Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vezető beosztásban levők?...

Vezető beosztásban levők? Nőknek kevesebb fizetést adtok ugyanazért a munkáért vagy nem? Céges szinten előírás-e ez?

Figyelt kérdés

2015. márc. 12. 19:37
 1/8 A kérdező kommentje:
Vezető beosztásban levők! Nőknek kevesebb fizetést adtok ugyanazért a munkáért vagy nem? Céges szinten előírás-e ez?
2015. márc. 12. 19:39
 2/8 anonim ***** válasza:

Minek ismételed meg a kérdésed...?


Amúgy hogyan lenne már ez előírás? Sőt, nem hallottál még a diszkrimináció-tilalomról!?

2015. márc. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Sok helyen hallom, hogy ugyanazért a munkáért kevesebb pénzt kapnak a nők mint a férfi munkatársak.
2015. márc. 12. 21:20
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
jól hallod, de senki nem olyan hülye, hogy ezt leírja céges előírásként, ha nem akarja magát a munkaügyi bíróságon találni
2015. márc. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez nem így működik. Szellemi munkaköröknél a felvételi eljárás során létezik olyasmi, hogy béralku. A nők sokszor kevesebbet is kérnek, és a munkáltató nem feltétlenül ad többet, ha a jelentkező kevesebbel is elégedett.

A bért nem a munkáltató határozza meg fixen, ez egy alkufolyamat része. Kivétel persze, ahol bértáblázat van, de ott megint nem lehet különbséget tenni férfi és nő között.


Amúgy tapasztaltam, hogy egy mérnök nő kevesebbet kapott, mint egy mérnök férfi, de ez a fentiekben leírtak miatt volt. Nyilván a férfias szakmáknál kicsit kisebb is a nők iránti bizalom.

2015. márc. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, volt rá példa, nem is kevés. Nálunk mondjuk szempont volt az is, hogy a dolgozó jól bírja az éjszakázást, és főleg, hogy ne hiányozzon. Egy nőnél előbb-utóbb gyerekkel is számolni kell, ahhoz meg sokszor kell otthon maradni...
2015. márc. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Mercilles74 válasza:
Ne felejtsük el azt sem hogy helyenként a férfiak,és nők teljesítő képessége külömbözik (Nem feltétlen kell irodai munkára gondolni). Nagy valószinűséggel nem ugyanazt a bért fogja kapni két különböző normát hozó ember.
2015. márc. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

"Ne felejtsük el azt sem hogy helyenként a férfiak,és nők teljesítő képessége külömbözik" (külöNbözik)


Már ne is haragudj, de ugye nem arra akarsz utalni, hogy a férfiaknak nagyobb a teljesítő képességük?

Én nem szeretnék itt feminista hablatyot 'lökni', de tudományos kísérletek is alátámasztják, hogy alapvetően a nők terhelhetőbbek. Több felé képesek egyszerre figyelni. Tény, hogy a férfiak fizikálisan jobban állnak, de kevés vezető beosztás igényel testi fölényt...

Amúgy tényleg kevesebbet kapnak a nők. Sajnos. Ennek több okai is van, de egyik sem a képességeikkel függ össze.

1., Sztem egy nő legeslegelsősorban (zömében) Anya, vagy majd az lesz. Neki ez az első munkahelye. Így egy állásnál már ez önmagában 'rossz pont'. Nem lesz benn non stop. Erről az oldalról megközelítve, a munkáltató szempontjából örüljön a hölgy, hogy gyerekes létére ilyen posztra felveszi. Ő kegyes, a hölgy pedig örüljön, hogy 'így' kapott munkát, gyerekkel úgyis nehezen ugrál...

2., Az sem elhanyagolható, hogy egy állásinterjún a férfi markánsabb megjelenése, nagyobb termete, mélyebb hangja idézőjelben 'tekintélyt parancsolóbb' lehet, mint egy nőé. Függetlenül attól, hogy a főnök férfi vagy nő. Nehezebb neki nevetséges összeget ajánlani, mint egy nőnek aki, mint az 1. pontban írtam, örüljön, hogy "hátrányos helyzete ellenére" (mert, hogy anya is egyben) egyáltalán munkát kap.


Kicsit persze azért túloztam...de van alapja annak ami írtam

2015. márc. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!