Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keres egy biomérnök?

Mennyit keres egy biomérnök?

Figyelt kérdés
Felveteli elott allok es a vegyesz-,illetve biomernok kozott vacillalok...nem a fizetes az elsodleges, de egy osszehasonlitasi alapnak megfelelne

2015. márc. 15. 09:57
 1/7 anonim ***** válasza:
25%
Biomechatronikàban a bolt
2015. márc. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
7%
Vegyész kereshet sokat a gyógyszeriparban, a biomérnők meg annyit amennyi épp a közmunkás minimálbér, talán most 60E forint.
2015. márc. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
96%

A BME-n a vegyészmérnök és a biomérnök majdnem ugyanazt tanulja. Természetesen a biomérnök kicsit több biokémiát az egyéb vegyészeti tárgyak rovására.


Ezt komolyabb helyeken persze a HR-esek is tudják ezért legtöbb helyen kompatibilisek egymással.

Ezt saját tapasztalatból tudom.

2015. márc. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%

Egy ismerősöm nettó 240 ezret kap, de még csak bsc dipivel, amikor meglesz az msc-je (amit most csinál, most fog majd diplomázni), akkor ugrik, és olyan 350-450 között kap kézhez, attól függően, hogy mit vállal be (ez majd megy felfelé, ha bevált, és önállóan tud dolgozni).

BME-re jár. Pesten dolgozik valami "kis" gyógyszergyártó cégnél, a nevét is mondta, de nekem mind kínai....


"nem a fizetes az elsodleges"


De az legyen, ez nem szégyen. Ez jó, hiszen gondolsz a jövődre, tök természetes.


Egyébként az a baj ezekkel a szakmákkal, hogy túlságosan specializált, és kevés helyre kellenek, de ha bejutsz, akkor nagyon jól keresel az átlaghoz képest.

2015. márc. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%

Na én BME-s vegyészmérnök és biomérnök leszek, már nincs sok hátra.


Szakiránytól függ, de 50 %-ban ugyanazok a tárgyak még a legkülönfélébb szakirányok esetén is pl. környezetvédelmi szakirányos biomérnök és gyógyszervegyészmérnöki szakirányos vegyészmérnök BSC alapszakon.


Több végzett ismerősöm van, én azért jelentkeztem ide, mert azt mondták, hűha, BME milyen jó, 300000 Ft-ot kezdőként megkeresem, és hogy előnyben részesítik a BME-s diplomákat.

Én tényleg szeretek bizonyos tárgyakat, némelyiket viszont tényleg rühellem.


Na most, egyik sem igaz. Valahol kifejezetten nem kérnek a BME-sekből. Kezdő fizetés: van olyan évfolyamtársam aki vegyészmérnökként vegyészmérnök állásban havi nettó 130.000 Ft-ot kap.


Akiket ismerek, nem keresnek jól, kifejezetten rosszul keresnek. És nem is éri meg, főleg itthon. Egy laborban rohangálsz mint egy mérgezett egér.

Még PhD-vel sem biztos hogy a nettó 300-at megkapod (ez bruttó 500.000 Ft).


Ha jól akarsz élni és keresni, menj más országba ezzel a diplomával, ha pedig itthon szeretnél élni, és jól, akkor másik szakot válassz. Pl. gépészmérnök, agrármérnök. És nyugodtan elkerülheted a BME-t.

2015. márc. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
77%
Én PhD-vel munkanélküli vagyok.
2015. márc. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
87%
Miért kap mindenki lepontozást? Mi az elvárás? Húzzuk le a válaszadókat?
2015. márc. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!