Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vajon a magyar ember ha...

Vajon a magyar ember ha jobban keresne jobban dolgozna?

Figyelt kérdés
Ha pl egy gyárban egy betanított munkás aki minimálbért kap jobban dolgozna, ha ausztriai szintű fizetést kapna (pl nem 300 eurót hanem 1200-at)?

2014. nov. 11. 15:20
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
nem.
2014. nov. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
97%

Valószínűleg jobban törné magát, mert az igények és az elvárások is nagyobbak lennének és, mindenki meg akarna tartani egy jól fizető munkahelyet.


20 éves munkaviszony és jó pár munkahely van a hátam mögött. Eleinte a lelkemet is kitettem de nem volt benne köszönet sem jó fizetés. Utána eldöntöttem, hogy nem fogom összetörni magam senki kedvéért csak azt csinálom meg, amit nagy általánosságban elvárnak úgy, hogy ne lehessen belekötni. Majd ráhúzok ha azt látom, hogy megbecsülnek és tisztességesen bánnak velem.

Legutolsó munkahelyem ilyen volt és én is jobban odatettem magam. Sok olyan dolgot is megcsináltam, amit nem vártak volna el.

Ennyi. Szerintem senki sem fogja összetörni magát egy olyan helyen, ahol nem érzi jól magát és nincs megbecsülve.

Egyébként ebben a témakörben már több komoly felmérés is készült.

A végeredmény, mindig ugyan az volt.

A gazdaságot évente milliárdos veszteségek érik csak azért mert a dolgozó fásult, motiválatlan, elege van, nem fizetik meg, nem becsülik, nem büszke a munkahelyére magyarán szólva nem érzi "magáénak" a céget. Ennek kézzelfogható jelei vannak.

Egy jól fizető munkahelyen evidens, hogy jobban összekapja magát az ember elvégre szeretne ott maradni hosszabb távon főleg ha a társaság is jó. Ha a dolgozó hangulata jó - amihez egy jó fizu is hozzájárul - akkor a munkához is más lesz a hozzáállása de mindenképp jobban viseli valamennyivel a munkahelyi gondokat.


És ez bármelyik nemzetre vonatkozik nem csak ránk!

2014. nov. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%
Egy olyan helyen, ahol annyit keres az ember, amiből megtud élni, normális a légkör, van előlépési lehetőség, ha erre igénye van valakinek, akkor nyilván többet belead, mint egy olyan helyen, ahol kihasználják, semmibe veszik.
2014. nov. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%
Igen, jobb pénz és jobb munkakörülmények. És úgy, mint Ausztriában: nincs ám túlóra!
2014. nov. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlen. Jó pár magyart ismerek külföldön, van köztük bőven lusta, aki akkor sem dolgozna jobban, ha 5000 €-t kapna napi 3 óra munkáért. De általánosítani persze nem lehet, de az megállapítható, hogy amit a magyarok szoktak hangoztatni a munkamoráljukról, az közel sem általános.
2014. nov. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
45%
Nálunk az irodán 180++ e nettót keresnek az ott lévők, mégis sír a szájuk. Szóval ha 1 millát vágnának hozzájuk, akkor is sírna!
2014. nov. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
88%

NEM FELTÉTLENÜL csak a fizetés számít.

Ahol nem becsülnek meg, ugráltatnak, munkaidőn kívül dolgoztatnak és még csak egy köszönömöt se kapsz ott még 500-ért is szarokbele alapon fogsz dolgozni.


Ahol pozitív visszajelzéseket kapsz a munkáid után, jutalmaznak, dicsérnek és nem basznak le ha valamit VÉLETLENÜL EGYSZER elrontasz hanem próbáljátok megoldani a helyzetet ott szerintem a 100e-ért is örömmel fogsz dolgozni.


Hazánkban az a legnagyobb probléma, hogy nagyon nehéz megvalósítani a valódi céljainkat ez részben a munkáltatók és részben a munkavállalók hibája is.


Munkáltató szempontjából azért mert sokszor olyan munkaerőt alkalmaznak, aki valakinek a valakije és apu nem akarja, hogy otthon lopja a napot üljön már be valahova. Pedig anyagilag nincs szükségük rá.

Aztán a gyerek persze szarik az egészbe. Pénz van, amúgy is muszájból csinálja. Közben meg 20 másik ember elől, akik kifejezetten ezért tanulták ki a szakmát, hogy olyasmivel foglalkozhassanak ami nekik jó lenne, azok elől meg elveszi a lehetőséget.


Munkavállaló szempontjából pedig azért mert sokan nem képesek küzdeni a céljaikért. Inkább beletörődnek a dolgokba. "Nem találtam 1 évig munkát hiába küldtem el az önéletrajzom feladom megyek a gyárba csak hogy valami legyen."

(Ami egy szinten jogos hisz valamiből meg kell élni)

Pedig sokszor csak annyit kéne, hogy ha az 5. önéletrajzra se érkezik válasz akkor megnézem mindent jól írtam-e le, jól néz ki, szakmailag helytálló-e stb.


(Én is ezt tettem, kiküldtem az átlagos önéletrajzom 10 helyre nem volt reakció. Kicsit díszítettem, írtam egy ütősebb kísérőlevelet, kikértem más véleményét is aztán megint kiküldtem, 2 napra rá vissza is hívtak, hogy meghallgatnának személyesen is.)


Meg kell élni valamiből de nem kötelességünk leragadni 1 munkahelynél. A munkába lépés előtt közben és után is folyamatosan kell küldözgetni az önéletrajzokat amíg nem találod meg azt a pozíciót amiben igazán jól érzed magad.

Persze aki már 50 évesen a 30. munkahelyénél tart mondván "hátha", annak lehet a nyugdíj szempontjából el kell gondolkodnia érdemes-e továbblépni.


Lényeg, hogy a munkamorál inkább függ a munkakörnyezettől és a személy beállítottságától mint a fizetéstől persze utóbbi is igen jelentős.

2014. nov. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igen.

15éve dolgozom,megfordultam már egy pár helyen.Sajnos a tapasztalat ezen szempontból mindig ugyanaz.Hiába próbálod odatenni magad,dolgozni véres verejtékkel még csak egy köszönöm sem jár érte,nemhogy +bér vagy +szabadidő..stb.

Hosszú idő nem kell hozzá,hogy rájöjj hiába szakítod szét magad,semmi értelme.A havi xy forintomat így is,úgy úgy is megkapom,mind1 ha tökömet lógatom egész nap.

2014. nov. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!