Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egyes emberek miért képesek a...

Egyes emberek miért képesek a fizetésük nagy részét elverni kocsira, ruhára annak ellenére, hogy nem engedhetnék meg maguknak?

Figyelt kérdés

Ismerek egy csajt, nettó 200 körül keres, de el van adósodva, a kocsihitel már behajtónál van.


Havi 50 körül költ csak ruhára, és egyéb felesleges dolgokra. A kocsihitele közben felment 80 ezerre per hó, és már behajtónál van. Hó végén mindig ismerősöktől kunyerál pénzt. Érekes én a nettó 90-emmel szépen megvagyok. Mondjuk nincs kocsi és extra márkás ruha. Minek? Nem is kellenek ezek.



2015. febr. 17. 11:49
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
27%
Mi közöd hozzá?Gondolom irigy vagy mert neked csak 90 jár.Mit foglalkozol mással, hogy mire költi a pénzét...
2015. febr. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Röviden összefoglalva azért, mert idióta.

Azt hiszi, azért mert megfelelt hitelbírálatra, már minden oké lesz úgy ahogy van.

2015. febr. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%

Én elég sokat költök ruhára a nettó 130ból.

Persze sokszor veszek amikor féláron van meg 30% kedvezmény, de még így is sokszor drága 1-1 darab (Pl. Amnesia).


A MIÉRT kérdésre a válasz: van egy szar melóm, ahol gürizek, és nem csak azért megyek 15 napot 12 órában hogy legyen étel meg rezsi. Igenis legyen jó ruha, ne csak a kínais szar hanem normális stb.


Amikor régen mondtam a páromnak hogy túl sok pénz megy el a napi 1 doboz Marlboróra meg a sörökre azt mondta ha már dolgozik egy csomót, akkor ennyit had engedjen meg magának. És nem is firtattam meg igaza van.

2015. febr. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

"ennyit had engedjen meg magának"


Ezért nem is fogsz elérni semmit. Annyit engedhetsz meg magadnak, amire megkeresed a rávalót. Persze lehet napi 1 doboz bagger meg 2 sör, csak akkor nem kell sírni, ha hónap végére nem marad pénzed, meg gyűlnek a számlák.

Talán be kéne látni, hogy hiába érzed úgy, ezek nem járnak, és helyette gyűjtenéd a pénzedet, hogy értelmes dologba fektesd.

2015. febr. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Nincsenek elmaradt számlák, van 2 kocsi és vidéken nyaraló, saját családi ház. Nincs nagylábon élés de minden megvan, jó ételek (párom szakács) és hamarosan a 2. baba is születik.

Tény hogy nem tudnánk vállalkozást indítani mert nincs félretett pénz, de a mindennapokban megvan minden ami kell nekünk és a gyereknek.

Nem tudom miféle előrelépésre gondolsz ami miatt le kéne mindenről mondani ami most van és "luxus"...

2015. febr. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Utolso, mit fog enni a baba, ha nincs megtakaritasotok es hirtelen mindketten elvesztitek az allasotokat?
2015. febr. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!