Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hegesztő nehéz szakma?

Hegesztő nehéz szakma?

Figyelt kérdés

Én nem szeretnék hegesztő lenni,csupán hallottam hogy külföldön eléggé keresett és jól fizető szakma.

Van egy ismerősöm aki hegesztőként végzett,de nem tud elhelyezkedni Kelet-Magyarországon.


Nehéz fizikai munka?



2015. márc. 14. 21:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Inkább egészségkárosító.
2015. márc. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Persze, hogy ott keresett, mert egészségtelen és ott megtehetik, hogy mást csináljanak.
2015. márc. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Mondjatok már nem egészségkárosító szakmákat? Ja, hogy nincs ilyen!!!
2015. márc. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
pásztor, gátőr
2015. márc. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
16%

Mindenhol keresett, mert nehéz "italmentes nem züllött életet élő" munkavállalót találni.


Az megy hegesztőnek, akit már általánosban is úgy rugdossák.

2015. márc. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 goaus ***** válasza:
Nehéz szakma, erős fizikai igénybevétellel, emellett tényleg káros az egészségre, a hegesztés hő és fényhatásai, valamint a hegesztés során felszabaduló mérgező gázok és füst miatt. Külföldön azért már odafigyelnek erre, 3-400 ezer forintos légszűrős pajzsokat adnak a jobb helyeken. Sok most már a hegesztő, mert elterjedt mennyire keresik őket, de 100ból kb egy a jó hegesztő, akit igazán jól megfizetnek, a többi inkább tucatmunkás, aki kinn is 10 euróért nyomja(8,6 a minimál amit egy mosogató is megkap), itthon meg 100 ezret kap. Viszont a jók milliókat kapnak havonta, de ehhez jó nyelvtudás, több eljárás magas szinten, minősítéssel szükséges. Meg persze némi IQ sem árt, mert hiába ügyes valaki, ha nem tudja eladni magát, vagy beilleszkedni egy új közegbe.
2015. márc. 15. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Az megy hegesztőnek, akit már általánosban is úgy rugdossák."


Én hegesztő vagyok, nem rugdostak sehol, van érettségim, nem volt pénzem továbbtanulni és nem vagyok akkora májer, hogy meló mellett ne a kettesért kellett volna harcolnom a nekem tetsző szakon.


Hegeszteni nehéz, és igényel háttértudást rendesen. Más kérdés, hogy rengetegen elvéreznek az alapokon, őket nyilván nem keresik sehol. Ügyességre is szükség van, kitartásra is, gyakorlatra is. Nem annyi, hogy odamegy, szikrázgat kicsit oszt kész. Ha egy kicsit értesz angolul, nézz körül youtube-on, hogy egyszerű-e. Esetleg próbáld ki valahol, hátha sikerül, háhá! :)

2015. márc. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
kipróbáltam ugyanis gépműhely gyakorlaton kötelező, viszont az is látom kik azok akik ezt fő szakmaként tanulják
2015. márc. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az, hogy emberek minek gondolják és az, hogy a munkáltató mit követel meg, két olyan dolog, aminek a jelek szerint tényleg nem sok köze van egymáshoz. Emiatt is keresett, de főleg az lehet a keresettsége mögött, hogy elkerülhetetlen a türelmes, nyugodt és pontos munkavégzés, elkerülhetetlen legalább a gyakoribb fémek beható ismerete (szükséges elő- és utóhőkezelés meghatározása, egyáltalán ha ismeretlen fém akkor szikraképből is tudjon közelebbit mondani), csomó tapasztalat is elengedhetetlen itt is, hogy jó szakember legyen valaki, és marhára nem árt, ha rákockul a lakatos szakmára is becsülettel, mert kellhet.


Itt most ne azokra a hegesztőkre gondolj, akik letesznek egy minősítést és azon az anyagon azzal az eljárással abban a pozícióban helyettesítik a robotot! Rendes műhelymunka, viszonylag kis szériákkal, vagy a nagy öregek, akik bármit megjavítanak, és megmondják, ha lehetetlen, vagy ha sokkal rosszabb lesz mint kéne, ha fejre állunk is. Az a szakma. A te szakmád se végezhető beb_szva gondolom.

2015. márc. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!