Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 28 évesen azt mondták, "idős...

28 évesen azt mondták, "idős vagyok" az állásra. Ez hátrányos megkülönböztetés?

Figyelt kérdés

IT területen próbálok elhelyezkedni, friss végzettséggel. Eddig teljesen más pályán mozogtam, 26 évesen döntöttem el, hogy végül is ezzel akarok foglalkozni. De mivel ez új, nincs 4-5 év releváns tapasztalatom.


Egy céghez jelentkeztem, túl jutottam a 2. fordulón és ezt mondta a HR-es hölgy. Annyi pozitívum, hogy megmondta mi a helyzet, és nem sablon levelet kaptam.



2015. márc. 9. 07:47
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha csak arra hivatkozunk amit első mondatban írtál, akkor igen diszkrimináció, DE amit utána írtál, az megmagyarázza az egészet.


Lehet csak rosszul fogalmaztak.

Nincs tapasztalatod ez lehet gond. Junior állásról volt szó?

2015. márc. 9. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
sima "rendszergazda" -sokan itt kezdik. Igen láttam, hogy max netto 120-at kapnak, de most 80-ért robotolok 3 műszakban, ehhez képest az álomfizu.
2015. márc. 9. 07:58
 3/8 anonim ***** válasza:

És milyen rendszergazda? Winfosos cagy linuxos?


Sokan kezdőként szoktak robotolni sulikban félpénzért mint "rendszergazda".


Egy igazi rendszergazdai álláshoz kell a tapasztalat, főleg linuxban.


Az nem feltétlenól azt jelenti, hog legyen 10 év munkaidőd, hanem azt, hogy sokat kellett tökölj a rendszerrel. És ez pont az a szakma amit önerőből eléggé jól fel lehet fejleszteni.


Ha te nem csináltál ilyet, csak annyit, hogy elvégeztél egy rendszergazdai okj-t, akkor általános iskolai rendszergazdai melónál ne is várj többet.

2015. márc. 9. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Most végülis mit mondott?


"idős vagy", vagy "nincs kellő tapasztalatod"?


Mivel írod hogy "nincs kellő tapasztalatod", vélhetően hazudsz arról hogy azt mondta volna bárki "idős vagy".


#1 leírása alapján szintén gyanús hogy vmi junior-állásra pályáztál, nem bárki által betölthető rendszergazdai állásra. Akkor a HR-es linksége miatt jutottál egyáltalán 2. beszélgetésig.

2015. márc. 9. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

"A cég ideális jelöltje fiatalabb, vagy legalább 3-4 éves tapasztalattal rendelkező"


Szóval mondta ezt is, azt is.

2015. márc. 9. 08:53
 6/8 anonim ***** válasza:
74%
Junior az nem pályakezdő?
2015. márc. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

De. Megkülönböztetés is, és hátrányos is. De egyikkel sincs semmi baj. Semmi nem tiltja egyiket sem.


Ha a vallási vagy politikai meggyőződésed miatt, esetleg a szexuális orientációd miatt különböztetnének meg hátrányosan, na, az már baj lenne. De a külsőd, nemed, korod, tapasztalatod, modorod, vagy rokonságod miatt nyugodtan bánhatnak veled úgy, hogy nem téged vesznek fel...

2015. márc. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
De, a Junior pályakezdőt jelent, ezért kérdeztem rá, hogy az volt e. Mert ha Juniort keresnek, akkor jogos jelentkezni rá, de ha haladó tudásút, akkor már nem nagyon van ott esélye egy kezdőnek.
2015. márc. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!