzel a kvalitással dolgozni és ott 3.000 euróval indulhatok. Nem tudom, ez nekem a magyar bérszínvonalhoz viszonyítva irreálisan magasnak tűnik, még ha bruttó is. Tényleg lehet ekkora fizetést kapni Ausztriában, ennyivel rosszabb lenne nálunk a gazdasági helyzet. Persze nyilván ott kint az általános árszínvonal is magasabb...

2015. febr. 14. 23:52
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Az alábbi mondat természetesen kérdés akart lenni, nem kijelentés, bocsi az elgépelésért.


--> "Tényleg lehet ekkora fizetést kapni Ausztriában, ennyivel rosszabb lenne nálunk a gazdasági helyzet."

2015. febr. 14. 23:54
 2/11 A kérdező kommentje:
Én egyébként alapvetően nem hiszek abban, hogy külföldön kolbászból van a kerítés is, ezért fogadom ezt egy kis fenntartással, az információforrás tiszteletben tartása mellett persze.
2015. febr. 14. 23:57
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Itt már rengeteg badarságot leírtak. :-)
2015. febr. 15. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Egy orosz és egy kínai nyelvtudással önmagában lehet ennyit keresni. Egyébként ez nem is annyira kiemelkedő fizetés, kb 1M forint bruttóban. Én jó pár éve kaptam pont egy ekkora ajánlatot Angliából sima posztdokként.
2015. febr. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%
Ha olyan helyre mész, ahova kell az orosz, plusz a mandarint is használható szinten beszéled, akkor ez egyáltalán nem irreális, egy húspakoló munkás kap egy üzemben 1200-1400 nettót.
2015. febr. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
53%

Ha pénzügy mesterszakosként ennyire nincs rálátásod a világra el se indulj otthonról !


felütsz egy külföldi álláskereső portált és már is ott lebeg, h mennyi lenne a br. éves jövedelem.


komolyan neked adnak pénzügyes diplomát ?! mesteren !

megint csak gratulálok a magyar felsőoktatásnak! yeeyyy

2015. febr. 17. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem bántani akarlak, lehet hogy csak ma be vagy kicsit lassulva, de pénzügy mesterszakon fogsz hamarosan végezni és ilyen kérdéseket teszel fel?

Ráadásnak a gazdasági helyzet...

Én is közgazdász hallgató vagyok, még csak elsőéves, de én bele vagyok bolondulva a témába, éjjel nappal tájékozódom, elemzéseket olvasok (az egyetem mellet). Én vezessem le a magyar és osztrák gazdaság eltéréseit?

Megkérdezhetem melyik egyetemen tanulsz?

2015. febr. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
53%

Utolsó válaszolónak, azért hiába olvas az ember elemzéseket, amikor azoknak a kétharmada nettó fszság.


Emlékszem mikor elsőévesként azt hittem, hogy én váltom majd meg a világot meg, hogy én "levezetem" :D Nem lenézni akarlak, de amit letudsz vezetni, az túl egyszerű. Amit nem... hát, érted :)

2015. febr. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Most nyilván nem konjukntúra-ciklusok eltéréséről, meg az eltérő infláció bérekre gyakorolt hatásairól, sem kibocsátásról, sem SNA mutatókról sem szociológiai, kulturális általános emberi, regionális hozzáállásról akartam beszélni. Nyilván nem lehet mindent számmisztikailag levezetni. Vagy ha le tudod, akkor lehet jelentkezni a Nobel-díjért, de az "ennyivel rosszabb lenne nálunk a gazdasági helyzet" kérdésre alapjaiban még egy nem közgazdász is tud válaszolni. Bár tény, hogy elég hosszú választ lehet erre írni, ahhoz viszont most már késő van. :)

A kérdezőnek: Nyilván a munkától függ a fizetés, de simán kezdhetsz ennyivel.

2015. febr. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Pattanj fel első körben a [link] oldalára, nézz körül mit kínálnak. Nyugodtan regisztrálhatsz, meglátod van-e kapás esetleg egy gyakornoki félévre.

Az osztrákoknál van 13. és 13. havi fizetés is, mikor az éves fizut megadják, azt tehát 14-gyel oszd el, hogy kijöjjön a reális havi keresest.

bérkalkulátort itt találsz: [link]


A kolbászkerítésről pedig annyit, hogy igazad van, sehol sincs kolbászból a kerítés, viszont van kolbász bőven, amiből építhetsz; otthon nem igazán. Jó étvágyat! :)

2015. márc. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!