Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért ilyen szar itt a munka...

Miért ilyen szar itt a munka morál a versenyszférán kívül mindenütt de még a versenyszférában is sokszor?

Figyelt kérdés

Versenyszférára gondolok pl. üzletre, ahol a 6 eladó összedugja a fejét és dumál, miközben tanácstalan vásárlók özöne van a boltban és szinte megsértődnek, mikor dolgozni is kell.


A nem versenyszférában meg hivatalokban meg a postán kívülről is látszik, hogy sokszor pl. ott van, de nincs ott, hogy az ügyféllel foglalkozzon, hanen másfél méterre eltolja a székét a pulttól, vagy csak simán hátat fordít, esetleg behúzzák a függönyt miközben ott beszélgetnek, a kedvencem mikor az összes jegypénztár egyszerre zár be a buszállomáson, de félig behúzott függöny mögött látszik, hogy amúgy ott vannak, csak bäsznak beülni. Múltkor a postán egy ablak volt nyitva, meg mégegy, ahol a szék háttal volt fordítva és a hölgyike tüntetően az ablaknak háttal ülve magyarázott a kolléganőnek, aki szintén behúzott függöny mögött ült a pultjánál és eszükben sem volt foglalkozni az emberekkel. Nem is hallanak, mint akik süketek. Beálltam az egyetlen rendesen üzemelő ablakhoz, erre elküld, hogy álljak át máshova, mert hogy az ő ablakából nem ad ki levelet. Mondom az jó, de a többi nincs nyitva. Hát dehogynem VÉGIG ITT VOLT A KOLLÉGANŐ. Ja igen ott volt, csak hátatfordítva és le se szarta az emberket addig sem míg én kiálltam a sort a másik ablaknál (7 ember volt előttem, gondolhatjuk, hogy nem két percig tartott).

Aztán különféle állami, önkormányzati intézmények irodai részén volt szerencsém sokszor járni és folyton az van, hogy van pár szerncsétlen, aki tényleg a munkájába van temetkezve, valószínűleg több emberét viszi a hátán, a többi meg kávézik, beszélget, netezik, újságot olvas, átmegy másvalakihez máshova beszélgetni, "megyek a bankba" felkiáltással 3 órával előbb hazamegy, elmegy a raktároshoz ingyen tollakat meg tűzőgépeket kunyerálni, vagy a legjobb, mikor a maszek könyvelését munkaidőben csinálja, a többi meg gebedjen meg helyette is.

De olyan is volt, hogy egy polgármesteri hivatalba ki volt írva, hogy NE NYOMJA MEG, A BIZTONSÁGI ŐR SEGÍT (a sorszámautomata) A biztonsági őr persze sehol. Jó mondom akkor megnyomom, nem érek rá egész nap, nem is értem miért nem lehet megnyomni ilyet még nem is láttam, biztos azért, mert kisváros és valami újdonság nekik. Erre rámordít egy fülkéből, amit észre se vettem addig, hogy csak ő nyomhatja meg. Elnézést kérek elmondom miért jöttem és NEM JÖN KI a fülkéből, de én ne nyomjam meg, mert csak neki szabad!!! Mondom akkor idejön és megnyomja magy mi a szent isten lesz? És akkor még befejez pár mondatot azzal, akivel beszélget a fülkéjéban (a ruhájából ítélve az is ott dolgozott valahol) nagy kényszeredetten kijön és megnyomja a gombot. Ha az ő dolga nem ott kéne őriznie és rögtön segíteni, nem elbújva pletykálni egy másik illetővel, akinek szintén a dolgát kéne végezni? Ez mitől alakult így?


Én nem mondom, hogy külföld milyen jó, mert semmi sem tökéletes, bürökrácia van ott is pl. de éltem Németországban, Ausztriában és Hollandiában és soha ilyet nem tapasztaltam, hogy csak tengenek-lengenek az emberek munkaidőben és ezt tartják természetesnek. Nálunk ez miért normális és miért az a paraszt, aki elvárja, hogy ha már ott van, akkor végezze a dolgát és ne a neszkáfé meg a Katinka unokája legyen a fontosabb miközben emberek állnak sorba rá várva?


