Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Létezik olyan "munka", hogy...

Létezik olyan "munka", hogy kutyasétáltatás?

Figyelt kérdés
Szívesen elvinnék kutyusokat sétálni, akár ingyen is, de nem tudom hogy létezik-e ilyen, vagy valaki igényelne-e ilyet egyáltalán.

2015. febr. 16. 17:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Menhelyeken égető szükség lenne önkéntes sétáltatókra, ott tárt karokkal fognak fogadni. Magánszemélyek Magyarországon nemigen igénylik, pláne nem pénzért. Az átlagember nem fizet ilyesmiért, meg sokan nem adnák oda egy idegen, tapasztalatlan fiatalnak a kutyájukat, mert félnek, hogy valami baj történne.
2015. febr. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Magánszemély ezért nem fizet!
2015. febr. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Kutyus70 válasza:

Első és második hozzászólók: Mindketten hatalmas baromságokat írtatok, de a második legalább kevesebbet mint az első!


Első hozzászóló: Annyi igazat írtál, hogy a menhelyekben hatalmas szükség lenne sétáltatókra ugyanis azokat a kutyusokat sajnos senki nem nagyon viszi sétáltatni, kivéve ritkán 1-2 önkéntest. De ezen túlmenően csakis baromságot írtál, ne haragudj.


Idézlek:


"Magánszemélyek Magyarországon nemigen igénylik..." Miért nem? Magyarországon minden magánszemély ráér reggeltől estig otthon lenni?


"...pláne nem pénzért." Tudod én imádom az állatokat! Különösen a kutyákat. De van egy mondás: Még Krisztus koporsóját sem őrizték ingyen. Természetesen ha egy ismerős, barát, szomszéd néha megkér vigyázzak a kutyusára, vigyem ki, esetleg menjek etessem meg a cicákat, a papagájt, stb akkor segítek örömmel és pénzt sem veszek el. De ha teszem azt fel kimondottan ezzel akarok foglalkozni egész nap, az azt jelenti, hogy ebből akarok élni is hiszen minden időmet erre fordítom majdnem reggeltől estig. Ennem meg nekem is kell, nem?!


"Az átlagember nem fizet ilyesmiért..." Milyesmiért? Az állatáért? Nekem csak az egyik kutyusom 17 évet élt és főleg amikor már öreg volt és beteg, többet költöttem rá mint magamra.


"...sokan nem adnák oda egy idegen, tapasztalatlan fiatalnak a kutyájukat, mert félnek, hogy valami baj történne." Ha valaki ilyenre vállalkozik, hogy más állatát sétáltassa, etesse, vigyázzon rá, akkor az nem játék, nem szórakozás, hanem egy hatalmas felelősség!!! Majdnem felér azzal, mintha egy gyerekre vigyáznál. És ezt tudja az is, aki vállalkozik erre. És a gazdi sem nem éppen olyan hülye, hogy az első jelentkezőre rábízza a kutyáját, cicáját, bármelyik kedvencét. Az ismerkedés kicsit olyan mint egy állás interjú. Ha nagyon nagy állatszerető vagy, azonnal észreveszed más emberen, hogy szereti-e az állatokat és mennyire. Én is észrevettem annak idején. Elég volt ha valaki ránézett a kutyámra, azonnal éreztem, hogy szereti-e vagy nem. (vagy csak megjátssza)


Végezetül még annyit, hogy Amerikában és Nyugateuróapában is már régen van olyan, hogy állatszitter. Sőt már itthon is. És van rengeteg tehetős ember is, akiknek ez bőven belefér, hogy megfizessék.


Üdv.

2022. jan. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!