Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek hogy/hol lenne...

Szerintetek hogy/hol lenne érdemes munkát keresnem?

Figyelt kérdés
Van egy érettségim és van egy Informatikai rendszergazda - Webmester OKJ-s szakmám. A gond ott kezdődik, hogy ha találok is valami hírdetést, akkor az nagyvalószínűséggel "tapasztalt" embert keres. Gondolkodtam már azon is, hogy valami gyakornoki munkát keresek, de tartok tőle hogy X hónap a semmire menne el, viszont mindenféleképpen szeretnék informatikai állást találni. Mondhatnátok ,hogy válogatós vagyok, de dolgoztam egyszerű operátorként 2 helyen is, viszont a 65 000 FT-ból sajnos nem megyek semmire (tény hogy több mint a semmi, de ahol én voltam még az utazási költséget sem térítették így -12 000Ft a minimálból). Elsősorban arra lennék kíváncsi, hogy aki hasonló szakmában van ő hogyan kezdte el a "karrierjét".

2015. márc. 9. 13:07
 1/3 anonim ***** válasza:
53%

"viszont a 65 000 FT-ból sajnos nem megyek semmire "..ha munkanélüliként otthon lógatod a tököd,akkor még annyira sem.

Amennyiben 2-300e fizetésről álmodozól,akkor sajnos elkeserítő a helyzet,legalább 2-3 éves-igazolható-gyakorlat nélkül 0 az esélyed ilyen állásra,úgyhogy nyugodtan folytasd egyenlőre az smkp műfajt,mellette persze lehet nézegetni,interjúra járni..stb

2015. márc. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Utolsó: "egyenlőre" -.- #grammarnazi



Kedves Kérdező! Ha fiatal vagy, menj el mérnök infó szakra. Az óbudai egyetemnél indul duális képzés, azaz a gyakorlati időt cégnél töltöd. Jó eséllyel a jövendőbeli munkahelyeden.


He viszont ezt nem szeretnéd, pályázz meg egy iskolánál rendszergazdai állást. kb 79 nettót fogsz kapni, ami már 14 ezerrel több mint a 65.


Itt szerzel 1-2 év tapasztalatot, és már labdába tudsz rúgni.


Sajnos én is ebben a cipőben járok, szidom is magam, hogy miért nem végeztem el a mérnök infót. Szóval ne kövesd el azt a hibát amit én.

2015. márc. 10. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkét választ. Az első hozzászóláshoz, csak annyit fűznék, hogy álmodni mindenki ennyiről álmodik. Kezdőként szerintem senki nem fogja megkapni a 120 000Ft-ot se, sőt lehet még a 100 000Ft-ot se. Én voltam a hülye, hogy nem tettem hozzá a kérdéshez, hogy sablon szöveget nem kérek.


A második hozzászólónak külön köszönöm a véleményét. Sajnos az egyetem már "késő" lenne. Viszont az iskolai rendszergazdás dologra nem is gondoltam még, mivel azt hittem oda egyetemi végzettség szükséges. Szerintem megpróbálok megpályázni pár iskolát és meglátom mi lesz.

2015. márc. 10. 11:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!