2015. febr. 27. 15:20
 1/10 A kérdező kommentje:
A "szar a fizetés" az feljetsük el, mert a takarítónőknek is szar a fizetése, de valahogy azokat nem látom annyit lébecolni mint a többit.
2015. febr. 27. 15:32
 2/10 anonim ***** válasza:
59%

Amit leírtál azt írhattad volna Angliára is. Én Angliában élek, és itt pontosan ez megy. Sőt. Bemegyek a prímarkba, hogy vegyek pár ruhát. Beállok 1 km-es sorba, és az eladó olyan tetű lassú, hogy menet közben vakbélműtétet lehetne elvégezni rajta. Végre sorra kerülök, bambán néz. Majd egyesével szép lassan elkezdi be szkenelni az egyforma ingeket. (veszek 10 pólót ugyanaz a méret, ugyanaz a fazon) Majd fizetek pénzzel. A végösszeg 12 font 40 penny, és én 20 fontot adok. Erre a nő aki pénztárban dolgozik. Felhív valakit telefonon, hogy megkérdezze, mennyi pénz jár vissza. Leteszi a telefon, feláll és elmegy. Azért vártam még 15 percet, hogy lejöjjön valaki aki számológéppel kiszámoltatta a visszajárót. Azt hittem szétrobbanok az idegtől. Na itt volt merszem megkérdezni, hogy mi a francnak alkalmaznak olyanokat akik nem tudnak számolni? De hasonló dolgok történek itt az az önkormányzatoknál. Bemész, meghosszabbítani a parkolási engedélyedet. Mivel az ember legtöbbször fél 5-ig dolgozik, így csak úgy ér be, ha kicsivel korábban leléphet, hogy a fél ötös zárás előtt még beérj. Ezt az ottani dolgozók nem értik meg, hogy mások is dolgoznak, mert még nekik áll feljebb, hogy munkaidő befejezése előtt fél órával mentél oda. Szó szerint leharapják a fejedet, hogy miért nem délelőtt mész. Mondom, mert dolgozom, ahogy magának is is tart még a munkaideje. Na ez mindig betesz nekik, és ha megtehetnék nem is adnák ki a parkolási engedélyt. De hál istenek nem tehetik meg, mert ez nem kiváltság vagy ajándék.

Szóval mindenütt ez megy, nem csak otthon. Mi már többen beszéltünk erről, hogy az ilyen fajta viselkedés azért mehet, mert aki ezt megteheti az valakinek a valakije, és bombabiztosnak tartja a munkahelyét. Őt tuti nem rúgják ki, mert a főnök nője, vagy lánya vagy a főnök ivócimborája.

2015. febr. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Úristen az is szép. Nekem sok rokon lakik Angliában ők mondták, hogy azok hülyébbek mint mi.


De szerintem ez egyszerűen nevetséges, ami itt megy a hivatalokban. Főleg, mikor még panaszkodnak, hogy nekik milyen szar, holott sok helyen még azt is eldöntheti, hogy korábban jár és korábban végez vagy később jár és később végez a semmittevéssel.

2015. febr. 27. 15:48
 4/10 anonim ***** válasza:

ha a főnökét nem zavarja minek hajtson?ezt gondolják.

nekem idáig csak rabszolga hajcsár főnökeim voltak. kész vicc de volt ahol elküldött ebédelni majd 5perc múlva kirúgtak mert még nem végeztem.

de lássuk be a legtöbb ember elégedetlen a fizetésével és ha szinte semmit nem kell csinálnia érte és nincs aki rászóljon az maga a paradicsom nekik.

2015. febr. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
38%

Egyáltalán nem kifogás a rossz fizetés. Én 80 nettóért egy irodában lébecoltam. Aztán váltottam, a munka rosszabb de jobban fizet, más a hozzáállásom is mindjárt.

Az embert a pénzzel lehet motiválni, buksi megsimogatásával nem.

2015. febr. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
43%
Szó szerint ahogy az utolsó írta. Az embert csak pénzzel lehet motiválni semmi mással. Ha jó a fizetés a dolgozó érdekelt lesz abban hogy jól dolgozzon és szívesen fog dolgozni. Csak eddig az idióta kapzsi főnökök még nem jutottak el. A sok köcsög főnök meg nyugodtan pontozzon le.
2015. febr. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Komolyan azt gondoljátok, hogy ha ugyanott kapna többet, akkor többet is csinálna? De minek, hisz eddig se csinált semmit és nem lett belőle baja.
2015. febr. 28. 11:47
 8/10 anonim ***** válasza:

Egy jól fizető állást félt az ember ragaszkodik hozzá.

Egy minimálbér közelit aligha annyira hogy kigürizze a belét.... persze a semminél több..és ennyi...semminél több... és így állnak hozzá az emberek.

Azért egy versenyképes fizetéssel bíró állás nem terem minden sarkon és jobban ragaszkodnak hozzá.

2015. febr. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
83%
Nem a morál rosszabb, hanem ilyen embereket tudnak keríteni a munkaadók ilyen pozíciókba. Aki magasan képzett és ambiciózus, az vállalkozik vagy magas beosztásban dolgozik egy multinál. Evvan.
2015. febr. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem a pénz a döntő ok. Ahol én dolgozom van olyan aki tényleg lógatja a lábát, órákra elmegy, hogy ebédidő, korábban lelép, és mi csináljuk az ő munkáját is. Az illető nem főnök, ugyanolyan beosztott mint mi, keres vagy 200 ezret tisztán. Hiába a sok panasz, a főnök elnézi a hülyeségeit.
2015. febr. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!