Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » AIESEC-el mennyi esély van...

AIESEC-el mennyi esély van külföldi munkára? Mik a feltételek? Kinek sikerült? Milyen volt? Megéri?

Figyelt kérdés

2015. febr. 26. 21:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Attól függ mennyire vagy válogatós :) Néhány helyre elég nehéz kijutni, de vannak országok ahova könnyű helyet szeretni.

A feltételek függnek az országtól, a németek nagyon válogatnak, oda sokszor kérik a tökéletes angol és német nyelvtudást is, de valahova elég egy jó szintű angol nyelvtudás. Ez feltétel, megfelelő angoltudás nélkül nem engednek, ezt le i tesztelik először az AIESECben majd az adott vállalatnál is Skypen (nem mindig, de sokszor kéri a vállalat). Én még nem voltam, de ismerek olyat aki volt kint, neki nagyon bejött :D Melyik bizottságtól akarsz menni?

2015. márc. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%

Szia!


Rengeteg lehetőség közül választhatsz, sok ország közül. A programról pontos infókat itt olvashatsz, itt jelentkezni is tudsz: [link]


Annyit még érdemes tudni, hogy a program maga olyan 6 hónapot foglal magába, a részvételi díj pedig 40.000 HUF. A szervezet végig a segítségedre lesz a megfelelő hely kiválasztása mellett, amikor pedig kimész külföldre, a helyi AIESEC bizottságból kimennek eléd a reptérre és eligazítanak, tehát sosem vagy egyedül.


Az angol nyelvtudás szükséges, erős társalgási szintű, elvégre kint angolul fogsz kommunikálni, más idegen nyelv ismerete pedig nagy előny, valamint kell még hozzá némi szakmai tapasztalat, az adott munkaterületnek megfelelő.


A regisztrálásod után felkeres az adott magyar helyi bizottság, majd egy kis interjú várható. Az interjú után alá kell írni az Általános Szerződési Feltételt, be kell fizetni a részvételi díjat, kitölteni a regisztrálás során érvénybe lépett profilodat az adataiddal és már mehet is a keresés. Amikor jelentkezel helyekre, akkor az adott kinti helyi bizottsággal is lesz majd Skype-os interjúd, h megismerjenek ők is jobban. Amikor kölcsönösen megvan a szimpátia, továbbítanai a cégnek is és ha ott is OKÉ, akkor leszel úgymond "elmatchelve", amely annyit takar, hogy már csak el kell intézni a repjegyet meg a többi szükséges dolgot.


Amennyiben érdeklődsz, az aiesec.hu oldalon találsz elérhetőségeket, a lap alján baloldalt találhatók a magyar AIESEC helyi bizottságok oldalai, ahol szintén írnak az önkéntes programról és mindegyikhez tartozik elérhetőség.


Hogy megéri-e, arról sokat mesélhetnék, sok ismerősöm volt már kint velük. Egy ismerősöm, aki most Hongkondgab van egy hotelben, kérésemre ezt írta:


"Két hónapja vagyok a hong kongi City Egyetem tanársegédje az Angol Nyelvi Tanszéken. Minden tökéletes. A tanárok kollégaként kezelnek, a hallgatók pedig barátként. Sham Shui Po-ban lakok egy hostelban. Az egyetemen ebédelek és vacsorázok minden nap. Az itteni AIESEC türelemmel és profizmussal segített az adminisztrácóval. Hong Kongi bankszámlám, bankkártyám van, és itteni személyi igazolványom, octopus, TB, és staff kártya. Az AIESEC hív alkalmakra. Jövő szombaton hegyet mászunk. A Baptista Egyetem Nemzetközi Gyülekezetébe járok, ahol hetenete jövünk össze barátokkal. Énekelek is. Hong Kong kontinentális és szigetrészből áll."


Keresd fel a szervezetet bátran. :)


Sok sikert!

2015. márc. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!