Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keres egy biotechnológ...

Mennyit keres egy biotechnológus, környezetmérnök?

Figyelt kérdés

2015. márc. 10. 17:00
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

A bitoechnológus ebben az országban gyakorlatilag semennyit, mert GMO-mentes terület.


A körny. mérnökről a fene tudja, attól függ hol helyezkedik el (erdésztől a szakpolitikai tanácsadóig bármi, bárkonkrétan nem tudom mire jó).

2015. márc. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

1.-s marha okos vagy.

biotechnológus dolgozhat gyógyszeriparban, pl fehérje előállítás baktériumok által

dolgozhat környezetvédelemben pl: olajszennyeződés, baromfitoll lebontás szintén baktériumok által


Ha dolgozol jó a fizetés akár bruttó 500E is, de nagyobb (sokkal)az esélye hogy a megyei munkaügyi központ látogatási teszi ki az időd nagyobb részét.

2015. márc. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%

Most tényleg nincs kedvem leírni a környezetmérnök szakról a saját tapasztalataimat, keress vissza, leírták már mások is sok kérdésnél.


47 ezer közmunkán, nettó 80-110 ezer irodában vagy 0 otthon ülő diplomás munkanélküliként.


Minőségügyi képzést; vagy munkavédelmi és tűzvédelmi képzést kiegészítésként elvégezve közepesen jól lehet keresni. De a munkádnak köze nem lesz se a környezetvédelemhez, de lényegében ahhoz se, amit az egyetemen tanultál. Tehát ha megtetszene valami, hiába, úgyse fogsz azzal dolgozni.

2015. márc. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
68%

BME-n végzett környezetmérnök, teljes munkaidő

kezdő fizetés budapesti környezeti minta analizáló cégnél nettó 100.000 + Cafetera 9500 + korlátlan telefon + BKV bérlet = kb. 125.000 Ft

másik ismerősöm, aki szintén itt végzett, 6 órás munka

nettó 86500 + Cafeteria 22000 = 108.500 Ft.


Mindketten úgy mentek oda, hogy úgy tudták havi 300.000-et simán megkeresnek NETTÓban

Én is úgy mentem BME-re vegyészmérnökként.

De a valóság más!


A lány 1,5 évig volt munkanélküli diploma után



bruttó 153.000 Ft-ból 100.000 Ft-ot kapsz nettóban


Én azt tudom mondani, hogy más szakmákkal sokkal jobban lehet keresni.

Vegyészmérnökként, környezetmérnökként, biomérnökként egy csicska vagy a laborban... egy senki


Ha teheted tanulj meg jól legalább 3 nyelvet, angolt felsőfokon beszéld, hozzá még francia vagy német, és egy harmadik nyelv, pl. japán / orosz stb.

Tanulj meg programozni is.

És csinálj egy gazdasági diplomát mellé, és egy minőségbiztosítási tanfolyamot is végezz el a Bsc diploma után.


Ha ezek megvannak, akkor bárhol szívesen látnak.

Kanadai munkaügyi hivatal weboldalát ha megnézed, 11.000-16.000 CAD kezdő fizetés vegyészmérnökként, biomérnökként

2015. márc. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

PTE biotechnológus MSc államilag finanszírozott ANGOL NYELVŰ KÉPZÉS


nyílván elhelyezkedésre semmilyen garancia nincsen, de egy nemzetközileg sokkal versenyképesebb diplomát kapsz, ha angolul végzed.


Több ott végzett simerősöm jelenleg külföldön dolgozik, és eddig nem tudok olyanról, aki munkanélküli lenne a végzés után.

2015. márc. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!