Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 24 évesen főiskola nélkül...

24 évesen főiskola nélkül milyen kilátásai lehetnek az embernek?

Figyelt kérdés
24 éves vagyok. Van egy érettségim, de főiskolai végzettséggel nem rendelkezem. Jelenleg dolgozom, viszont szeretnék diplomát is szerezni hogy legalább esélyem legyen jobban fizető munkát kapni. Csupán nem tudom hogy mik a kilátások ezzel kapcsolatban? Egyáltalán megérné nekem önköltségen esti szakon egyetemre menjek, vagy volna rá lehetőségem úgy, hogy nincs főiskolám? Van valaki még, aki hasonló cipőben jár mint én? Az mit tanácsolna?
2015. márc. 21. 10:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
22%
Nagyon durván megéri. Diplomával kinyílik a világ és jóval többet kereshetsz. Van egy ismerősöm, aki állami gondozottként végzett progmatot estin, úgy hogy egy éjjel-nappali boltban dolgozott közben, és még nem volt 30, amikor már saját tulajdonú ingatlanba költözött a feleségével. Erre esélye sem lett volna máshogy.
2015. márc. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
Csak akkor, ha nagyon jó szakmát választasz, és lesz protekciód is. A diplomások között is sok a munkanélküli, és nem gagyi szakmájuk van.
2015. márc. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

10:48


Éppen ez a gond amitől én is aggódok, mert ha beleölnék mondjuk egy csomó pénzt, időt és energiát, akkor nem szeretnék úgy járni hogy hiába volt az egész.


Egyébként ha már a pénznél tartunk; diákhitelen kívül nincs más lehetőségem? A 90-es nettó fizetésemből esélyem sincs fizetni az egyetemi képzést és mire össze is tudnék gyűjteni, az is legalább 10 évembe kerülne. :( Ha pedig elvégeztem, nem szeretnék úgy járni hogy ott vagyok egy friss diplomával a kezemben, de munkám az nincs, a hitelt meg kéne törleszteni.

2015. márc. 21. 10:57
 4/11 anonim ***** válasza:

nem mindenhez kell diploma. Az csak akkor jó ha jó azaz neves suliban végzel, jó szakmát. Ismerek diplomást, akinek semmi munkatapasztalata sincs és rossz sulba járt, nem ér vele sokat.molyat is ismerek akinek jó okj szakmája van és max 3 hónapot volt munkanélküli.

Rokonom a főnöke beiratta egy tanfolyamra, ma abból él diploma nélkül.


Ugyan annyi idős és ugyan úgy vagyok, mint te. Kzdek abban hinni, hogy a gyakorlat többet ér néhány diplománál (nyilván nem mérnök, orvos, vagy közgazdászra gondolok.

2015. márc. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Miért nem végzel akkor valami OKJ-t, ami szakmát ad és jobban keresnél vele? Utána is ráérsz főiskolára menni.
2015. márc. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Diplomával nem jár jó állás. Ha diplomád van és mellette 0 szakmai tapasztalatod, mert nem lesz, mert dolgoznod kell suli mellett, és a szakmai helyek nem fizetnek annyit, miből megélsz és még félre is tudsz tenni. Vagyis felesleges pénzkidobás.


Inkább használd a fejed és találj ki valamit, amihez nem kell diploma.

2015. márc. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az előttem lévő válaszoló nyilván egy tapasztalt diplomás lehet. Légyszives máshol éld ki a kisebbségi érzésed...


Mindig megéri tanulni, csak a rosszindulatú buta emberek szeretnek lebeszélni róla.

2015. márc. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

" Egyébként ha már a pénznél tartunk;

diákhitelen kívül nincs más

lehetőségem?"


Diakhitel 2 nagyon alacsony kamattal van. Ha normális helyen végzel akkor pár év alatt visszafizeted.


Nyilván valamilyen szinten kockázat de rajtad múlik csak igazából, hogy szorgosan tanulsz vagy sem.

2015. márc. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

12:12


Már van 3 okj-s szakmám is de semmire sem megyek velük. Azért kérdeztem a diplomát hogy hátha azokkal jobbak-e a kilátásaim, de a válaszok egy kissé elbizonytalanítottak. Egyrészről az van hogy lehetőség van egy esetleg jobban fizető állásra, másrészről hatalmas a kockázat, rengeteg pénz idő és energia. Én csak arra vagyok kíváncsi hogy megéri-e befektetni. Majd utána nézek, milyen szakot lenne érdemes választanom, ha esetleg mégis rászánnám magam.

2015. márc. 21. 14:23
 10/11 anonim ***** válasza:
nem értek egyet a felsőoktatás fizetési módjával. Ha jól tanulsz ingyen mehetsz ha nem, fizess. Lehet valaki azért tanul rosszul, mert dolgozik mellette, emiatt nem tud teljesíteni. Ismerősöm szülei sokat keresnek, lazán fizethetné a fősulit, de támogatottra jár. És kap ösztöndíjat. Én szociálisan rossz helyzetben élek, éltem, nem tehetek róla. Sosem kaptam támogatást. Csak mert középiskolában nem tanultam jól, nem mehetek főiskolára csak úgy. Pedig jobban érdekelne xy szak, mint a középiskolai dolgok. Nevetségesnek tartom, hogy ponthatárokhoz kötnek jogokat. Ha fizetsz tanulhatsz, vagy hitel. Hitelbe nem verném magam emiatt, lutrinak tartom
2015. márc. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!