Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jól számolom, hogy kb. fél...

Jól számolom, hogy kb. fél milliárd Ft-ot fizettek ki munkabérként?

Figyelt kérdés

Kínában ugye 19 napa alatt épült fel egy felhőkarcoló.

4000 ember dolgozott rajta.

Ha mindegyik 12 órában dolgozott és 500 Ft órabért kapott, akkor: 19*12*4000*500= 456 millió Ft ment el a munkásokra?


Jól számoltam?


2015. márc. 15. 17:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezen logika alapján jól számoltad, igen.


De több, mint valószínű, hogy:


- 24 órát dolgoztak rajta 3 műszakban

- nem 500 ft az órabér, hanem kevesebb

- 4000 ember szerintem műszakonként dolgozott, nem összesen

2015. márc. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem. Ott nem keresnek annyit. Hol vannak az adók?
2015. márc. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ja lehet. Csak annyit írtak a videóban, hogy 4000 ember dolgozott.

Nem tudom, hogy mindig ép annyi dolgozott vagy összesen.

2015. márc. 15. 17:50
 4/5 anonim ***** válasza:

Kicsit propaganda szagú nekem az a 19 nap, bár kérdés hogy honnan számolták.

[link]


Valószínűleg itt csak a nyers szerkezet építését számolták bele, ami előregyártott elemekből áll, mert egy ilyen épületnek a lealapozása is beletelik pár hétbe, és szemmel láthatóan van pár szint mélység is, azt alapozni, szigetelni, magát a földet kitermelni is több idő.


És nem 4000 fő dolgozott rajta, hanem ennyi embernek van benne iroda helyiség, de ha úgy nézzük, egy közepes-nagyobb Magyarországi beruházáson is dolgozik egyszerre 100 fő. 4000 ember egyszerre oda se férne az építkezéshez, vagy mindenkire jutna 1 csavar amit meghúz...


Ráadásul egy építkezésen azért összetettebb dolgok vannak, és nem mindenki minimálbérért megy. Persze van aki napi 3500-4000ft-ért van ott, de vannak építésvezetők, ők több 100 ezreket kapnak havonta, de ha kihívsz 1-2 szakit, geodétát, stb, azok napi szinten több 10 ezret elkérnek a munkájukért.

2015. márc. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ugyanez a cég 2011-ben felhúzott egy 30 emeletes épületet 15 nap alatt, kevesebb mint $1,000 / négyzetméter költséggel[1]. Az amit most építettek az 180,000 négyzetméter[2].


Négy év alatt biztosan tudtak csökkenteni a költségeken, valahol 20 és 30 milliárd Ft közötti összegbe kerülhetett az egész projekt[3].


Ezeke alapján szerintem több volt a teljes munkabér, mint fél milliárd Ft. Kínában olcsó a munkaerő, de azért nem ennyire :)


1: [link]


2: [link]


3: ~$150 millió $850 / m2-vel számolva, ~$100 millió $500/m2 esetén.

2015. márc. 16. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!